Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
omerkesoglu

9 yıl önce - Sal 29 May 2012, 08:42
İstanbul Eyüp - İsfanbul tema park ve AVM - Türkiye'nin ilk temalı parkı (Vialand)


Alıntı:
Eyüp’te tema park ve alışveriş merkezi konseptini bir arada sunacak Vialand’ın inşaatı devam ediyor. 1 milyar TL’lik proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 600 bin metrekarelik arazide hayata geçiriliyor.

VIADMC ve Gürsoy Grup ortak girişimi, Eyüp’te tema park ve alışveriş merkezi konseptini bir arada sunan Vialand’ı inşa ediyor. 1 milyar TL’lik yatırımla hayata geçen Vialand, 600 bin metrekarelik arazi üzerinde 100 futbol sahası büyüklüğü ile dikkat çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait araziyi, 30 yıllık yap-işlet-devret yöntemiyle devralan ortak girişim, yıllık 30 milyon ziyaretçi hedefliyor. 50’den fazla eğlence ünitesinin yer alacağı Vialand’da her bir oyuncak bir AVM bütçesine sahip. Vialand’de İstanbul’un fethinin savaş sahnelerini de robotlarla canlandırılacak.

Osmanlı’daki Eyüp gibi

Gürsoy Grup CEO’su Abdurrahman Gürsoy, küresel çapta önemli bir alışveriş ve eğlence merkezi haline gelen İstanbul’un; New York, Londra ve Paris gibi dünya kentleriyle yarıştığını belirterek, şunları söyledi: “Vialand, İstanbul’un sahip olduğu bu özelliği destekleyen ve çok önemli katkılar sunan bir proje. Dünyadaki örnekleriyle yarışacak bu projeyi, konumu ve gelişimini de göz önüne alarak, İstanbul’un kalbi olarak nitelendirdiğimiz Eyüp’te inşa ediyoruz. İstanbul’un ana ulaşım akslarını oluşturan E5 ve TEM çevreyollarından kolaylıkla ulaşılabilen Eyüp, Osmanlı döneminde en önemli kamusal eğlence alanlarını bünyesinde barındıran bölgeydi. Kentin manevi sembolleri de yine Eyüp bölgesinde yoğunlaşıyordu.”

Yılda 30 milyon ziyaretçi

Türkiye’de birçok yatırımcının hayali olan bir projeye imza attıklarını ifade eden ViaDMC Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar ise “Vialand projesi kapsamında 30 milyonluk insan hareketi bekliyoruz. Türkiye’de eğlence sektöründe bugüne kadar yapılmayanları ilk kez burada gerçekleştireceğiz” dedi. Vialand’in 100 futbol sahası büyüklüğünde olduğunu dile getiren Bayraktar, “Alışveriş caddeleri bünyesindeki 140 bin metrekare kiralanabilir ticari alanı, 5 bini kapalı, 3 bini açık olmak üzere toplamda 8 bin araçlık otopark kapasitesi ve hedeflediği geniş marka yelpazesiyle her yaş ve zevk grubuna uygun alternatifler sunacak. Tema park denildiğinde akla gelen dünyanın önde gelen markalaşmış merkezleriyle temas halindeyiz” diye konuştu.

Rakamlarla Vialand

Yapımına 2011 Eylül ayında başlandı.
23 Nisan 2013 tarihinde tamamlanması planlanıyor.
1 milyar lira yatırımla gerçekleştiriliyor.
Projenin inşa aşamasında 1000 kişiye, bitince toplam 24 bin kişi için iş yaratması bekleniyor.

  (+)  


Ahmet BAHADIR
9 yıl önce - Sal 29 May 2012, 09:04

Acaba yeri tam olarak nerede?Haritadan gösterebilir misiniz...

dorento
9 yıl önce - Sal 29 May 2012, 09:18

burası alibeyköy küçükköy arasında istanbul caddesi üzerinde olması lazım büyük bir inşşaat var
fakat benim bildiğim kadarıyla o alana yıllardır haliçin çamuru pompalandı haliçin balçığı yani acaba o zemin şimdi ne durumda üzerine inşşaat yapılması ne kadar doğru bilenler aydınlatsın


şenayyyla
9 yıl önce - Pts 13 Ağu 2012, 05:22
merhaba..


ben bu insaatı iyi biliyorum alibeyköy küçükköy yolu istanbul caddesi üzerinde ancak oraya halicin camuru atıgı felan hiç ATILMADI zemın etüdü yapıldı cm cm her yerine örnekler alındı ıncelendı ve daha sayamayacagım neler neler.. milyarlarca liralık yatırım dünya çapında bir ilk böyle bir cehalete maruz kalırmı...??

Sezgin Cengiz

9 yıl önce - Pts 13 Ağu 2012, 08:26

http://www.vialand.com.tr/ den içerikleri aktarmak gerekirse;

HER YAŞA VE HER ZEVKE UYGUN BÖLGE BÖLGE EĞLENCE!

VIALAND bir temalı park olmanın ötesinde, tamamıyla eğlencenin yaşanması üzerine planlanan bir eğlence parkıdır. Park, değişik yaş ve zevklerde ziyaretçilere hitap edecek farklı bölgelere ayrılarak, ziyaretçilerin park içinde istedikleri eğlenceye kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Park ziyaretçileri, aileleriyle veya arkadaşlarıyla beraber grup aktivitelerine katılabilecekleri gibi isterlerse bireysel olarak da parkın tadını çıkarabilecekler. Özel park içi gezi treni ile bölgeler arası geçişi kolayca yapabilecek, park içinde keyifli gezintilere çıkabilecekler.

HAYALLERE AÇILAN KAPI... BURADA SINIR YOK!

VIALAND, ziyaretçilerine 2000 m2 alan üzerinde gökyüzüne yükselen görkemli bir şato ile merhaba diyecek. Ziyaretçileri şato kapısından geçtikten sonra sınırları olmayan bir eğlence dünyası bekliyor olacak.

AVRUPA’NIN EN POPÜLER ROLLER COASTER’I!

Son teknoloji ile tasarlanmış, 3 sn. ‘de 110 km.’yi aşan hızıyla Avrupa’nın en çok ilgi gören Roller Coaster’ı da VIALAND ’in sayısız eğlence ünitelerinden bir tanesi olarak parkta yer alıyor. Artık bu heyecanlı Roller Coaster deneyimini İstanbullular kendi şehirlerinde yaşayabilecekler.

KING KONG İSTANBUL’DA!
Bir Hollywood klasiği King Kong da VIALAND ’de!
King Kong, filmlerde izledikleri aksiyon ve heyecan dolu sahnelerin içinde yer almayı hayal eden ziyaretçilerin favori ünitesi olacak ve onlara hiç unutamayacakları bir deneyim yaşatacak.

ESKİ İSTANBUL SOKAKLARI...
Park ziyaretçileri efsanevi eski İstanbul sokaklarını ve günlük şehir yaşamını günümüze uyarlanmış modern mimari yapısıyla VIALAND ’de bulacak ve bu sokaklarda dolaşırken farklı yönleriyle İstanbul’u keşfetmenin keyfini yaşayacaklar.

OSMANLI’YA YOLCULUK...

Fatih Dark Ride eğlence ünitesinde ziyaretçiler, Osmanlı Dönemi’nde heyecanlı bir gezintiye çıkacak, Fatih’in fethine tanıklık edecekler.

SU AKTİVİTELERİNİ SEVENLER İÇİN...

Dünyanın seçkin eğlence parklarında en çok ilgi çeken eğlence ünitelerinden biri olan Splash Coaster, sıcak yaz günlerinde adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelecek.

ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENİRKEN ÖĞRENMEK SADECE BURADA MÜMKÜN
Eğlencenin yanı sıra, özellikle ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve öğretici aktivitelerin de yer alacağı VIALAND ’de birçok sosyal sorumluluk projesi de hayata geçirilecek.

İSTANBUL’UN EN EĞLENCELİ BULUŞMA NOKTASI
Özel gün etkinlikleri, mevsimsel kutlamalar, büyüleyici ışık şovları ve özel projeksiyon gösterileri ile VIALAND, kısa sürede İstanbul’un en hareketli ve popüler buluşma noktası haline gelecek.

GÜVENLİ EĞLENCE...
Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş, alanında uzman kadrosu ile VIALAND ’de yer alan bütün eğlence üniteleri dünya kalite ve güvenlik standartlarına uygun şekilde hazırlandı. Düzenli bakım servisleri, tema park konusunda profesyonel görevliler tarafından yapılacak olan parkta, ziyaretçilere hiç bir güvenlik endişesi yaşamadan keyifli vakit geçirecekleri bir ortam sağlanacak.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ DEĞİL, AÇIK HAVADA ZİYARETÇİLERE ÖZEL BİR ALIŞVERİŞ BÖLGESİ
Eğlencenin değişmez bir parçası olan alışveriş de VIALAND ’de şekil değiştiriyor. Açık hava konseptinde, 140 bin m2 kiralanabilir mağaza alanı, 3000'i açık ve 5000'i kapalı olmak üzere toplamda 8000 araçlık otopark kapasitesiyle VIALAND, alışveriş anlayışını da bütünüyle değiştirecek bir proje olacak.
Alışveriş bölgesi, dünyanın seçkin ve popüler markalarından oluşan geniş marka yelpazesiyle her yaş grubunun ilgi ve beğenisine uygun seçeneklere sahip olacak.
Türkiye’de ilk defa bir alışveriş merkezi özel planlanmış mimarisiyle birbirinden farklı tasarımda ve her biri farklı avantajlara sahip yüzün üstünde mağaza cephesi yer alacak.

ALIŞVERİŞTE TRAMVAY RAHATLIĞI
Alışveriş bölgesinin içinde ulaşımı kolaylaştıracak veya yürümeyi tercih etmeyenler için bir seçenek olacak tramvay hattı bulunacak. Ziyaretçiler tramvay hattını bölge içinde yapacakları küçük turlar için de kullanabilecekler.

AVRUPA SOKAKLARINDA ALIŞVERİŞ YAPIYOR GİBİ...
VIALAND ziyaretçileri bu özel alışveriş bölgesinde giyim, gıda, teknoloji ve kozmetik gibi bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Üstelik açık havada alışveriş yaparken kendilerini Avrupa sokaklarında dolaşıyor gibi hissedecek, eğlenceyi alışveriş bölümüne taşıyan özel gösteriler ve uygulamalarla da bambaşka bir alışveriş deneyimi yaşayacaklar.

TÜRKİYE’NİN EN EĞLENCELİ FOOD COURT’U!
Dünya mutfağından özenle seçilmiş restoranların yer aldığı food court bölümünde, ziyaretçiler eğlenceye ara vermeden yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecek, sayısız lezzet seçeneğiyle dilediklerini seçme şansına sahip olacaklar.


Projenin uydudan yeri:Panoramio sitesinde Ekrem Selçuk adlı kişinin Vialand inşaatıyla ilgili çekmiş olduğu 2 adet fotoğraf var. Bana ait olmasalar da fotoğrafların daha büyük görülebilmesi açısından tuğrasız yüklemek istemedim.


(+)

Eklenme tarihi: 02/06/2012(+)

Eklenme tarihi: 28/05/2012yunus2435
9 yıl önce - Pts 13 Ağu 2012, 12:09

Eğer fotoğraflardaki gibi olacaksa gerçekten muazzam Bikere Osmanlı temasının ağırlıklı olması şahane olmuş ayrıca dünya kültürleri de unutulmamış;Maya piramiti pisa kulesi felan çok güzel görünüyo.Ben projeyi yapanları tebrik ediyorum.İstanbul un böyle bir projeye ihtiyacı vardı.Yalnız bişeyi de merak ediyorum;şuan temapark deyince ilk akla gelen Disneyland zarar ediyormuş.Çünkü bu temaparkların işletme maliyeti yüksek diye duymuştum bir belgeselde.İnşallah yapıldıktan sonra zarar edip kapanan işletmeler kervanına katılmaz

doğukan hacıoğlu
8 yıl önce - Cum 26 Ekm 2012, 20:48

http://www.vialand.com.tr/

sitesi açılmış son halinin fotosu siteye koyabilcek yokmu Merak içinde kaldık


aBOZKURT36
8 yıl önce - Cum 26 Ekm 2012, 20:48

Taşocağından dev eğlence dünyasına

Eyüp’te eskiden taşocağı alanı olan bölgeye dev bir temalı park ve eğlence merkezi kuruluyor. 100 futbol sahası büyüklüğünde, 600 bin metrekare üzerine kurulacak olan Türkiye’nin ilk temalı parkı ve eğlence merkezi Vialand, 23 Nisan 2013’te kapılarını ziyaretçilerine açacak


 
http://gundem.milliyet.com.tr/tasocagindan-dev-eg ...efault.htm


doğukan hacıoğlu
8 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2012, 15:49

Eyüp tarafında oturan arkadaşlardan detaylı foto bekliyoruz

dema34
8 yıl önce - Pts 29 Ekm 2012, 16:49

yukarıdaki fotoya bakınca açılış tarihi imkansız gibi duruyorsayfa 1
123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet