Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Efe Kahraman

7 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 19:49

Başkaları yapar. Özgen Keskin'de seçimde ben yaptım der.

Sdt_A

7 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 21:51

yapılsında ,oda üstüne alınsın farketmez,yeterki iç içe girmiş binaları görmekten kurtulallım yeter..Evin yan duvarını yıksan direk yan eve girer insan o derece

Mert Doğan
7 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 23:54

Bu projeyi söylediği gibi başarabilirse inanın benden bile oy alır başkan. Ayrıca bahsedilen mahalleleri şimdiki haliyle görmektense normalde hiç memnun olmadığım cazibe merkezi ve sinandede dönüşümü gibi örneklerden yapmış olsalar dahi ben memnun olurum. Hiç değilse adı geçen bölgeler ayrık nizam yapılaşma ile otopark alanları ve yaya kaldırımları olan yolları, gezerken biraz ferah bir bölge olur.

Tek korkum ise bu mahallelerin her birinde 5er 10'ar bloklu birer site dikip ardın da çıkıp "Ankara yolu altındaki tüm mahallelere kentsel dönüşüm yaptık" demesidir. (bence öyle olacak, çünkü tümden bu kadar alanı yıkıp yeniden yapabileceklerine hiç ihtimal vermiyorum) Yapılacaksa ya tümden geniş bir alan ele alınmalı yada hiç dokunmasınlar. Hatta 6-7 mahalle yerine 1-2 mahalleye el atsınlar ama gerçekten tümünü yıkıp yeniden yapsınlar. Kısacası bir bölgeye uzaktan baktığımda yine gecekondu kılıklı binalar olacak ama aralarında birkaç site göreceksem çok da uğraştıklarına değmiyor. Çünkü bana göre bunun ne kent siluetine bir faydası olur ne de onun adı kentsel dönüşüm olur.

Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 00:10

Kentsel Dönüşüm deyince ilk aklıma gelen Doğanbey adıyla başımıza gelen ürkütücü hadiseden dolayı RANTSAL DÖNÜŞÜM oluyor.
Bu mahalleler düzensiz yapıya sahip olduğundan kentsel dönüşümün yapılması elbette şart!
Fakat mümkünse Doğanbey gibi Ucube olmasın!...
Madem ki kâr elde etmek istiyorlar bari en fazla 10'ar katlı olsunlar ki hem kâr elde edilsin hem bölgeye de yakışsın.
Fakat işin içine rantı karıştırıp milleti ürkütüp ön yargıya boğmasın.

Şimdiden Hayırlı olsun

Muammer Biber
7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 00:14

Alıntı:
RANTSAL DÖNÜŞÜM

Doğanbeyde TOKİ 100 000 000 tl zararda. Gerçi kendilerine veriler daireler ve 15 000mt2 lik arsa değerlendirilince ne olur belli olmaz ama asıl Rantsal Dönüşüm Dericiler bölgesinde olmak üzere..
Şişmdilerde mülk sahipleri daha ne kadar dayanabilir hesapları yapılıyor.

Ümmühan Zeynep
7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 11:16

Doğanbey'in ucubeliği yapıldığı bölgenin ruhundan bihaber olmalarından kaynaklanıyor, şehrin adeta içine edildi.
Ama aynı binalar Arabayatağı'na yapılsa pek de ucube olmaz, hatta çevre yolunun kıyısında bayağı da şık durur. Sonuçta bina yapmayı iyi biliyorlar.
Ama kentsel dönüşüm bu değil ki...Sinandede de yapılan sadece bir apartman, kentsel dönüşüm değil.

skucukata
7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 12:02

Söylenene göre 39 bin konut yıkılıp yerine 50 bin konut yapılacak. Bence bu rantsal dönüşüm denecek kadar büyük bir fark değil belediye ve inşaatı yapacak firma kat sayısını yada konut sayısını zarar etmemek için arttırmak zorunda başka yolu yok. Yeter ki Doğanbeydeki gibi tek katlı 2 katlı evleri yıkıp yerine 23 katlı binaları dikmesinler. ( Gerçi dikseler iyi olur. Orası hem tarihi bir merkez değil kötü durmaz hatta hoş olabilir hem de daha fazla boş lan yaratırlar. Biraz park, bahçe görür orda oturanlar.)

Kemal ARITÜRK
7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 12:22

Yapılan açıklamaya göre yapılacak binalar 8-10 katlı olacak.

Alıntı:
Toplantı zaptının okunmasının ardından meclis gündemine geçen Başkan Özgen Keskin, uzun zamandır beklenen Yıldırım’daki kentsel dönüşüm noktalarını açıkladı. Mevlana, Ulus, Yavuzselim, Arabaytağı, Çınarönü, Hacıvat ve Şirinevler Mahallelerinde 39 bin konutun yıkılarak yerine 50 bin konutluk depreme dayanıklı konut yapılacağını açıklayan Yıldırım Belediye Başkanı Başkanı Özgen Keskin, kentsel dönüşüm çalışmalarını tüm detayları ile meclise sunarak, taslak projeyi oylamaya sundu. Oy birliği ile Yıldırım Belediye Meclisi’nde kabul edilen kentsel dönüşüm çalışmalarına 2013 Nisan ayında başlanması bekleniyor.
Van’da yaşanan büyük depremde tüm Türkiye’nin canının yandığına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, yeni yapılacak kentsel dönüşümlerle vatandaşlara depreme dayanıklı binalar yapılacağının altını çizdi. Başkan Keskin ayrıca; “ Göreve geldiğimiz günden bu güne Yıldırım’da pek çok değişikliğe imza atmakla birlikte özellikle kentsel dönüşüm noktasında ilçemizde yaptığımız projelerle diğer belediyelere rol model olduk. Yıldırım, Bursa’nın en çok göç alan ilçelerinden biri 700 bin nüfusuyla bugün birçok ilden daha büyük bir ilçe. Böylesi bir ilçede çarpık ve kaçak yapılaşma da yoğun oluyor haliyle. Bizde kolları sıvayarak, büyük bir kentsel dönüşüme Yıldırım’da start veriyoruz. 5 yıl hedef koyduk bu 5 yılda 4 milyon 990 bin metrekare alana sosyal donatı alanları, alışveriş merkezleri ve yeşil alanlarının olacağı 8-10 katlı toplamda 50 bin konutluk binalar yapılacak” dedi.

http://www.yildirim.bel.tr/icerik.asp?modul=Haber ...amp;id=992

Osmangazi1963
7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 12:39

Bu projeyi duymuştum ama ne zaman adım atılacağı hakkında bir açıklama yoktu. Gerçekten Yıldırım'a kentsel dönüşümün yapılması gerekiyor. Bu proje bittiği zaman Yıldırım yeniden doğar ve Siteler semtindeki gibi bir görünüme kavuşan Yıldırım daha da değerlenen bir ilçe haline gelir. Ben kentsel dönüşüme en çok destek verdiğim yer Gençosman, Beşyol mevkileri çünkü Bursa'nın kuzey girişinde kötü bir görünüm var o semtlerin düzensizliği yüzünden eğer Osmangazi Belediyesi yada Büyükşehir Belediyesi bu dönüşümü yaparsa mükemmel bir olay olur..

Okan Akin

7 yıl önce - Cum 06 Nis 2012, 13:31

Heyecan Verici bir proje. Umarim hayalkirikligi yasatmaz ve beklentileri fazlasiyla karsilar.

Mevlana, Ulus, Yavuzselim, Arabayatağı, Çınarönü, Hacivat ve Şirinevler mahalleleri 1975 sonrasi carpik bir sekilde yapilasan gecekondu mahalleleri. Hicbiri tarihi sit alani icinde degil. Cogu ovada kalan eski tarim arazileri. Bunlari tekrar tarima kazandiramayacaginiza gore planli bir sekilde iskan merkezleri haline getirebilirsiniz.

Simdi buraya yapabildiginiz kadar cok katli gogdelen cinsinde toplu konut insaaedebilirsiniz. Tabi burda da yine birkac kriteri gozonunde almakta yarar var. En onemlisi alt zemin yumusak oldugu icin gerekli tedbirleri onceden alip deprem riski de gozonune alinarak kat sayisini ona gore tesbit etmek gerekir. Hersey hesaba kitaba uygun yapildiktan sonra varsin Dogan Bey konutlarindan yuksek olsun. Buna kimsenin itirazi olmaz. Iste bu kentsel donusum projesi olarak ciddiye alinabilir. Ama Dogan Bey icin ayni seyi soyleyemiyorum. O tam bir Kentsek katliam projesi oldu Bursa icin. Tarihi sit alaninda tum tarihi ve dogal dokuya mualif gokdelen evler. Tam bir sacmalik...

sayfa 2
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet