Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Otomatik Vitesmi Manuel Vitesmi Tiptronik Vitesmi?
sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Otomatik Vitesmi Manuel Vitesmi?
Otomatik
39.4%
 39.4%  [56]
Manuel
34.5%
 34.5%  [49]
Tiptronik
26.1%
 26.1%  [37]
Toplam Oy : 142

wadem

2 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 14:30

hangisi daha çok tamire gidiyor... gittiğinde hangisi daha çok masraf açıyor

ilker22
2 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 14:32

düz otomatiğin bozulma ihtimali daha yüksektir özellikle otomatikle alakası olmayan kişilerin elinde heba olabilir.Bozuldumu otomatik daha çok masraf açar

Emir ERTEN

2 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 15:00

Otomatik vitesi daha avantajlı görüyorum.

Kürşat BAŞBUĞ
2 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 15:38

Kesinlikle otomatik vites. Tamamen angarya o vites olayı zaten İnsana zorluk olsun başka birşey değil:) Anladığım kadarıyla Türkiye'de çok yaygın. Abd Avustralya Almanya'da kuzenlerim var onlardan öyle anladım. Hatta bir tanesi vitesi görünce bu ne demişti Fuzili ekstre gereksiz birşey vites

Koray Zorlu
2 yıl önce - Prş 07 Hzr 2012, 15:50

otomatik vites uzun yolculuklarda daha rahat oluyor ama otomatik vites kullanmanin da belirli teknikleri var hangi durumda vitesi hangi pozisyonda tutacaginizi bilmezseniz rasgele takarsaniz problem cikartir basiniza. . .

Cemast
2 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 08:55

Dizel araçlarda otomatik viteslerin performansı nasıldır? Ben deneme sürüşünde 3000 devirde vites değiştirdiğini görünce soğudum. Triptonik viteslerin çok daha kullanışlı olduğunu anlatıyorlar. Ne dersiniz? Çift kavramalılar daha hızlı geçiş sağladığından, tercih sebebi imiş.

emrahadanus
2 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 09:23

Alıntı:
Dizel araçlarda otomatik viteslerin performansı nasıldır? Ben deneme sürüşünde 3000 devirde vites değiştirdiğini görünce soğudum. Triptonik viteslerin çok daha kullanışlı olduğunu anlatıyorlar. Ne dersiniz? Çift kavramalılar daha hızlı geçiş sağladığından, tercih sebebi imiş.

Hiç dizel arabam olmadı ama dizeller bildiğim kadarıyla yüksek devirde kullanıldığı zaman ekonomik oluyor. 3000 devirde vites değiştirmesi normal gibi...

abdulaziz42
1 yıl önce - Cum 24 Ağu 2012, 14:21

Otomatik vites,araba kullanmaktan korkanlar için bulunmaz bir nimet.
Özellikle hiç araç kullanmamış birisine direkt manuelle eğitim yaptırırsanız gözü korkuyor.Ama otomatiğe alışırsa hani araba getirin süreyim diyesi geliyor:biggrin:
O nedenle otomatik tercihimdir.

M.Salih KAYA
1 yıl önce - Cum 24 Ağu 2012, 14:53

tek kelime ile otomatik vites...

(Özkan)

1 yıl önce - Cum 24 Ağu 2012, 14:58

Herkes otomatik vitesli araç kullanmak ister.Fakat bütçeyle ve zevkle doğru orantılı olduğu için sanırım kimse şartlar el verdiği takdirde keyfiye zevk olsun diyede manuel araç kullanmak istemez..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET