Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Eskişehir'de Heykeller
« önceki   123 ... 101112 ... 525354   sonraki »
Ana Sayfa -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
deniz kaplan

7 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 16:15

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Kurtuluş Savaşı ile Eskişehir’deki çeşitli meslek gruplarlarının sembolize edildiği heykeller grubu Taşbaşı Kavşağı’nda düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir Belediyesi heykel atölyelerinde yapılan beşerli üç grup heykel Eskişehir’in Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadele ile Sanayi, Ticaret, Eğitim, Sağlık, Spor, Havacılık, Sanat, Kültür ve Bilim Sembollerini temsil ediyor.
Açılışı yapılan heykel gruplarından Büyükşehir Belediye Binası yönüne bakan grubun Eskişehir'in Kurtuluş Savaşı'na verdiği desteği simgelediğini söyleyen Başkan Büyükerşen, “bu grubu şehitlerimize, gazilerimize ve komutanlarımıza şükran duygularımızın bir ifade olarak açıyoruz” dedi.
Başkan Büyükerşen, İki Eylül Caddesi'nin Kuzey yönüne bakan heykellerin eğitim, havacılık, sanat ve bilim kenti Eskişehir'i temsil ettiğini, Reşadiye Cami'ne yakın olanların ise Eskişehirspor'un efsane futbolcusu Fethi Heper'i ve Eskişehirspor’u, Reşadiye esnafını, seramik sektörünü, tekstil ve demiryolları çalışanları ile sağlık sektörünü temsil ettiğini açıkladı.

(+)

(+)

(+)

Y_A_Ş_A_R

7 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 18:52
A.Ü. KAMPUS GİRİŞ

(+)

(+)

Ahmet TEZCAN

7 yıl önce - Pts 16 Tem 2007, 20:20

(+)

(+)

nursenes
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 15:55

(+)

(+)

(+)

(+)

altabulent

7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 16:34

Bütün bu heykeller falan, biraz abartıya kaçılmıyormu?

şehrin mimarisi açısından soruyorum, bana göre bir uyumsuzluk var gibi.

Mesela bu çalşmalar yerine binalara cepe çalışması yapılabilinir. Cepelere her türlü renk ve motif kulanılıyor halbuki bunlarda bir kısıtlama olsa, bir kurul oluşturulsa daha mantıklı olmazmı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ESKİŞEHİR