Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
Salih Kuş

1 yıl önce - Cum 04 May 2018, 13:50

İzmir Tepecik'te Hıdırellez şenliklerine katılmak istiyorum. Tam olarak nerede kalıyor Tepecik?

Fahrettin M
1 yıl önce - Pts 07 May 2018, 11:42

Alıntı:
İzmir Tepecik'te Hıdırellez şenliklerine katılmak istiyorum. Tam olarak nerede kalıyor Tepecik?

Bence hiç gitme. Gidip görülecek bir ortamı yok. Akşama kadar aynı ritimle oynanan oyunlardan başka bir numarası yok.Çarpılmak yada başının bir şekilde belaya girmesi de hıdırellezin bonusu olur.

Misafir b7e

1 yıl önce - Pts 07 May 2018, 20:35

gayette güzeldi roman vatandaşlar çok neşeli panayı kermes karışımı oldu çok eglendık
gidip görmeden peşin hukum vermeyın

Misafir e61

1 yıl önce - Cum 29 Hzr 2018, 22:21

Bütün ırkçı vatandaşlara yazıyorum izmirdeki romanları evleri nı beğenmiyorlarsa onların oyunlarını oynuyorlar guzel kızlarına ağzından kudurmuş bir köpek gibi sulaniyorlar çingene salatası çingene pilavı bunun gibi bir sürü geleneklerini hıdrellezlerini çalıyorlar birde utanmadan adamların tapulu yerlerini beğenmiyorlar yani sen gitte ben kalam diyorlar dağdaki gelmiş bağdakini kovarcasina bu ırkçı kişiler nezaman gelmiş izmire kendileri nezaman gelmiş hangi soydan gelmiş sorgulamak lazım kendilerini sorgulasınlar hangi pasazadedenler zaten soyları sağlam olsa bu vatantaslari kötülemez romanların böyle sıra dışı insanlarla işi olmaz RENK VEREN IZMIRE BÜTÜN INSANLIĞA KÖTÜLÜK YAPMAYAN KENDISINI GELISTIREN BÜTÜN INSANLAR IYIKI VARSINIZ GUZEL INSANLAR YARGILAMAYAN INSAN TURKIYEYI KALKINDIRIR NE OLURSAN OL INSAN OL BENCE

Misafir 03c

1 yıl önce - Cum 06 Tem 2018, 15:53

Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de saygısız, eğitimsiz, görgüsüz, pis, pasaklı, bakımsız, nezaket veya başka herhangi bir sosyal kural bilmeyen (bilse de takmayan), terbiyesiz, tacizkar hatta saldırgan, her an suç işleyebilecek insan sayısı hızla artıyor! Daha da önemlisi, bu insanların cesareti ve umursamazlığı da günden güne artıyor!

Uyuşturucu kullanımının (dolayısıyla satışının), adi suç vakalarının, kadına-çocuğa-hayvana-kamu malına taciz ve saldırının sürekli arttığı da maalesef acı bir vakıa...

Hal böyle iken, tüm bu olup bitenleri sadece bir etnik veya sosyal grup üzerinden ele almayı doğru bulmuyorum... Ayrıca, yukarıda saydığım olumsuzlukların günümüzde hala çoğunlukla "tek bir elden"; yani belli bir kesim tarafından ortaya çıkarıldığına dair somut bir bilgi veya istatistiğe de sahip değilim!

İzmir özeline dönecek olursak, günün hemen her saatinde ve şehrin hemen her yerinde; insan kabalığına, saygısızlık ve nezaketsizliğine, kural tanımazlığına, taciz, tehdit ve hatta saldırganlığına maruz kalmak işten bile değil... Bu hal ve hareketlerin failleri içinde mutlaka Roman olanlar da vardır ama inanıyorum ki (diğer metropollerde olduğu gibi) İzmir'de de ipin ucu iyiden iyiye kaçmış olduğundan, meseleyi Romanlar'a ihale etmek kapsayıcı ve derinlikli bir tahlil olmuyor!

Misafir 650

1 yıl önce - Sal 09 Ekm 2018, 09:20

Çingeneler maalesef bir türlü geleneksel ilkel ve sorunlu yaşam şekillerini bırakıp nedeni hayata ayak uydurmak istemiyorlar. Ellerine düştünüz mü zaten yandınız. Türkiye genel nüfusuna oranla neyse ki sayıları çok fazla değil. Bulgaristanda bizdeki kadar Çingene var. Düşünün 7,5 milyonluk ülkenin neredeyse yüzde 10'u çingene. Bu insanlar içinde çalışan, üreten vergi veren kimse yok. Zaten yoksul bir ülke olan Bulgaristanın sosyal fonlarını sömürüp hırsızlık hırsızlık dolandırıcılık gibi berbat işleri yaparak geçiniyorlar. Türklerin çoğunun son 1 asirda Türkiye'ye gitmesinden sonra hristiyan Bulgarların da az çocuk yapmaları sonucu ülkede üretken nüfus sıkıntısı var. Çingeneler neredeyse yüzde 10 ve hiçbir iş yapmadan hiçbir artı değer yaratmadan Bulgarların sırtından geçiniyorlar. Bulgaristani gördükten sonra Türkiyemde oradaki kadar fazla çingene olmadığına şükrettim.

Misafir 270

1 yıl önce - Çrş 10 Ekm 2018, 16:41

Çingenelerin genelinin en büyük sorunu namuslu yoldan para kazanarak toplumsal hayata uyum sağlamaya direnmeleri bence. Örneğin zorla çiçek satmaya kalkmalari, siz almayinca küfür etmeleri, şu fiyata satıyorum dediği şeyi size verince üç katı para istemeleri, ayakkabinizi boyamak için yanınıza sokulup sizden boyama ücretinin beş katı para talep etmeleri, çocuğuna onceden talimat verip sokak ortasında ölüyormus gibi hasta taklidi yapıp ortamdaki en saf ve iyi yurekli insanı ağlarına düşürüp ilaç parası diye neyi var neyi yoksa alıp kaçmaları, hırsızlık yapmaları..... Say say bitmez. Evet her milleten dolandırıcı, hırsız, arsiz çıkar ama dobra dobra söyleyebilirim ki romanların genelinin hali böyle. Irkçılık yaptığımı söyleyecek olanlara da şunu diyebilirim. Irkçılık bana bir şey kazandirmaz. Ben olanı soyluyorum ve romanların bu insanlık dışı çirkin huyları düzeltilmeli diyorum. Roman kökenli olup düzgün işi gücü olan insanlara çok daha fazla sorumluluk düşüyor. Onlar yanlış yaşam süren roman çoğunluğa örnek olmalılar.

Misafir dea

12 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 13:42

Mesleğim gereği inşaat sektöründe olan biteni çok iyi gözlemleyebiliyorum. Size rahatlıkla söyleyebilirim ki Çingeneler dışında her halk zora gelip bir meslek edinmeye çabalıyor. Kocaeli'nde bir inşaatımız da Roman işçi çalistirdik hepsi vasıfsizdı. Allah için iftira edemem hırsızlık veya başka bir uygunsuz iş yapmadılar çalıştıkları 1 hafta boyunca. 2. Hafta teşekkür edip işe gelmek istemediler iş çok ağırmış. Ben 15 yaşında bir Roman genci için babasına işi siz biraksaniz dahi bari bu çocuk çalışıp usta olsun dedim ama babası onu da işten aldı. Şimdi koskoca adamlar hiçbir meslekleri yok. O 15'lik delikanlı beş muhtemelen bir iş öğrenemeyecek artık. Vatandaşımız olmayan Pakistanlı, Afganlı, Suriyeli işçiler, vatandaşımız olan Kürt illerinden gelen yoksul işçiler parasına işin zorluğuna bakmadan kıyasıya çalışıyorlar namuslarıyla. Romanlarda iş disiplini yok. Olmadığı sürece de devlet ne yaparsa yapsın boş olacaktır.

Misafir 3fb

11 ay önce - Prş 01 Ksm 2018, 11:13

Bir büyüğümün deyimiyle çingenenin iyisi filmlerde dizilerde olur gerçek hayatta değil.

Misafir 1b2

11 ay önce - Cmt 17 Ksm 2018, 11:18

Hep şirin insanlar olarak gösterilen çingenelerin eğlenceli yerler gibi lanse edilen mahalleleri ne hikmetse her semtin en kötü ve korku duyulan muhitleridir. Bunun bir hikmeti olsa gerek.

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet