Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla - Datça - Knidos
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Aras Berkin
3 yıl önce - Prş 04 Eyl 2014, 11:40

Resimleri Yunanistan içi seyahat ederken çektim.
Kos-Simi-Rodos seferi yapan Yunan feribot ve deniz otobusleri Knidos'a sifir geciyorlar.
Eskiden deniz fenerinde boyama Turk bayragi resmi vardi, simdi onu da kaldirmislar.
Yunanistan ici seyahat eden bir turist buranin Turkiye oldugunu anlayamaz bile.
Deniz fenerinin bulundugu kayaliklara dev Turk bayragi dikilse milliyetcilik olsun diye degil, ihtisamli ve ilginc olur.

(+)

(+)

(+)

(+)

Osman_as

2 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2015, 01:56

Bayram oncesi Datcaya niyetlenmistim.Ezbere, yolu bitirmek istedim.Bu yarimadanin Anadolunun uc noktalarinda biri oldugunu bilerek sonunu gormek istedim.Badem agaclari ile dolu topraklari, baska yurda gelmis hissi veren kayalarin eteklerinden gunesin altindaki sari manzarasi ile Knidos a varan yolu gectim.Bu hostu.İlk defa yakin oldum buralarin kulturu ve dogasina.
Donuste arabama aldigim muze calisanlarindan kizin anlattigina gore ,70 bin nufusu toplamis bir liman kenti imis knidos.İnsan inanamiyor.Yamaclara dogru buyuk sayilabilecek bir alan.70 bin almaz diyorsun ama,herhalde yarimadanin tamamini kapsiyor bu rakam.

Oglen civari gelmek daha mantikli.Eski sehri gezmek 3 saati gecer.7 gibi kapaniyor muze.Bu vakitten sonra daha erkendir tabi.Giris 10 tl.is karti olana bedava.
Guney limaninda denize girmek,arzu edenler icin lokantada takilmak iyi olabilir.Tekneler cogunluk yabanci.Batidaki tepeye cikiliyormu bilemiyorum.
Yolu koyden sonra bozuluyor.Knidosa yaklastikca hayli daraliyor,dikkat.

Bu sehirleri ,gecmisin izlerini anlamaya calismali diye dusunuyorum.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Karani Eseroğlu