Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
zert
17 yıl önce - Çrş 02 Şub 2005, 15:12
[İST-A4.11] - Yeni Taksiler HazırAlıntı:
Türkiye'deki tüm taksilerin tek tip olması konusunda çalışmalar sürdürülürken, bu konuda önemli adımların atıldığı bildirildi.


Alıntı:
Yeni taksilerde şoför kabin koruması ve klima gibi özellikler bulunacak.
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Derviş Günday, yazılı açıklamasında, taksilerin yenilenmesi konusunda olumlu sonuçlar aldıklarını, ancak tek sıkıntının KDV ve ÖTV indirimi olduğunu bildirdi.
Açıklamasında, taksilerin yenilenmesi suretiyle; müşteriye konforlu hizmet verileceğini ve taksiyi kullanan şoförün de can ve mal güvenliğinin sağlanması için araçların şoför koruma kabinli olacağına karar verildiğini ifade eden Günday, taksisini yenilemek isteyen esnafa da 24-36 ay ve gerektiğinde 64 ay gibi uzun vadeli ve düşük faizli kredi verilebileceğini kaydetti.


Alıntı:
Günday, şunları kaydetti:
“Üyelerimizi teşvik etmek ve uygar ülkelerdeki gibi temiz, rahat ve güvenli işletmecilik yapılmasını sağlamak amacıyla süratle uygulamaya koymayı düşündüğümüz projemize, taksici esnafımızın ilgisini artırabilmek için aracın maliyetini artıran KDV ve ÖTV oranlarının acilen bir defaya mahsus Maliye Bakanlığı tarafından sıfırlanması veya sembolik hale getirilmesi gerekmektedir.
Eğer KDV ve ÖTV konusundaki sıkıntı ortadan hemen kalkarsa taksilerin yenilenmemesi için hiçbir sebep yoktur. Maliye Bakanlığı konuyla ilgili çalışmalarını bir an önce açıklarsa bu proje en kısa zamanda hayata geçer
Burç

17 yıl önce - Prş 03 Şub 2005, 18:32

Taksi güzel de, yolcular için kapı yapmayı unutmuşlar...

Orhan
17 yıl önce - Prş 03 Şub 2005, 18:44

Galiba musteri kapisini bilhassa sadece sagdan yapmislar, musteriler soldan inip trafigi engellemesinler diye.

Burç

17 yıl önce - Prş 03 Şub 2005, 18:52

Mesela tek yönlü olan Bağdat caddesinde gidiyorsun,
"yolun solunda bırakıver" diyorsun. O da ne?
Ya trafiğin içine çıkıp, arabanın etrafından döneceksin,
yada yolun öbür tarafında inip karşıya geçeceksin.


Yelda
17 yıl önce - Prş 03 Şub 2005, 19:52

Gercektende arkadaslar yolcular nerden inecek dersiniz.Bagaj tarafindan olmasin

Saka biyana insaallah soforler bundan sonra daha guvende olurlar.Umarim bir daha o kotu haberleri duymayiz...Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 17:48

İstanbul'da çalışması plânlanan yeni taksiler projesi rafa mı kalktı? Ses-seda yok ne zamandır!!! Alarm sistemli, koruma kabinli, yüksek tavanlı, karşılıklı oturma aparatları olan modern görünümlü araçlar olacaklardı. Bir aralar basını uzun süre meşgul etmişlerdi. Sora birden fos çıktı...  

Akın KURTOĞLU


Ünal111
16 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 18:27

Derviş Günday esnafların başkanı oldukça esnaflar geri kalmaya gittikçe yok olmaya devam edeceklerdir, neyse biz raylı sistemlerimize otobüsümüze bakalım, 2010 yılı umarım ulaşımın rahatladığı yıl olacak toplu taşıma kullanan yolcular açısından, bu sayede takiciler de değişmek zorunda kalacak, taksiciler de adam gibi olmaya bakacak.

aydin
16 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 18:39

Sevgili Zert,

Bu guzel resim icin tesekkurler, ancak Taksi icin daha guzel bir arac modeli secilebilirdi.,

Avrupa'da Taksi icin genelde son model Mercedes kullaniyorlar, bizim ulkemizde malesef hala cok basit modeller seciliyor. Ayrica sari renk trafik'te cok kotu bir goruntu yaratiyor.

Aslinda sari rengin nicin tercih edildigini anliyorum... bu renk tabiki daha cabuk goze carpiyor.

Sari renk yerine bence siyah yada lacivert renkler taksi icin cok uygun olurdu. Sehirde daha cagdas bir goruntu icin... resimdeki araba modeli bence cok basit ve ucuz... umarim zamanla bunada bir care bulunur.

Sevgiler, Aydin.


abhazyalı ugur
14 yıl önce - Çrş 12 Mar 2008, 15:39

Hala bu konuda bir çalışma yapılmadı taksiler bir tipe sokulamadı.En önemlisi Şöförün güvenligini saglayacak.Kafes sistemi hala gündemde degil.Sadece bir taksiciye bişey oldugununda dündeme geliyor ve bir süre sonra dündemden düşüyor.

nedimk
14 yıl önce - Çrş 12 Mar 2008, 16:23

Taksiciler kendi canlarını ilk öne kendileri düşünmesi gerekmekte.

Şu zamana kadar, hiç bir taksi, kendi parası ile böyle bir güvenlik kabini yaptırmışta yetkililer söktürmüş mü?

Bence herkes kendisi yapmalı. Herhalde devlet taksicinin kabin parasını verecek değil. O zaman ne bekleniyor ki.

Taksilerimizin bir standardı yok ki kabinlerin bir standardı olsun.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM