Ana Sayfa  Muammer Fatih ÖzerSal 10 Nis 2012, 19:13   Karaman - Piri Reis Vadisi Projesi

Karaman için çok büyük önem arz eden, Karaman standartları düşünüldüğünde çok büyük denebilecek eski adıyla "Doğu Kışla Vadisi Projesi" yeni adıyla "Piri Reis Vadisi Projesi" ile ilgili haber ve gelişmeler hızlandı. Toki Karaman Belediyesi'nin ön protokol şartlarındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi ve Karaman Belediyesi tarafından sunulan projeyi fizibil bulması nedeniyle nihayi protokol ve talep toplama safhasına geçiyor. Belediye bşk temelin bu yıl içinde atılmasının planlandığını açıkladı. Proje ile 1200 konut/rezidans, 70 villa, spor komleksleri, alış veriş merkezleri, yürüyüş yolları, büyük süs havuzları ve çok kaliteli şekilde ağaçlandırma yapılacak. Projenin tahmini maliyetinin 500 milyan TL yi bulacağı söyleniyor.

Projenin yapılacağı yer; Gevher Hatun Mahallesi(Doğu Kışla), Şeyh Edebali Mahallesi ve Taptuk Emre Mahallesi arasında kalan olumsuz yapısı nedeniyle vatandaşlar tarafından yerleşim için çokca tercih edilmeyen vadi.Projeye dair şimdilik elimizde olan tek görsel; (kötü durumda fikir vermesi açısından ekliyorum).Yakında detaylı grafikler elimize geçer. Belediye bir tanıtım toplantısı yapılacağını açıkladı.


 mesajı beğendiniz mi?
Muammer Fatih ÖzerSal 01 May 2012, 17:52  

Az önce eve karı koca iki öğretmen geldi. Bizim evin çaprazındaki arsalarını satmak niyetindeler, bize hem duyurmak hemde fiyatlar ne civarda diye sormak istemişler. Kendilerinin söylediğine göre vadi içindeki arsaları istimlak edilmiş iyi fiyata (miktarı söylemediler), bizim evin yanındaki arsalarını da toki projesi ile değerlenmiştir diye iyi fiyattan satmak istiyorlar. İstimlaklar başladığına göre iş ciddi, bu iş yapılacak demektir. Hadi Karaman'a hayırlı olsun....

 mesajı beğendiniz mi?
Fatih KTTCmt 26 Ekm 2013, 02:37  

Toki tarafından 30 Eylül 2013 tarihinde projenin 1. Etap ihalesi gerçekleştirildi. Şu an ihale değerlendirme sürecinde olup inşaat sezonunun açılması ile birlikte çalışmaların başlaması bekleniyor..

Karamana hayırlı olsun...
 mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: