Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca camii (Türkiye'nin en büyük camisi)
123 ... 129130131   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
samet cosqun

5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 22:41
İstanbul Çamlıca camii (Türkiye'nin en büyük camisi)

Alıntı:

Çamlıca tepesine dev cami

Başbakan Erdoğan: İstanbul'un her yerinden görülecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Tepesi'ne tüm İstanbul'dan görülecek bir cami yapmayı planladıklarını açıkladı. 15 bin metrekare alan üzerine yapılacak cami projesi iki ay içerisinde başlayacak.

29 Mayıs 2012 - HABERTURK

Yeni silüet tartışmamız hayırlı olsun

DenizYlçnky

5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:13

Cami Çamlıca'nın silüetini bozmaz.. Güzel de gider...

Ama yeni camilere ne kadar ihtiyacımız var? Son dönemde camilere ayrılan ödeneğin oranı ne derece arttı ve niye? Bunları sorma ihtiyacı duyuyorum.

Burç

5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:13

Güzel bir fikir.
Herhalde "cami İstanbul silüetini bozar" diyen çıkmaz.

vsumer
5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:25

Alıntı:
Ama yeni camilere ne kadar ihtiyacımız var? Son dönemde camilere ayrılan ödeneğin oranı ne derece arttı ve niye? Bunları sorma ihtiyacı duyuyorum.

O bölgede büyük bir cami ihtiyacı olduğu açık, her daim kalabalık bir mesire yeri, ve bir mescid dışında ibadet yeri yok diye biliyorum.

Çamlıca'ya gelenlerin mutlaka ziyaret etmek isteyecekleri estetikte bir proje olursa çok iyi olur, silüete de katkı sağlar hatta, gece de aydınlatılmalı tabi mutlaka.

hund
5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:34

Bildiğim kadarıyla kişi başına 900 kişiyle cami oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye,sürekli cami yapmanın ne anlamı var?

edeniz
5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:45

Çok güzel fikir...
Avrupa da tepelerde kiliseler falan vardı ne güzel adamlar ibadet yerlerini şehrin en güzel yerine yapıyo demiştim kendi kendime..

vsumer
5 yıl önce - Sal 29 May 2012, 23:46

Bazı yerlerde çok sayıda camii olabilir ama bazı bölgelerde gerçekten eksikliği hissediliyor. Çamlıca da bunlardan biri.

Ayrıca projenin kültürel ve görsel bir yönü de var, bunu da değerlendirmek lazım. Hatta caminin hemen yanına bir de İslam eserleri müzesi yapılabilir daha da güzel olur.

A.Mehmet
5 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 01:03

Alıntı:
Bildiğim kadarıyla kişi başına 900 kişiyle cami oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye,sürekli cami yapmanın ne anlamı var?

Turkiye,de gosteris, ve cahillik Avrupada grubculuk ve hizipcilik camilerin gereksiz cogalmasina sebeb oluyor.Oysa islama gore camiler arz ve talebe gore yapilir.Hem israf haramdir hemde muslumanlarin maddi yonden fakirlesmesine sebeb oluyor.

Dagin tepesine sirf gosteris olsun diye cami yapilmamali.Insanlarin en kolay ve rahatca ulasabilcegi yerler olmasi daha iyidir.

Berk
5 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 01:30

Neden olmasin ?
o cirkin goruntulu antenleri kaldirip yerine hersey olur ancak ulasimi nasil hallederler onu anlamadim.
Camlica tepesine giden mevcut yollar olasi camii trafigini kaldirirmi suanda bilinmez? ?

Mustafa Can Karakus
5 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 08:15

O bölgede böyle bir ihtiyaç varsa yapılmalı ama iş gösteriş içinse o zaman sorgulanmalı

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 129130131   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet