Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir - Yeni Alsancak stadı projesi
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mustafa Caliskan
6 yıl önce - Prş 31 May 2012, 14:03
İzmir - Yeni Alsancak stadı projesi


Göztepe’nin Atletico’yu dize getirdiği, Altay’ın Carl Zeiss Jena’yı devirdiği, efsanelerin topçuların koşturduğu Alsancak Stadı, AVM ve iş merkezi yapılması için TOKİ’ye devredilecek.

İZMİR - Uzun süredir tartışmalara yol açan Alsancak Stadı’nın, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2012 tarihinde imzalanan protokol ile Maliye Bakanlığı’na devredildiği ortaya çıktı. İzmir’in ilk stadı olma özelliğini taşıyan tesis, bir iki yıl içinde yıkılıp, yerine bir AVM veya iş merkezi yapılacağı öğrenildi.

İzmirli futbolseverlerin manevi anlamda paha biçilemez Alsancak Stadı’na, 81 milyon TL değer biçildiği öğrenildi. En kısa zamanda ihalesi gerçekleştirilerek projenin geliri Örnekköy stadı ve diğer tesislerin yapımına aktarılacak.

TOKİ, 81 milyon TL’den daha az bir para harcarsa, aradaki fark, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ödenecek eğer harcamalar 81 milyon TL’yi geçmez ise, TOKİ İzmir’de Spor Bakanlığı’na ait bir başka bir tesis daha alabilecek.

GÜRSEL AKSEL DE TEHLİKEDE
TOKİ’nin Örnekköy’deki stat ve tesislerin yanı sıra, Halkapınar’daki Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ve gençlik merkezine harcayacağı rakam 81 milyon TL’yi aştığı takdirde Göztepe’nin tarihi yuvası Gürsel Aksel Stadı’nın geleceği de tehlikeye girecek. Protokol gereği, belirlenen bedelin aşılması durumunda GSGM bir başka tesisi daha TOKİ’ye vermesi gerekiyor. (Ulaş Sağ/DHA)


http://www.egedesonsoz.com/haber/Tarihi-Alsancak- ...cak/819078

Eski Ali Samiyen Stadı arazisi tam 1 milyar 50 milyon TL ye satılmışken, İzmirin göbeği Alsancak'taki bu değerli arazi sadece 81 milyona satılmaz inş...

TOKİ hizmet etmek için yapmıyor bunlara,yüksek oranda kar elde etmek için yapıyor..GS'nin arazisinin değerini 400 milyon TL olarak hesaplamış,Ancak 1 milyar 50 Milyona satmış, stadı 450 milyon TL ye inşa etmiş,geri kalan parayı cebe indirmiştir ,600 milyon TL kar etmiştir..

Aynı şeyi İzmirdede yapacak..Alsancak arazisini çok düşük gösteriyor,anlaşmayı imzalatıyor,sonra 5 katına satıyor,inanılmaz kar elde ediyor..

TOKİ, Alsancak statı karşılığında Karşıyaka Örnekköy'e stat yapacak.Peki ya Güney tarafı ne olacak ? Göztepe ve Altay maçlarını Karşıyakada mı oynayacak,TOKİ çıldırmış olmalı

Peki neden stat KUZEY e yapılıyor da,GÜNEY e yapılmıyor ?
2011 yazındaki Genel Seçimler’de CHP’nin İzmir’de AK Parti’ye attığı 170 binlik oy farkının 90 bin i Karşıyaka’dan çıkmıştı. Bu çerçevede 2014 Yerel Seçimleri dizaynını Karşıyaka ekseninde kuran AK Parti cephesinin ilk hedefi ilçenin kalbi olan Spor Kulübü oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Yerel Seçimlerde AK Parti’nin olası Büyükşehir adayı Binali Yıldırım’ın genel seçim sonrası Karşıyaka ve taraftarı ile kurduğu sıcak temaslar Hüseyin Çalışkan’ın belediye olarak çok yıprandıklarını ifade ederek olağanüstü kongre kararı almasının ardından fiiliyata geçti.
Bugün yapılan Karşıyaka S.K Kongresinde başkanlığı kazanan Ak Parti oldu,hayırlısı olsun [/b]


kadirss
6 yıl önce - Prş 31 May 2012, 14:15

Gerekirse Gürsel Aksel tesislerini de yıkıp KSK'ye stad yapacaklarmış.


Tabi böyle demiyecekler yıkarken halkı kandırmada üstlerine yok valla


Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Prş 31 May 2012, 15:49

İyice cacığı çıktı artık. Ama Alsancak Stadı Örnekköy stadı yapıldıktan sonra yıkılacak. Toki yine Gürsel Aksel'e gözünü dikmiş. Bune ya. Güneyede Göztepe'ye ait bir tane daha stad yapsınlar. İnciraltı olur mesela. Yani İzmir'e stad yapmak neden bu kadar zor hiç anlamıyorum. Yine bu işin içinde parti ayrımcılığı bıktım artık böyle bir hükümetten.35 gökhann
6 yıl önce - Prş 31 May 2012, 16:36

Alıntı:
İzmirli futbolseverlerin manevi anlamda paha biçilemez Alsancak Stadı’na
köy stadı bile olamayacak bi stad.izmire böylesi yakışmaz.yıksınlarda nası yıkarsa yıksınlar

berent
6 yıl önce - Cum 01 Hzr 2012, 10:54

Arkadaşım sen pek sevdiğin Galatasaray ile ilgili yazmaya devam et. Bizim stad işlerimize bulaşma. Biz Altaylısı, Göztepelisi, Karşıyakalısı kendi aramızda konuşuruz.

Mesut Yeşil
6 yıl önce - Cum 01 Hzr 2012, 13:43

Gerekirse polisle kavga ederiz, iş makinelerinin önünde set kurarız, tesislerde yatarız ama bu şartlarda Göztepe'mizin elindeki tek tesis olan Gürsel Aksel'imizi vermeyiz. Toki'nin karşısında gerizekalı yok.ferman31
6 yıl önce - Cum 01 Hzr 2012, 15:50

göztepenin stadını niye karıştırıyorlar işin içine

35 gökhann
6 yıl önce - Cum 01 Hzr 2012, 15:53

Alıntı:
Arkadaşım sen pek sevdiğin Galatasaray ile ilgili yazmaya devam et. Bizim stad işlerimize bulaşma. Biz Altaylısı, Göztepelisi, Karşıyakalısı kendi aramızda konuşuruz.
izmirde olmasamda galatasaray izmire geldiğinde insan güzel stadda maç izlemek istiyo,niye öyle düşünüyosun

Mustafa Caliskan
6 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2012, 16:25

İzmir'e stat yapılacaksa 2 tane yapılmalı.Bir tanesi Örnekköye Karsıyaka için,diğeride Uzundere Toki'nin oralara Göztepe için. İkiside en az 40 bin kapasiteli UEFA standartlarında olmalı.Alsancak stadı arazisinin satışıyla bütün bunlar rahatlıkla yapılır,üstüne para bile artar...Altayda maçlarını Goztepe ile aynı sahada oynar... Gürsel Aksel'de Göztepe Alt yapısı ve Antreman sahası olarak devam etmeli....

Ayhan
6 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2012, 16:29

Karşıyaka'ya yeni stat yapılmalı.
Altay için Alsancak stadı,
Göztepe için Atatürk stadı yıkılıp yeniden yapılmalı.

Devlet hizmette ayrımcılık yapmıyoruz diyorsa İstanbul'da nasıl ki 3 büyük takımın stadı varsa İzmir'de de buna ön ayak olmalı.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet