Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer3510

7 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:01
İzmir Zübeyde Hanım Vapuru - Eğitim ve Müze Gemisi

(+)

İstanbul Şehir içi deniz ulaşımında aktif olarak kullanılan ve son derece bakımlı olan, bu vapuru İstanbullular vermek isterse İzmir'le kuçaklaşmasını görmek isteriz, ama mevcut vapurları iptal ve yerlerinine yeni vapurlar alma ihalesi varken böyle bir şeye ihtimal vermiyorum gelişmeler oldukça paylaşırız.

Alıntı:
İstanbul Şehir Hatları'na ait olan Atatürk'ün annesinin adını taşıyan "Zübeyde Hanım Vapuru"nun İzmir'e verilmesi gündeme geldi. Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Emrah Erginer, Zübeyde Hanım'ın mezarının İzmir Karşıyaka'da olduğunu belirterek, aynı adı taşıyan vapurun da İstanbul Boğazı yerine İzmir Körfezi'nde çalışmasını istediklerini söyledi. Konunun geçtiğimiz günlerde yapılan Gemi Mühendisleri Odası Genel Kurulu'nda gündeme geldiğini belirten Emrah Erginer, İstanbul Şehir Hatları yetkililerinin eğer İzmirliler isterse İstanbul Boğazı'nda sefer yapan "Zübeyde Hanım Vapuru"nu İzmir'e verebileceklerini ilettiklerini söyledi.

Yeni Asır

Okan Yayla
7 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:04

Manevi degeri Izmirliler icin buyuk sanirim. Izmirliler istedikten sonra niye verilmesin

cmustafa35
7 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:19

Eğer yanlış bilmiyorsam Zübeyde Hanım, İzmir'de çalışan Yalova-1 ve Kordon ile sistership (eşgemi) Devir gerçekleşirse çok iyi olur. Trabzon Belediyesi Kızıltoprak'ı satacaktı, keşke o da gelse İzmir'e.

aek35
7 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:38

İstanbul bize verebilir ancak bizim katamaran sevdalısı başkan kabul eder mi bilmiyorum. Gelse çok güzel olur tabi.

burak_gultekin
7 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 22:48

Keşke gelse İzmir'imize ama vapuru yoketmeye çalışan bir yönetim varken umutsuzum

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR