Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
cem şentürk
8 yıl önce - Çrş 06 Hzr 2012, 23:47

romen ne arkadaş romen diye romanyalılara denmiyor mu? roman da sonraların icadı çingenenin kibarcası. hoş çingeneler türklerden daha vatanseverdir o da ayrı konu kuştepede kürtleri önlerine alıp kovaladıkları gibi her mahallede bu yapılsaydı bu gün zor gezerdi o namertler şehirlerde.

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Çrş 06 Hzr 2012, 23:59

Alıntı:
Toki neden 'yerinde' donusum yapamiyor bu insanlara? eli yuzu duzgun binalar yapsinlar, cingeneler yerlessin, bir kac tane daha muzik okullari acilsin (gerci hepsi de muzikler ugrasacak degil), egitim duzeyleri artsin, kendilerini dislanmis hissetmesinler bu capta..

Niye yapılsın ki ? Bu insanların tapusu var mı ? Alın teriyle yıllarca çalışıp,emeğiyle ev satın alan insanlara ayıp olmaz mı ? Hırsızlara,gelip kaçak gecekondu yapanlara İzmirin göbeğinde deniz manzaralı ev yapacaksın,yıllardır çalışıp didinen İzmirli vatandaş bunu seyredecek... Adaletsizlik olur.
Her gecekondu yapana,olduğu yere ev yapıp verirse belediye,meşrulaştırmış olur.
O zaman bende Alsancak'ta yada Varyant'ta boş bulduğum bir yere ev yapayım, Belediyede burayı bana versin,olur mu bu ?

Alıntı:
Evet esrefpasa da oturuyorum ama esrefpasada roman vatandaslar yasamıyor nereden uydurdun yasadıklarını

Eşrefpaşa dediğim,Ballıkuyu tarafı Cici parkın üst tarafları... Anla artık,demogoloji yapma.
Kürtleri eleştirmek istiyorsanız,ayrı başlık açın.Benim derdim bir milleti siyasi olarak eleştirmek değil.Konumuz vatan hainliğide değil. Konumuz insanların hırsızlık,dolandırıcılık,şiddet,uyuşturucu v.s gibi bir takım işlerle İzmir halkını ve Belediyeyi bezdirmesidir,anlayan anlıyor,bilen biliyor neyin ne olduğunu.

dr richard kimbl
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 00:56

Alıntı:
Irkçılıkla alakası yok ; dediğim gibi hangi milletten olursa olsun önemi yok ama gerçeklerde bu.Şuan İzmirdeki suçların %90 ı çingenelerle,%10 ise kürtlerle ilgilidir.

İzmirdeki suç oranları ile ilgili kanıtlarınızı bekliyoruz beyefendi... Yazdıklarınızın da düpedüz ırkçılık olduğunu bu forumu okuyan herkes anladı zaten. O nedenle bu konuyu fazla uzatmayın. İzmir' de çingene sorunu diye bir sorun yoktur, bu insanlar senin benim gibi, senin baban benim babam gibi çoook uzun sürelerdir bu topraklarda, bu mahallelerde yaşıyorlar. Bu şehir senin benim olduğu gibi onların da şehri.

Zamanında Hitler, Mussolini ve benzerleri de aynı şekilde başlamıştı ve hedefe Yahudilerden önce koydukları çingenelerdi. Yahudiler ekonomik olarak güçlü oldukları için bugün sadece yahudi soykırımını biliyoruz, ama onlardan önceki kurbanlar çingeneler, özürlüler, şizofrenlerdi.

Senin söylediğin gibi yalanlarla başlattılar herşeyi ( sadece çingeneler ve yahudiler suç işliyor, temizleyelim bunları ) diyerek...

Yazdıkların çok tehlikeli dostum, nerede biteceğini bilemezsin, iyisi mi sen bu başlığı kapat daha fazla nefret etrafa saçılmadan...

mert101

8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 01:02

Alıntı:

Eşrefpaşa dediğim,Ballıkuyu tarafı Cici parkın üst tarafları... Anla artık,demogoloji yapma.
Kürtleri eleştirmek istiyorsanız,ayrı başlık açın.Benim derdim bir milleti siyasi olarak eleştirmek değil.Konumuz vatan hainliğide değil. Konumuz insanların hırsızlık,dolandırıcılık,şiddet,uyuşturucu v.s gibi bir takım işlerle İzmir halkını ve Belediyeyi bezdirmesidir,anlayan anlıyor,bilen biliyor neyin ne olduğunu.

Ballıkuyu esrefpasa olmuyor o zaman ballıkuyu deyin !!! ben kürtleri de elestirmek istemiyorum romanları da , lazları da , dadasları da böyle yaparak ülkenin bölünmesine vesile oluyorsunuz ..

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 01:03

Ben yalan mı söylüyorum ? Konaktaki çiçekci falcı dolandırıcılar yalan mı ? Tepecik Tenekeli Kuruçaydaki esrar uyuşturucu satanlar yalan mı ? İzmirin göbeğinde,Ege Mahallesinde,Alsancakta kaçak gecekondu yapanlar yalan mı ? V.s V.s,binlerce sayabilirim..Bilen biliyor gerçekleri saklamanın anlamı yok.Sadece gerçekleri söylüyoruz,diğer arkadaşlarda anlattılar başlarına gelenleri.renk dil din ırk v.s önemli değil... İyiye iyi,kötüye kötü demesini bilmek lazım!

cemil elitez
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 01:03

izmirin problemi romanlardanmı kaynaklanıyor???? güldürmeyin insanı izmirde bir problem varsa mafya hırsızlık fuhuş uyuşturucu toptan kürtlerden kaynaklanıyor.

senin beğenmediğin romanlar bugün izmirde bir denge unsuru.romanlar ve arnavutlar izmirde kürt mafyasının büyümesini engelliyor.

Mehmet44
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 01:04

Birincisi Romen değil Roman. Romenler, Romanya'da yaşar.
İkincisi, siz İzmir'in yerini haritada bulamazken, onlar İzmir'de yaşıyordu. Tenekeli mahalle tabirini duymuş olman lazım.
Üçüncüsü, hırsızlık, gasp, tecavüz, pezoluk, taciz dediğin şeyleri Çingeneler yapmaz. Bu yazdıklarını kimlerin yaptığını herkes biliyor ama buraya yazarsam bu ırkçı yazıya, ırkçı bir tepki vermiş olurum.
Çingeneler çiçek satar, fal bakar, namusuyla çalışırlar. Onların yüzünden Kordon'da manitayla gezemezsin ama yine de onlar İzmir'in rengidir.

Dördüncüsü İzmir'in yarısı Konyalıdır. (Bunu niye yazdım ben de bilmiyorum. )

OrhunAlac
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 16:42

Alıntı:
Niye yapılsın ki ? Bu insanların tapusu var mı ? Alın teriyle yıllarca çalışıp,emeğiyle ev satın alan insanlara ayıp olmaz mı ? Hırsızlara,gelip kaçak gecekondu yapanlara İzmirin göbeğinde deniz manzaralı ev yapacaksın,yıllardır çalışıp didinen İzmirli vatandaş bunu seyredecek...

Yuz senelik mahalle, ne tapusundan bahsediyorsunuz?

Bolgede tarihi bina yok belki ama Sulukule de boyleydi, Izmir kendi bildi bileli orada bir Roman 'ghetto' mevcut.

Alsancak gibi prim yapan bir yerde olmasi cok talihsiz mahallenin.. Kesin burasi da Osmanli villalari, ya da AVM olacak.

Dogrudur, Kordon'da yururken esrar ot icip cete halinde gezen bir takim cingene cocuklar var.. Ama her cingene sabikalidir demek irkcilik oluyor.

Bu bolge yerinde donusturulur, Romanlar'a tapu verilir.. Izmir'in bir etnik grubu olarak yasatilir.. Boyle bir muzik boyle bir kultur dunyada bu devirde kalmadi.

Fahrettin M
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 16:55

Alıntı:
Üçüncüsü, hırsızlık, gasp, tecavüz, pezoluk, taciz dediğin şeyleri Çingeneler yapmaz.

Diğerlerinde belki oranları azdır ama hırsızlık ve gasp konusunda çingenelerin eline kimse su dökemez.Hırsızlık ve gasp çingenelerin ata mesleği.

sinanucar
8 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 17:11

bazı şeyleri araştırıp öğrenmek lazım.
Romanlar ( romen değil, roman; hint kökenli çingene dilinde rom : insan, roman: insanlar demek), Türkiye'de sadece hırsızlık , falcılık, çiçekçilik, kalaycılık, müzisyenlik ile değil, aynı zamanda çiftçilik, esnaflık, özellikle servis şoförlüğü, demircilik ve oto tamirciliği gibi işlerle geçimlerini sağlamaktadırlar.
romanların hepsine " hırsız, uyuşturucu satıcısı, gaspçı vb. " gibi sıfatlar takmak , haksızlık olur.
Bugün Türkiye'de yaşayan romanların çok büyük bir kısmı, diğer yerleşik Türk halkı gibi hayat yaşamaktadır ve genelleme yaptığımız olumsuz sıfatlarla da ilgileri yoktur.
öte yandan, koloni biçiminde konar göçer veya getto tarzı mahallelerde yaşayan ve " çingene" diye etiketlediğimiz, temizlikten bihaber, çalışmak yerine yasadışı yollarla gelir elde edip yaşayan ve toplumdan yalıtılmış gruplar da var. Romanlar, bu marjinal topluluğa " çingene" diyerek kendilerinden ayrı tutmaya özen gösterirler.
Romanlar arasında Türk milliyetçiliği çok yaygın olup, manevi ve dini değerlerle barışık bir profil mevcuttur. Ayrılıkçı - mezhepçi ya da ideolojik kutuplaşmaya daima mesafeli ve bunları baz alan toplumsal şiddete karşı net duruşları vardır.
romanların ve çingenelerin toplumla entegre olabilmesi için en başta " ötekileştirme" , " aşağılama" gibi hastalıklarımızdan arınmamız gerekir.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet