Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mehmet güleryüz
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 04:29

kusura bakmayın ama gereksiz birşey,, Allah aşkına bergama ilçe kal...

mert101

8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 13:40

Alıntı:

iyice batirdilar neymis efendim balikesirin ayvalik, gömec ve manisanin soma ilcelerini alcakmis.. acaba bunlarin niyeti ege bölgesini karistirmakmi yoksa bölmekmi!!! bi kac sene sonra soma cikip desin biz il olmak istiyoruz ardindan hep böyle devam eder..

Ben yeni iller kurulmasına karsı değilim ancak Ankara - Konya gibi yüzölcümü devasa iller varken neden izmir ? Hükümet partisi yapmaya kalksa hadi anlıcam izmiri bölü oy alacaklar diyecegim ama bunu yapan izmirin sectigi partinin milletvekili..Bu izmire ihanettir

Alıntı:
Millette hala bunları seçiyo.İzmir in aleyhine çalışan İzmir milletvekili

malesef bu tarz kişilerin izmir tarafından secilmesi ve izmirin kuyusunu kazması utanc verici

Alıntı:

Bursa 3. büyük il olur anca kent değil. İzmirin nüfusu Bursadan daha fazla, Bergama merkezde olmadığı için kent nüfusunda bir değişiklik olmayacak. İl nüfusu bakımından 3 yada 4 ne farkeder? Adana eskiden 4 tü artık değil ne değişti? Belediye payı için diyorsan şuan zaten İBB Bergama nüfusu sayesinde fazladan para almıyor, ilerde bütün ili kapsadığı zaman alıcak. Ama olayın gene Bursa ile alakası yok çünkü İBB İzmir il nüfusu 4. sıraya düştüğü için değil nüfusu azaldığı için daha az pay alacak. Yani il nüfusu 3. olmuş 4. olmuş değişen bişey yok prestij dışında.

önemli olan suan izmirin nüfusunun bursadan büyük olması değil , izmire göc durdu nüfus yerinde sayıyor ama bursa izmirin 3 katı göc aldı gecen yıl. Bu hızla ne kadar dayanabilir izmir ? Birde yeni iller cıkartıp izmiri kücültmek ne demek Yarın öbür gün cıkıp ödemiş de tire de il olsun diyecekler. Sonrası ise belli sıradan bir anadolu kenti izmir olacak

Alıntı:

kusura bakmayın ama gereksiz birşey,, Allah aşkına bergama ilçe kal...

Hic bir izmirlinin bölünmesini istemedigi ilceyi acaba hangi yüzle bölmeye calısıyor bu milletvekili ve hangi yüzle izmire gelmeyi düsünüyor acaba

Cenk Uygun
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 15:44

Uzaklık bahaneden başka birşey değil. Anadoluda merkeze ne uzak yolu yurdu olmayan ne ilçeler var. Ayrıca Ödemiş daha uzak ve daha büyük bir ilçe o da il olsun o zaman. İzmir de küçük illeri olan küçük bir ile dönsün. Zaten bir kere İzmir büyük bir il, haliyle ilçeleri de büyük olacak, illakin koparmaya gerek yok.

Ayrıca Soma da ilçesi olacakmış, Soma kendisi il olma kapasitesine sahip bir ilçe, bağlanmak isterler mi hiç Bergama'ya.

Tamamiyle lüzumsuz olarak görüyorum. Hem İzmir'e hem Bergama'ya faydası değil zararı olacak bir hamle.

Mustafa Caliskan
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 15:55

Böyle her önüne gelen ilçeyi il yaparlarsa... Ne olursa olsun ; 100 yıl sonra bile,nüfusu her ne kadar milyon olsa bile ülkemizin hiçbir ilçesinin il olmasını istemem. Hatta ilçeyken il olan ; 82 ve 83 plakalı Kilis ve Düzce'ninde tekrar ilçe olması gerekli.

İzmire 2011 yılında gelen 1,400,000 yabancı turistten ; 500,000 i Bergamayı ziyaret etmiştir. Bergamasız İzmir; büyük güç kaybeder. Ayrıca ; Selçuk'tan Bergamaya kadar yapılan 185 Km lik İzban hattı ile birbirine bağlanacaktır, tam İzmir turizm ve diğer alanlarda şahlanacak iken ; böyle olumsuz bir gelişme yaşanması tüm İzmirlileri üzer...

cenk CAMCAY
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 16:07

Alıntı:
Ben yeni iller kurulmasına karsı değilim ancak Ankara - Konya gibi yüzölcümü devasa iller varken neden izmir ?

İzmir'inde yüzölçümü olarak çok küçük olduğunu söyleyemezsiniz yedek subaylığımı izmirde yapmıştım tüm ilçelerini gezdim izmir ile mesafeli bir sürü büyük ilçeler var izmir merkezden o ilçelere gitme süresinde ben izmitten-istanbul'a gidip gelip tekrar gidiyorum.
Bu arada bergama il olsada bursanın büyükşehir nüfusu olarak izmiri geçmesi zor arada çok fark var şuan izmirin nüfus artışı azalmış gözüküyor ama bu nüfus artışları çok değişkendir bir anda ibre terse dönebilir yada bursanın nüfus artış hızı bir yerede durabilir.

Emir ERTEN
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 18:14

Bergama il olsa da olmasa da Bursa'nın İzmiri geçmesi mümkün değil.Yüzde 1 ihtimal dahi vermiyorum.

Mehmet Kasım
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 18:27

Alıntı:
şehir merkezi yaklaşık 59.366 nüfusa sahiptir.

çok az nüfus bu. il olmak için yeterli değil ama izmire uzak olduğu için coğrafi şartlardan dolayı belki düşünülebilir. ama diğer il adaylarını da düşünmek gerek

35 gökhann
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 18:33

Bergama yı bu nufusuyla 5 sene sonra Büyükşehir de yaparlar

En son 35 gökhann tarafından Pts 02 Tem 2012, 18:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

nuri06
8 yıl önce - Pts 02 Tem 2012, 18:42

Polatlı bile kaç yıldır vilayet olamadı Bergama 20-30 yıl biraz daha beklesin...

Cenk Uygun
8 yıl önce - Prş 05 Tem 2012, 13:09

Ödemiş daha uzak ve nüfusu daha fazla onlar da il olmak için ayaklanırlarsa ne olacak bu işin sonu? İzmir büyük bir il haliyle ilçeleri de büyük ve uzak mesafeli, bu durum böyle olmasın mantığı zaten İzmir'i küçültme mantığıdır.
Bergama köyleriyle beraber yanlışım yoksa 100 bin nüfuslu yani İzmir nüfusuna çok etkisi olmaz, İzmir neredeyse olmuş 4 milyon. Ama tarihi ve turistik açıdan zararı olur.
Bence Bergama il olmaya çabalayacağına turistik potansiyelinden daha fazla nasıl yararlanır diye çabaya girsin daha yararlı olur. ellerinin altında büyük bir turist potansiyeli var ama kente döviz bırakmıyorsa bunu çözsünler.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet