Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alperen_dt
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:48
Türkiye'de Kürt nüfusu abartılıyor mu?

Turkiye'de 20-30 milyon Kurt varmi?

Bu rakamlar bana pek mantikli gelmiyor.

Guney Dogu bolgesinin toplam nufusu en fazla 6-7 milyon.
Dogu Anadolu bolgenin toplam nufusu en fazla 6 milyon.

Yani Guney Dogu ve Anadolu 100% Kurt olsa bile en fazla 13 milyon Kurt var.

Ama Guney Dogu'da yasayan ve bilenler biliyorki bolgenin cogu zaten Kurt degi. Mesela Guney Dogu bolgenin en buyuk sehiri, Gaziantep. Gaziantep'in ezici cogunlugu Turk'dur, Adiyaman, Kilis, Sanliurfa'da yogun Turk nufusu var.

Peki Dogu'da? Erzurum, Elazig, Malatya...Turk milliyetciligin kaleleri.

20-30 milyon Kurt nufusu nerde?

Can38
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:51

Burada (Aydın) Türk kadar Kürt var neredeyse. Hatta bazı yerlerde Türk'ten çok Kürt var.

Muhammed Bilben
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:52

Başlığa bakarmısınız?Zaten Kürtleri düşman ve yanlış bilgilerle suçluyan sayılarca başlık var,bu yetmezmiş gibi yeni bir başlık açtınız.Aşağıdaki linkten devam etseniz daha iyi olur sizin için galiba.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=101409

ömer
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:52

Resmi kayitlara göre 10-15 milyon.
Kürtler sadece doguda degilki sade istanbulda eminim 500 bin ila bir milyon arasi kürt yasiyordur.
Ama bu neden bukadar önemli?
Alıntı:
2000'li yılların verilerine bakıldığında, CIA'ye göre, Türkiye'de yaklaşık 14-15 milyon[5] Kürt asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaşamaktadır. Etnik gruplarla ilgili bir proje olan Joshua Project ise Türkiye'deki, Türkçe konuşanlar dahil toplam Kürt nüfusunun 14 milyon civarında olduğunu belirtmektedir.[4]

2007'de Milliyet gazetesinin KONDA'ya yaptırdığı ankette yüz yüze görüşme yapılan yaklaşık 50 bin kişinin %13,4'i kendisini Kürt olarak tanımlamış ve 18 yaş altındaki nüfusun eklenmesiyle bu oranın %15,68'e çıkıp, toplam nüfusa adapte edildiğinde Kürt nüfusunun 11 milyon 445 bin kişi olabileceği tahmin edilmiştir.[3]

http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt#T.C3.BCrkiye

Göksel Çetiner
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:53

Yani olsa ne olur kardeşim biz birbirimizden mennun muyuz bunu bilmek lazım bu DÜNYADA ALLAH BİRDİR diyen herkes benim din kardeşimdir ülkemde aynı ekmegi aynı sofrayı paylaştıgım insanlara sen işte yolculukta askerde sen türkmüsün türkmüsün lazmısın diye sormuyorum sonuçta

Atila@Kara
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:54

Alıntı:
Turkiye'de 20-30 milyon Kurt varmi?

Değil 20-30 milyon keşke 74 milyon KURT olsa bu ülkede

emrenmert

5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:57

nerede mi?

İstanbul'da, Mersin'de, İzmir'de, Tekirdağ'da vb. vb.

Yakup

5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 20:57

Sitede Kürt kelimesini arama motoruna yazdim ve arama yaptim... en az 7 sayfa kürt baslikli konular var..

ve bunlarin icinde sizin bahsettiginiz konuya degenen basliklarda var....

Sitede ARAMAdan önce baslik acmayalim..

siteyi kirletmeyelim lütfen....

Alperen_dt
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 21:05

Alıntı:
Bilben
Başlığa bakarmısınız?Zaten Kürtleri düşman ve yanlış bilgilerle suçluyan sayılarca başlık var,bu yetmezmiş gibi yeni bir başlık açtınız.Aşağıdaki linkten devam etseniz daha iyi olur sizin için galiba.

Dusmanlikla ne alakasi var, 20-30 milyon varsa var yoksa yok.

Gayet mantikli bir soru, Turkiye'de kulakdan dolma laflara inanan cok insan var. Mesela bazen Gaziantepli oldugunu soylince Kurt sananlar var, niye diye soracaksan, cunku 'dedikoducular' butun dogu Anadoluyu Kurt diye ilan etti, halbuki durum oyle degil, Guney dogu ve Dogu'da Kurtler ve Turkler beraberce yasiyor.

Yanlis bilgilerle sucluyorsan bana Turkiye'de 20-30 milyon Kurt'un nerede oldugunu anlatabilirmisin?

Ayhan
5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 21:07

Başlığı açan arkadaşımız mantıklı bir soru sormuş cevabını aramaya çalışıyor hemen ırkçı yaftası yapıştırmaya çalışıyoruz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET