Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ahmetsever
8 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 17:23

Zübeyde Hanım vapuru, İstanbul Haliç Tersanesinde inşa edilerek 1986 yılında denize indirildi, 1987 yılında ise hizmete başladı. Geminin ilk inşa tarihindeki ve sefere başlama zamanındaki adı Rumelikavağı'dır. Daha sonra geminin adı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım olarak değiştirilmiştir. Bu geminin İzmir için isminden başka manevi hiçbir önemi/anlamı yoktur. Geminin İzmir'de çalışması ismini sürdürmesi elbette önemlidir, ancak bunun için öncelikle gemiyi İzmir Büyükşehir Belediyesinin istemesi gereklidir, şu anda katamaran sevdası nedeniyle elindeki gemilerden kurtulmaya çalışan belediye tarafından böyle eski bir gemi istenebilir mi?
Belediye üzerinde lobi faaliyeti yaparak baskı oluşturmak gerekir, böyle bir baskı durumunda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından (ihale aşamasında olan) yeni alacağımız katamaran teknelere bu/benzer ismi koyacağız v.s. türünden açıklama yapılabilir.

Onur.
8 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 20:50

Olaya biraz duygusal baktığım için ankete "hayır" oyu verdim. Seviyoruz biz bu vapurları, ayırmayın onları bizden. Yoksa İzmir'e İzmirlilere karşı bir art niyetim yok. İhtiyaç da vardır belki bilemem ama vapurlarımız...

"Sevenleri ayırmayın" diye bitirirsem ne demek istediğim tam olarak anlaşılır heralde.

serdar_35_35

8 yıl önce - Cum 13 Nis 2012, 21:45

sende haklısın ama izmire vapurlar gelmeli çünkü vapur sayımız az bir tane güzel vapurumuz vardı (ihsan alyanak) oda elimizden gitti battı bu ama ibb ihaleye katılıyor ama bi türlü ihaleden sonuç alamıyorlar istanbuldaki vapur sayısı izmirdede olsa....

mineveali
6 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 20:50

Zübeyde hanım vapuru İzmir'e geldi.şu an Karşıyaka'da..müze olarak bir süre izmirde Karşıyaka sahil bandında bağlı kalacakmış..bu hafta içi yanılmıyorsam bakan beyin katılımıyla kıyı emniyetine ait müze gemi açılışı olacakmış.karşıyakada yaşayan arkadaşlardan ricam fotoğraf paylaşsın

mert
6 yıl önce - Cum 06 Hzr 2014, 15:22
İzmir Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından büyük bit titizlikle hazırlanıp düzenlenen Zübeyde Hanım Eğitim ve Müze Gemisi bir süre önce Karşıyaka rıhtımında ziyarete açılmıştı. Şimdi de İzmir Pasaport rıhtımında bağlı olarak duruyor. Giriş ücretsiz. Gezmenizi tavsiye ederim. Bugün çektiğim fotoğrafları beğenilerinize sunuyorum.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR