Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ahmet Özbuluk

2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 19:51
Yılanlar İnsana Aşık Olur mu?

Eskiden apartmanlar siteler yoktu şehirlerimizde. Bahçeli evler vardı.
Fii tarihinde yaşadığım şehirde güzeller güzeli bir kıza bir yılan musallat olmuş. Sadece izlermiş evin damından.. Genç kız abisine babasına durumu anlatır. Ne zaman kız bahçeye çıksa yılan evin bir köşesinden belirir izlermiş. Bir gün sadece gün boyu bahçede kalıp yılanın gidip gitmeyeceğini bile denemişler.

Bu esrarengiz hikayeyi bir büyüğümüzden sözüne kişiliğine çok güvendiğim bir büyüğümden dinledim. İnanmadım tabi. Oda zaten kimseye inanmıyor evladım dedi.. Ne kadar öldürmek isteler de hayvanı, o an ortalıktan kaybolurmuş..

40 yıl önce yaşanmış pekte inanasım gelmediği bu hikayeyi sizinle bir paylaşayım dedim.

Dünya güzeli bir kadına, bir yılanın aşık olması mümkün müdür?
Veya "üç harfliler" yılan kılığına girebilir lermi?

Bekir Yal
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:03

Ben de her evin temelinde bir yılan yaşarmış diye duymuştum. Hatta bu yılanların öldürülmemesi gerekirmiş ?

fyilmaz
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:09

Alıntı:
Veya "üç harfliler" yılan kılığına girebilir lermi?

Alıntı:
CİNLERİN DEĞİŞİK ŞEKİLLERE GİRMESİ

Cinlerin, insanlar ve hayvanların suretlerine girdiği konusunda şüphe yoktur. Onlar, yılan, akrep,deve,inek,koyun,at,katır,eşek,kuş,ve insan suretine girerler. Nitekim Kureyş’lilerin Bedir’e gitmeye niyetlendiklerinde, şeytanın onlara Surâka b.Malik Cu’şem adındaki bir kişinin suretine girerek gelmiştir.

devamını buradan okuyabilirsiniz:
http://www.ashabisuffe.com/akaid/245-cinlerin-dei ...rmesi.html

Koray Zorlu
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:12

Hayatta hicbir zaman inanmadigim efsanelerdir yok uc harfliymis yok cinmis varliklarina inanirim kuranda gecer zaten ama asla insanlarla bir iletisimleri olduklarina inanmam bugune kadar inanmadigim icin basima da bir sey bir olay gelmedi bunlarla ilgili hepsi sehir efsaneleri. Bir de su var neden cin demeye korkar insanlar uc harfli der cin deyince ne oluyor havadan bir ucan tekmeme geliyor cin cin cin cin hala yasiyorum bakin

handecik
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:12

olurmuş, hatta evlenirler bile. çocukları bile olur.

Koray Zorlu
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:15

Alıntı:
olurmuş, hatta evlenirler bile. çocukları bile olur.

o cocuklar o zaman power rangers karakterleri gibi oluyor heralde

Okan Yayla
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:19

Alıntı:
o cocuklar o zaman power rangers karakterleri gibi oluyor heralde

Hala devam ediyor mu power rangers Amerikan tv'lerinde?

Ahmet Özbuluk

2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 20:35

Alıntı:
cin cin cin cin hala yasiyorum bakin

bence fazla kızdırma onları

Gaziantepli Mehmet

2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 21:29

Ahmet kardeşim,

başlığı okuyunca hemen açtım. Baktım bizim Gaziantepli Ahmet Özbuluk.

Neden hemen açıtm? Çünkü bu konu bana yabancı değil. Böyle bir konuyuda bir Gaziantepli'nin açması bani şaşırtmadı.

Benim Nenem Musullu sokaktaki Şehit Kamiller'in duvar komşusu oldukları evde babası Gazi Büyük dedemle oturdukları sırada kendisine bir yılanın musallat olduğunu anlatırdı.

Neneme o yılanın kendisine aşık olduğunu, hiçbirşey yapmayacağını söylemişler. Sürekli aniden ayaklarının altından kayar gidermiş, bazan süykte (biliyorsun duvarın üst kısmına süyk derdik) durup bakarmış, mahzende, hayatta (avlu) her yerde kaşısına çıkarmış. Nenem çok korkarmış ama gece olsun gündüz olsun sürekli aniden nenemin yanında belirmesine rağmen hiçbirşey yapmamış.

Sana anlatan büyüklerin 40 yıl önce olduğunu söylemiş. Benim nenemin başından bu olayın ne zaman geçtiğini bilmiyorum ama tahmin edebilirim. 50 yıl önceki okul öncesi çocukluk çağlarım o evde geçti ama nenemin o zaman benimle birlikte 3 torunu vardı. Demekki bir 25-30 yıl daha geriye gitmek gerekiyor.

Bu olayı anlatan büyüğüne bir sorsan. Olayın geçtiği yer neresi? Başından geçen kızın adı Rabia'mı?

Ben bu olayı şöyle yorumluyorum. Yılan insana durduk yere zarar vermez. Dünyanın en korkak bir hayvanıdır. Ancak kendisine zarar verileceğini anladığında veya üzerine basıldığında sokabilir. Yılanların büyük bir kısmıda zaten sokamayan zehirsiz cinstendir. Maallesef önyargı ile doğanın fare düşmanı çok faydalı bu hayvanının neredeyse neslini tükettik. Yılanın bir kıza aşık olması değilde bir eve yerleşmiş olan bir yılanın arada bir tesadüfen ortaya çıkmasıdır. Belkide hayvanın o sıralar yavruları vardı ortaya çıktığında, görüldüğünde duvardan, yüksek emin yerden kendisini gören kişiyi yavrularından uzaklaşmadan, onların yerini gözlerinden uzaklaştırmadan izlerdi.

Göksel Çetiner
2 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2012, 21:53

Bence olabilir mümkün çünkü evrende tek başımıza degiliz

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET