Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara West Gate Residence 3 X 33 katlı
« önceki   123 ... 123124125 ... 130131132   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 124
Misafir 402

9 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 14:37

Ne kataloğu gönderildi, bizlere gelen bir katalog yok. Daire başı 2000 TL demirbaş ne oluyor, 250 TL depozito neyin depozitosu? Arkadaşlar bilgisi olan aydınlatsın bizleri. Çoğu ev sahibinin haberi yok bunlardan, nasıl bir iş bu. 2250 TL de nereden çıktı?
Ayrıca AVM ile ilgili bir gelişme var mı, öndeki satış ofisi ne olacak, yol yapılıyor yanında park mı yapılacak? Ruhsat sorunu çözüldü deniliyor ne kadar doğru? Doğru bilgisi olanlar bilgilendirirse çok seviniriz.

Misafir 707

9 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 15:05

Kafalarina gore belirlemisler. Toplanti yapip detayli olarak nereye ne kadar neden harcandi hesap vermek yerine katalog gondermisler su kadar daha toplanacak yazmislar.
Bu yonetim suan isbasinda kalamaz toplanti yapilip yenisinin secilmesi lazim. Nereye ne harcama yapilacak butce nolacak bunlar toplantida oylanip belirlenmeli. Gonderilmis katalog bir sey ifade etmiyor hukuki olarak. Millet bu kadar zarar etmisken odemez de. Siteye 2 yildir personel maasi haric duzgun hizmet yapilmadi. 42 tane personelleri varmis 14 tane guvenlik gorevlisi??? Resmen para topla istedigin yere harca. Iskan suresi doldu 5 yili gecti ve gecici yonetim gorevi toplanti yapip devretmeli. Ayrica adi ustunde gecici yonetim yapilacaklara karar veremez artik tapu sahipleri yonetir bu siteyi. Yalan dolan bahaneler aciklamislar katalogta. Bundan sonra aidatlar bie yeni yonetim toplanti ile secilmeden odenmezse sasmamali. Keyfi harcama yapmak para istemek ayri bir sorun. Bu site toplanti yapmazsa kayyum atanir ve surecler baslar yakinda. Usulsuzluk yapildigi ortada. Aylik 40bin elektrik faturasi oduyorum diye planlamakla is bitmiyor. Bakalim daire sahipleri olur verdimi bu kadar personel ve harcamaya. Su elektrik dogal gaz abonelik butcesi de konmus daha baska butceler de var. insaat firmasinin iskan icin yapmasi gereken harcamalar daire sahiplerine odetilemez. Neyin 2bin demirbas parasi neyin depozitosunu istiyosunuz. Sinirlari astilar.

Misafir fd7

9 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 17:14

Daire sahipleriyle yönetim oluşmadığı sürece bu parayı toplayamazlar böyle bir hakları yok.bana da geldi mektup.büyük bir zarfın içinde kitap basmışlar sanki.amaç çok birsey yaptıklarını göstermek.kimse inanmasın artık bunlara

Misafir d1d

9 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 17:49

Denetim raporu falan koymuşlar. Hepsi hikaye. Burada usulsüzlük olduğu aşıkar. Parlak kağıda yazıp sanki ortada yönetim varmış gibi göstermişler. Artık aidat da ödenmeyecektir bunlara. İcraya vermişler 56 daireyi. Buna hakları yok. Eğer birini vermeye kalkarlarsa hemen ilgili yerlere bildirsin ve şikayetçi olsun yasal hakları doğrultusunda. Değer kaybı ve aidatların inşaat şirketinin sorumluluğunda olan yerlere harcandığı ve görevlerini kötüye kullandıklarını da yazabilirler muhtemelen.
Aidatlar düşmek yerine %40 artmış!! Ne hizmeti verdiler de arttı. Herkese zam yapmışlar. Bize mi sordular da 45 kişi çalıştırıp zam yapıyorlar. Aidatların A blok açılmasından sonra düşmesi gerekiyordu. 15 aydır fazladan aidat topluyorlar önce onları iade etsinler.
Daire sahiplerine sormadan 5 yıllığına kendilerinden oluşan bir firmaya yönetimi devretmişler. Yapamazlar bunu. Sol cebimden al sağ cebime koy. Doğukan inşaat zamanındaki aynı zihniyet aynı tarz yönetim. Bunların gitmesi için ödeme yapmayacağım. Nemalanacak para bulamayınca giderler.
İstedikleri ekstra paraları verirsek bunların milyonluk borçlarını da kabullenmiş oluruz. İnşaat firmasının yapması gerekenleri inşaat firması yapacak. Tapu sahiplerinin onayı olmadan çivi çakamazlar. Yepyeni proje de iyileştirme yapılacakmış. Gitsinler firmadan alsınlar. Bizi inşaat üstünde oturmaya mahkum ettiler. Daha ne istiyorlar.

Misafir 85c

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 16:56

Cumhuriyet Savcılığına söz konusu dökümanı ekleyip bireysel suç duyurusu dilekçesi verebilirsiniz.Sonuç olarak kayyum atanacaktır.

Misafir 85c

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 17:12

Savcılık soruşturma açar.Personel sayısının fazlalığını (özellikle güvenlik personeli) tespit eder.Tüm hesapları didik didik araştırır.Şu an Eryaman bölgesinde bir rezidans yönetiminde benzer şikayetlerden dolayı mali inceleme yapılıyor.Yöneticiler Savcılığa şikayette bulunan site sakinlerine şikayetlerinden vazgeçmeleri konusunda adeta yalvarıyorlar...

Misafir 464

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 22:16

İşin detayını bilmek lazım.doğalgaz vb için güvence bedeli lazım. Bütün sitelerde bir kez bu şekilde para alınıyor. Ben Toki konutlarında oturuyorum. Bizden 1550₺ aldılar. Bu tep giderler için. Gaza getirmek isteyenler var. Dikkat!!!

Misafir 6ea

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 22:59

85C haklı. Elek su doğal gaz abonelikleri iskanın birparçasıdır ve inşaat firması öder site sakinleri değil.
Denetim raporu konmuş. Denetimi yapan doğukan yapı sonra westgate inşaat sonra west gate yönetim aş sonra rasyonel yönetim adı altında karşımıza çıkıyor ve raporu aynı kişiler denetliyor.
Aidatlar düşmeli derken artırmışlar personele zam yapıp saçma sapan bütçe oluşturarak daire sahiplerinin onayı alınmadan.
Yönetim toplantısı yapılmadı bütçe çoğunluk kararı ile alınmadı. Dolayısıyla geçersizdir.
Yapılacak yol buraya acil kayyum atanması ve mahkeme sürecinin başlaması.
Bu ödemeler aidatlar ve mevcut 2 yıldır inşaat firmasının haklarını koruyup 40 küsür personel çalıştırıp hizmet vermeyen hesap vermeyen toplantı yapmayan yönetim iş başındayken kiralar artmaz evler değerlenmez.
İnşaat firması borç vermişmiş. Önce gitsinde bizlere evleri geç teslim ettikleri için milyon tl ye yakın gecikme cezalarını ödesinler.
Sonuç olarak yönetime kayyum atanacak mevcut kişilerin yaptıkları incelemeye girecek, daire sahipleri tarafından yönetim belirlenecek, fazladan alınmış aidat ve yakıt bu kişiler ve firmadan geri istenecek, şuana kadar daire sahiplerinin ettikleri yüzbinlerce tl zarar tanzim edilecek, nakit edilemezse avm ve dükkanlar daire sahiplerine borçları karşılığı geçecek.
Resmen dalga geçmişler. Bugün gelen dosyayı inceledim parlak kuşe kağıda basarak iş yapmış gibi göstermişler. Sürekli kandırmaca.
Ne bir aidat zammı ne de kendilerinin yapmak zorunda oldukları demirbaşların parasını alırlar. Dua etsinler şimdiye kadar dava açılmadı kendilerine ama artık son noktayı koydular. 40 küsür personelini beslemek zorunda değiliz, inşaat firmasını finanse edemeyiz. İnşaat firmasının garanti sürecine dahil bir çok harcamayı bizden karşıladılar, Özellikle A blok eksikleri ve teslimleri bizim aidatlardan sağladılar, satış ofisi emlak ofisi bir sürü personel çalışırdılar.
Hukuki yol harici yol bırakmadılar. Küçücük dairelere fahiş aidatlar ve yakıt paraları topladılar. A blok öncesi C ve B blok için 160 tl ortak gider belirlediler A blok açıldı ama bu gider 3 e bölünmedi hem A hem B ve C bloktan 15 aydır fazladan aidat topladılar.
Saymakla bitmiyor yapılanlar.
Bunlara karşılık Avm noldu, meydan noldu, peyzaj noldu, mahkemeleri noldu, milyonluk cezaları bizmi ödeyeceğiz, adı doğukandan westgate inş olan firmanın adresi satış ofisi idi şimdi halk ekmek oldu diyorlar o zaman site giriş bariyelerleri otoparklar vs yapmakla yükümlü olan inşaat firması noldu, iskan süresi doldu kat mülkiyet tapusunu veremediler insanlara faiziyle beraber daire paralarını nr zaman geri verecekler??? Neyi açıkladılar parlak katalogda dürüst bir şekilde. 2 yıldır 1-2 aya kadar diyip duruyorlar. İnşaat 2012 de başladı. İnşaat bitmeden şimdi çıkmış iyileştirme düzeltme bakım onarım diyorlar. Bunları kusura bakmasınlar inşaat firmasından alacaklar. Yüzbinlerce tl asansör bakımına harcanmış? Asansörler garanti kapsamındadır inşaat firması ödemeliydi eğer sözleşmelerini yanlış yapmışlarsa kusura bakmasınlar bunu biz ödemeyeceğiz. İnsanların emek ve hayallari vardı burası alınırken ve bir şey değişmiyor...

Misafir 464

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 23:48

Bugün yönetime gittim. Bütün sorularımı sordum. Gayet tatmin edici cevaplar aldım. Ayrıca yönetimin hizmetleri çok iyi. Evinde bi arıza olsa 7/24 tamir-bakım hizmeti veriliyor. Evimde su arızası oldu hızlı bi şekilde müdahale ettiler. Dışardan tamirci çağırsaydım en az 150₺ alırlardı.

Misafir 464

9 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 23:58

Abonelik için güvence(teminat) alıyorlar. İnşaat şirketi ile ne alakası var. Yaktığın doğalgaz vs ödemezsen Onur karşılığı alınan güvence bedeli.Bu güvenceleri başkent doğalgaz gb kurumlar...

sayfa 124
« önceki   123 ... 123124125 ... 130131132   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet