Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Turan Öztürk

6 yıl önce - Cum 18 May 2012, 22:59
İstanbul Tower 205 - Levent 220m, 52 katlı

İstanbul Faco Tower

Proje Başlangıç tarihi : 2012
Proje Bitiş tarihi : 2015
Proje Tasarımı : Amerikan SOM firması

İstanbul'a yakışacak kalıcı bir siluet eklemek istedik. Geçmişten bugüne ve geleceğe bir imza gibi...İstanbul Faco Tower, pek çok farklı birimi içinde taşıyan ve 4 farklı koldan adeta gökyüzüne ulaşacak güçte, aynı zamanda da zarif bir siluete sahiptir.
Yapı sistemi Çelik Kompozit ve kalite standartı Leed Standard Gold olan bu çevreci yapı bir teknoloji harikasıdır. Avrupa’da en yüksek standartlara sahip ve en yüksek yapıdır.
Dünyanın önde gelen mimari firmalarının yarışması neticesinde seçilen tasarım Amerikan SOM firmasının bir eseridir. Projemizin inşaatının 2014 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır.
yesilinsaat.com.tr

Bugün tam yanındakı Levent Loft 2 bınasına gitme fırsatım oldu eski fabrika binası neredeyse tamamen yıkılmıs sadece Büyükdere caddesı tarafında ufak bir kısım kalmıstı resim cekemedim ama en kısa zamanda oraya tekrar işim düserse onuda halledecegım.

(+)

DenizYlçnky

6 yıl önce - Pts 21 May 2012, 12:49

kaç kat?
kaç metre?

56 kat saydım ama...

Ergin_58

6 yıl önce - Sal 22 May 2012, 13:51

Istanbul Faco Tower

62 kat
298m

ferman31
6 yıl önce - Çrş 23 May 2012, 18:40

298 kesin değil 200-250 arası olacak büyük ihtimalle.inşallah 298m olur

Yakup

6 yıl önce - Çrş 23 May 2012, 22:08

Suan 4.cü Leventte kac tane bina yapiliyor..?

Ve resimdeki binanin, haritadan yerini gösterebilirmisiniz..??

Umut Yavuz

6 yıl önce - Prş 24 May 2012, 14:44

Şuan 4.levent civarında 3 tane büyük inşaat var birisi kanyonun hemen yanında,diğeri gültepe girişi fabrikalar durağı karşısında,diğeride sapphire-iett garajının hemen yanında

Sukan

6 yıl önce - Prş 24 May 2012, 15:26

Kulenin ismi kamera şakası gibi, düşünsenize biri size yol soruyor " pardon fako kulesi nerde?"...

DenizYlçnky

6 yıl önce - Prş 24 May 2012, 20:05

Alıntı:
Şuan 4.cü Leventte kac tane bina yapiliyor..?

Ve resimdeki binanin, haritadan yerini gösterebilirmisiniz..??

(+)

MAVİ FACO ARSASI 3 PARÇA MI TEK ARSA MI TAM ANLAYAMADIM... Yanından geçerken de hiç dikkattimi çekmedi bu güne kadar...

Yakup

6 yıl önce - Prş 24 May 2012, 20:18

Yakinda, Levent skylineda dört tane daha kule yükselecek....

Mustafa Caliskan
6 yıl önce - Cmt 26 May 2012, 03:33

Gördüğüm en güzel gökdelen...Ama inş.İstanbulun silüetini bozmaz...

Bir resimde Sultan Ahmet Camii'nin minareleri arasında gökdelenler gözüküyordu...Karşıdan bakınca,Rumeli Hisarı,Kalesi ve tarihi doku,üstünde ise uzun-kısa gökdelenler...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet