Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Karşıyaka Tramvayı açıldıktan sonra Karşıyaka otobüsleri ve minibüsleri ne olmalıdır
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Karşıyaka Merkezde Son Durak Yapsın, Karşıyaka Minibüsleri Tramvay Açıldıktan Sonra Gereksiz Olacaktır 28.6%  28.6%  [14]
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Tamamen Kaldırılsın, Minibüsler Aynen Kalsın 4.1%  4.1%  [2]
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Aynen Kalsın, Minibüsler Kaldırılsın 30.6%  30.6%  [15]
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Tersane ve Bostanlı'ya Kısaltılsın, Minibüsler Aynen Kalsın 8.2%  8.2%  [4]
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Tersane ve Bostanlı'ya Kısaltılsın, Minibüsler Tamamen Kaldırılsın 20.4%  20.4%  [10]
Karşıyaka Minibüsleri Bostanlı'ya Uzatılsın, Karşıyaka Sahil Otobüsleri Tamamen Kaldırılsın 2.0%  2.0%  [1]
Diğer (Görüşlerinizi mesaj olarak yazın) 6.1%  6.1%  [3]
Toplam Oy : 49

erkinalp
5 yıl önce - Cum 04 May 2012, 12:50
Karşıyaka Bölgesi Ulaşım Sorunu ve Çözümleri

Karşıyaka Tersane civarında sabahları, minibüs durağı civarında ise gün boyu trafik yoğunluğu var.
Bu başlıkta Karşıyaka'nın merkezi ve semtlerindeki ulaşım sorununun çözülmesi ile ilgili önerilerinizi yazabilirsiniz.

Tramvay açıldıktan sonra otobüs ve minibüslerde yapılacak değişikliklerle ilgili oylamayı da şimdiden koydum, zira uzun sürede daha iyi bir uzlaşma sağlanacaktır.

Orkun A

5 yıl önce - Cum 04 May 2012, 14:25

Karşıyaka bölgesi bence İzmir'de merkez dışında ulaşımın en sorunsuz olduğu bölge. En azından yoğun caddeler diğer bölgelere göre daha geniş

Ayhan
5 yıl önce - Cum 04 May 2012, 20:48

Alıntı:
Karşıyaka Sahil Otobüsleri Karşıyaka Merkezde Son Durak Yapsın, Karşıyaka Minibüsleri Tramvay Açıldıktan Sonra Gereksiz Olacaktır

Karşıyaka merkezde son durak yapılacak kadar geniş alan yok. Otobüsleri komple kapatıp insanları küçücük tramvaya sıkıştırmanın mantığı yok hem. Şu an zaten en canlı örneğini görüyoruz. Karşıyaka-Menemen otobüslerinin iptalinin ardından İZBAN'da yaşanan yoğunluk.

Ayrıca buna benzer bir başlık vardı:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=51231

erkinalp
5 yıl önce - Pts 07 May 2012, 09:58

Benzer başlık var ama sonradan oylama konulamadığı için böyle bir başlık açtım, ayrıca Latife Hanım Sokağı'nın kenarlarına park eden arabalar kaldırılırsa yaklaşık 20 otobüs kapasiteli bir sondurak alanı oluşturulabiliyor.

erkinalp
5 yıl önce - Cum 18 May 2012, 10:24
Güzergâh önerisi

Eğer bu önerim ileride bir şekilde resmîleştirilip kabul görürse,
*Karşıyaka'nın semtlerinden ve Çiğli'den Karşıyaka'ya gelen otobüsler, Anadolu Caddesi[/b]nden Çömezzade ayrımı yoluyla Bahriye Üçok Bulvarına girecekler ve bulvarın sonundan Latife Hanım Sokağına sapacaklar.Dönüşte ise, Latife Hanım sokağından Rüştü Şardağ Sokağına, oradan Atatürk Bulvarına ve Bahriye Üçok Bulvarına sapıp Çömezzade Parkı'nın önünden Ordu Caddesine sapacaklar ve Girne Kavşağı ve Anadolu Caddesi yoluyla gidecekleri semte ulaşacaklar.
*Gümüşpala'dan, Örnekköy'den ve Yamanlar'dan Karşıyaka'ya gelen otobüsler Yeni Girne Bulvarından Anadolu Caddesine inip Çömezzade ayrımından Bahriye Üçok Bulvarına girecekler ve bulvarın sonundan Latife Hanım Sokağına sapacaklar.Dönüşte ise, Latife Hanım sokağından Rüştü Şardağ Sokağına, oradan Atatürk Bulvarına ve Bahriye Üçok Bulvarına sapıp Çömezzade Parkı'nın önünden Ordu Caddesine sapacaklar ve Girne Kavşağı ve Yeni Girne Bulvarı yoluyla gidecekleri semte ulaşacaklar.
*Bornova ve Bayraklı'dan Karşıyaka'ya gelen otobüsler Naldöken kavşağından Bahçelievler'e inecek ve Cevdet Bilsay Caddesi üzerinden devam edip Çömezzade Parkı'nın önünden Bahriye Üçok Bulvarına girecekler ve belediyenin yanından Berin Taşan Sokağına sapacaklar.Dönüşte ise, Berin Taşan sokağından Rüştü Şardağ Sokağına, oradan Atatürk Bulvarına ve Bahriye Üçok Bulvarına sapıp Çömezzade Parkı'nın önünden sağa dönüp Cevdet Bilsay Caddesi ve Anadolu Caddesi yoluyla gidecekleri semte ulaşacaklar.

En son erkinalp tarafından Cum 18 May 2012, 10:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

berent
5 yıl önce - Cum 18 May 2012, 10:30

Ne yapıyorsunuz siz??? Berin Taşan sokağına, Latife Hanım sokağına otobüs durakları mı yapacaksınız? 20 yıldır o mıntıkada oturuyorum, böylesine mantıksız öneriler duymadım kusura bakmayın.

Not: Ayrıca Berrin Taşan değil Berin Taşan olacak.

erkinalp
5 yıl önce - Cum 18 May 2012, 10:44

Gümrük'te Halit Ziya Bulvarında nasıl son durak var ise onunla aynı mantık, sadece özel araçların park etmelerinin yasaklanması gerekir ki otobüsler durak yerlerinde bekleyebilsin. Ayrıca ben de her hafta dershaneye gitmek için oradan geçiyorum her iki sokağı da inceledim. Hem de bu, otobüslerin hükümet konağı önünde beklemelerinden daha iyidir. Çünkü tramvay yapılınca şu anda Karşıyaka İskelesi yakınındaki son durak alanı çok daralacak, o yüzden bu öneri mükemmel değilse de minibüslerin kaldırılması ile birlikte yeterince iyi bir çözüm. Ve uzun vadede Karşıyaka Sahil otobüslerinin tamamen kaldırılmasından daha verimli, hem de sözünü ettiğim sokaklar Karşıyaka İZBAN istasyonu, hükûmet konağı ve belediyeye çok yakın hatta biri tam yanında.
Hatırlayınız bir zamanlar Karşıyaka Çarşısı taşıt trafiğine açıktı ve belediye otobüsleri de oradan geçiyordu.

berent
5 yıl önce - Pts 21 May 2012, 10:24

Valla sevgili kardeşim, benim pek aklıma yatmadı. Hadi minibüsler kaldırılsın, o sahada otobüs durakları olsun ve o otobüsler Bahriye Üçok ve Atatürk Bulvarını takip edip Çanakkale yoluna çıksın desen daha anlamlı olurdu. Şimdiki minibüslerin güzergahı İZSU'nun devamı olan sokak da kullanılabilir. Fakat Karşıyaka'ya gelişte İZSU'nun oradan Berin Taşan sokağına girip Latife Hanım köşkünü takip ettin mi o civar yaşanmaz olur. Zaten Hükümet Konağı ile Belediye orayı yoğunlaştırıyor. Yeraltı otoparkı olmasına rağmen bizim sokaklar araç dolu.

erkinalp
5 yıl önce - Pts 21 May 2012, 11:57

Peki o şekilde olursa otobüsler nerede son durak yapacak?

berent
5 yıl önce - Sal 22 May 2012, 14:20

Bir kısmı ring yapar, bir kısmı da şimdiki minibüs alanında konuşlanabilir. Ya da senin dediğin gibi Halit Ziya örneği, Hükümet Konağı ve Belediye hizasına bir sıra durak. Bahriye Üçok zaten bir ucu kör bir bulvar. Varsın orası da öyle değerlendirilsin. Tabii bütün bunları olası bir tramvay projesinden sonra ne olacağı konusunda akıl yürütmek için söylüyoruz. Fakat bana sorarsan iç kesimlere kesin çözüm karşılıklı ring seferleri. Bundan 20 yıl önce Bahçelievler 1821 sokaktan bile belediye otobüsü geçerdi.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege