Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayıp
2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 16:49
Yeni Alınan Bir Cep Telefonu Ne Kadar Şarj Edilmeli ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni bir cep telefonu aldım, telefonun ilk şarjını kaç saat yapmam gerekir ? Eskiden yarın gün kadar şarj ediliyordu ancak bu yeni model telefonlar da da böyle mi?

Mehmet!

2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 17:00

Yeni telefonların çoğu dolunca hem sesli uyarıyor hem de ekrana yazıyor doldu diye.

Kerim Türkoğlu
2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 17:05

Genpa teknik serviste müdür olarak çalışan yakın bir arkadaşım var,pilin daha uzun ömürlü olması açısından ilk şarjın ekranda şarj full olarak görünse bile 10-12 saat olması gerektiğini söylemişti

cmustafa35
2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 17:20

Yeni nesil bataryalarda (Li-Polymer, Li-ion gibi) 12 saat şarj edilmesine gerek yok. Bu 12 saat şarj olayı Ni-Mh bataryalar için geçerli.

Şarj dolduğunda telefonunuzu fişten çekebilirsiniz. Ni-Mh tip bataryalar kullanılmıyor artık.

Ali Ank06
2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 17:36

en az 12 saat süre il şarjda olması gerekiyor

Barış HAKAN

2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 17:44

Yeni alınan cep telefonu ilk şarja bağladıktan sonra düzenli ve zamanında şarj kullanmak çok önemlidir. Mesela telefonun şarjı tam bitmeden şarja takmak ve dolmadan şarjı çıkarmak bataryanın performansını düşürüyormuş. Şöyle düşünün mesela acıkmadan yemek yemek ve doymadan yemekten kalkmak gibi...

Ben hep zamansız şarjı takıp kullandım. Şarjım yarım kalmış bitmeden ilave edeyim diye bataryanın içine etmiştim. O yüzden diyorum ki; ya tam dolu olmalı şarjı çıkarın ya da batarya zayıf uyarısı alınmalı şarjı takın o kadar...

Koray Zorlu
2 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 21:32

Oncelikle telefonun markasi ve modeli nedir. Eger akilli telefon aldiysaniz muhtemelen pili belli miktar doludur yani telefon kullanima aciktir. Oncelikle mevcut olan sarji bitirin yani direk takmayin telefonu kullanin pil yeni oldugu icin uzun sure gider zaten 1-2 gun kullanin oyle pil tamamen bittikten sonra takin sarja full dolsun.

Baska yapmaniz gereken bir sey yok eskisi gibi alip saatlerce sarj bekleyip ondan sonra kullanmaya baslama derdi yok artik yeni nesil pillerin kullanildigi telefonlarda. . .

Kayıp
2 yıl önce - Prş 29 Mar 2012, 08:37

Marka ve model yazarsam reklam olmaz mı

Burç

2 yıl önce - Prş 29 Mar 2012, 09:23

Alıntı:
Marka ve model yazarsam reklam olmaz mı

Sorun değil...
Herhalde satışlardan yüzde komisyon almıyorsun veya Samsung'un sahibi falan değilsin.

Kayıp
2 yıl önce - Prş 29 Mar 2012, 16:17

Alıntı:

Sorun değil...
Herhalde satışlardan yüzde komisyon almıyorsun veya Samsung'un sahibi falan değilsin.

değilim tabi ki olsam burada ne işim olur

Aldığım telefonun markası ve modeli : Nokia 603

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET