Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Eskişehir'de Heykeller
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 51, 52, 53  Sonraki
Ana Sayfa -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
atyilmaz

9 yıl önce - Sal 08 Mar 2005, 12:46

Arkadaşlar! Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet kapısını karşısında duran Yazılıkaya heykelinide ekliyorum. Eskişehir'de başka nerelerde heykel var bilmiyorum; şayet varsa bunlardan başka lütfen bana haber verin onuda siteye koyalım Bu arada Yazılıkaya ile ilgili bilgi isteyenler JanZeynep'in hazırladığı bölüme bir göz atsın
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=116080#116080

Birde duyduğum kadarıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyük Erşen bu heykel-havuz kompleksinin içine "Efsanevi Frig Kralı Midas"ın heykelini yerleştirtecekmiş.

(+)

(+)

(+)

atyilmaz

9 yıl önce - Prş 24 Mar 2005, 19:49

Nereidler: Neresus ile Doris’in kızları olan deniz perilerine verilen ad. Birbirinden güzel dalgaların sembolü olan bu ad dalgaların bir vasfını karşılardı. (Glauke – Mavi), (Thalia – Dalgalı), (Kyomodeke – Oynak) anlamlarına gelir. Bunların en meşhurları: Galateia ile Thetis’dir. Thetis, İliada'da adı geçen meşhur Yunanlı kahraman Akhilleus'un annesidir.

Nereid Heykelleri, Odunpazarı'nda Atatürk Lisesi'nin önünde duran kavşağa yerleştirilmiştir.

(+)

(+)

edeniz

9 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 01:23

Belediye Başkanı(Yılmaz Büyükerşen) da heykel yapımında bulunmuş.Bazı Heykelleri bizzat kendisi yapmış.Belediyenin internet sitesinden aldığım bilgiyi aktarıyorum

"Üniversite kampüsünün peyzaj mimarisine de önem veren BÜYÜKERŞEN, aynı zamanda bizzat heykel sanatı ile uğraşmaktadır. Atatürk'ün doğumunun 100. yılının kutlandığı 1981 yılında Eskişehir'in 100 köyüne hediye ettiği büstler ile Mihallıççık, Mahmudiye, Seyitgazi ilçeleri ile Gemlik'in Karacaali ve Kapaklı köylerindeki Atatürk heykelleri BÜYÜKERŞEN'in imzasını taşımaktadır.

Ayrıca, Gaziantep Vilayet Binası önündeki bronz Atatürk heykelini de yapan Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, Türkiye'de "balmumu mumya heykel" yapımında tek isim olup, Anıtkabir Müzesi'nde sergilenen Atatürk Mumya heykeli ile II.TBMM binasındaki mumya heykeller ve Makedonya Manastır Askeri İdadi Müzesi'ndeki "17 yaşında Atatürk" mumyası onundur. "

Belediye Başkanının yaptığı olağanüstü şeyleri okuma isterseniz linke tıklayın.
Ya adam türkiyenin ilk renkli televizyon yayınını Eskişehir'e getirmiş....daha ne yapsın...
Neyse bi girin bakın bence...

http://www.eskisehir-bld.gov.tr/belediye/baskan/ozgecmis.php

atyilmaz

9 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 11:15

Nereid heykellerine devam...

(+)

(+)

edeniz

9 yıl önce - Cum 15 Nis 2005, 17:25

Osman Gazi

(+)

(+)