Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yıldırımda 39 bin bina yıkılacak!
123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Sdt_A

5 yıl önce - Çrş 04 Nis 2012, 21:50
Bursa Yıldırımda 39 bin bina yıkılacak!

Alıntı:
Yıldırım’da 39 bin bina yıkılacak!

Yıldırım’da kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 7 mahallede 39 bin bina tamamen yıkılacak. Proje için ilk kazma 2013 Nisan ayında vurulacak.

Yıldırım’da 39 bin bina yıkılacak!

Yıldırım Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında önemli bir konu masaya yatırıldı. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, ilk kez geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştığı kentsel dönüşüm çalışmalarını detaylarını meclis üyelerine aktardı. Proje kapsamında Yıldırım ilçesindeki Mevlana, Ulus, Yavuzselim, Arabayatağı, Çınarönü, Hacivat ve Şirinevler isimli mahallerdeki 39 bin konut yıkılacak.

39 bin konut yıkılarak yerine kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 50 bin konut yapılacak. Taslak proje meclis üyelerine sunuldu. Proje için Sinandede’de yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları örnek alınacak.

İlk kazmanın 2013 yılı Nisan ayında vurulması planlanırken, konutların ilk anahtar teslim tarihi ise 2014 yılında yapılacak. Yer sahiplerine yeni evleri yapılana kadar kaldıkları konutların kiraları karşılanacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde belediyenin cebinden para çıkmayacağını söyledi.
Kaynak:http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolge/yildirimda-39-bin-bina-yikilacak-101220.html

Eğer Özgen keskin bunu başarabilirse yıldırım yeniden doğar..
Şimdi proje hakkında çok fazla detay yok ama oldukça bu sayfadan yayınlayabiliriz.
Tabi inşallah bu binalar,kent merkezindeki doğanbey binaları gibi çirkin ve itici olmaz!!

Muammer Biber
5 yıl önce - Çrş 04 Nis 2012, 22:09

Alıntı:
Yıldırım ilçesinde seçmen sayısı 21 bin 586 artışla 431 bine ulaştı

http://arama.gazetevan.com/Bursa-2011-secmen-sayi ...z1r6GeRjNk

39 bin binada, kaldıki bu aslında hane demek olsa gerek. Her hanede 3 seçmen olsa. Karşı çıkarlarsa yıkıma 39000*3=117 000 seçmen oyu eder. Ama hakikaten 39 000 bina ise ortalama 3 kattan 39 000*3=117 000 bina * 3 seçmen ......
Ama değildir herhalde.
39 000 haneyi satın alsa bedel ödeyerek belediye 100 000 tl ortalama ile 3 900 000 000 tl eder sanırım.
Hesap bilenler yardımcı olursa iyi olur. Zira pek beceremedim çarpma işlemini.

selcuk16
5 yıl önce - Çrş 04 Nis 2012, 22:47

Başkan Özgen Keskin'in yapıp da Bursa'ya yakışan bir projesi var mı acaba?Yapımı yıllar süren, milyon dolarlar harcanan Cazibe(!) Merkezi ucubesini gördükten sonra benim bu konuda hiç umudum kalmadı.Bu ucubenin cazibe yaratacağına inanan bir vizyonla 39 bin bina yıkılacakmış.Yıkılır,yıkılır ama kahkahadan yıkılır.

muraattan
5 yıl önce - Çrş 04 Nis 2012, 23:09

beceremez lafta kalır ama arkasında başbakanın dediği gibi devlet destekli bir dönüşümse olabilir

Efe Elaldı

5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 01:07

iyi bir haber ama nasıl olacak orası belli değil çok uzun zaman alır

DenizYlçnky

5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 03:50

Ankara Yolu kuzeyinde kalan mahalleleri kentsel dönüştürseler... (ki görece daha fazla boş arazi var...)

yolun güneyindeki görece daha eski mahallelerde kısmi yada geçici nüfus taşıma imkanı olacak...

Zira öncelikle boş arazilere yapılan toplu konutlara başka yerlerden insanların gelmesi "kentsel dönüşüm" olmuyor... (ör: akçağlayan)

Kemal ARITÜRK
5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 06:57

Dün başkan olay tv haberlerde canlı yayındaydı, kentsel dönüşüm yapılacak 7 mahalleyi açıkladılar,arabayatağı,ulus,mevlana,yavuzselim,çınarönü,hacıvat,şirinevler..Açıkcası ben anadolu,duaçınarı,vatan,kazımkarabekir mahalleri açıklanır diye bekliyordum.

Ümmühan Zeynep
5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 13:42

Alıntı:
Açıkcası ben anadolu,duaçınarı,vatan,kazımkarabekir mahalleri açıklanır diye bekliyordum.

Dediğin bölge daha sıkıntılı olabilir çünkü üretim-yoğun bir bölge, seçilen bölge ise meskun mahaller, bence pilot bölge için en uygun yeri seçmişler, ama kolay bir iş değil. Siyaset üstü ibir irade gerekiyor

muhammet ali topal

5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 13:46

hadi hayırlı olsun diyelim ama sonu doğanbey gibi olmaz inşallah bu kentsel dönüşümden bu yüzden biraz çekiniyorum o doğanbeydeki beton yığınını gördüğümde için acıyo inşallah 2. doğanbey olmaz bu iş

Kemal ARITÜRK
5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 19:47

Alıntı:
Dediğin bölge daha sıkıntılı olabilir çünkü üretim-yoğun bir bölge,

Evet haklısınız, saydığım yerlerede besob un sanayi sitesi bittikten sonra el atmayı düşünüyor olabilirler.

En son Kemal ARITÜRK tarafından Prş 05 Nis 2012, 19:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet