Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
metehan88
5 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 19:03
Bursa Acemler'deki Otobüs Arazisi Satıldı

Alıntı:
OTOBÜS İŞLETMESİNİN YERİ İHALESİ YAPILDI
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILAN ACEMLER’DEKİ OTOBÜS İŞLETME SAHASIYLA İLGİLİ İHALEYİ B PLAS KAZANDI.
27 MART 2012

BASIN BÜLTENİ

OTOBÜS İŞLETMESİNİN YERİ İHALESİ YAPILDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILAN ACEMLER’DEKİ OTOBÜS İŞLETME SAHASIYLA İLGİLİ İHALEYİ B PLAS KAZANDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Acemler’deki Otobüs İşletme sahasıyla ilgili ihaleyi Gökçen Ailesi’nin sahibi olduğu B Plas kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Acemler’deki Ulaşım Daire Başkanlığı’nın da içinde bulunduğu otobüs işletme sahasının satışıyla ilgili ihale sonuçlandı. Tarihi Belediye Binası Encümen Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’ın başkanlığında yapılan ve encümen üyelerinin de katıldığı ihalede en iyi teklifi B Plas Bursa Plastik Metal İnşaat Enerji Madencilik Jeotermal ve Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi verdi. İki parsel halinde yapılan satışta 1.675,36 metrekarelik 2401 ada 1 parsel 3 milyon 900 bin TL, 35.944,80 metrekarelik 2401 ada 2 parsel ise 49 milyon 100 bin TL’den satıldı. İhaleyle ilgili kararın Başkanlık makamı tarafından onaylanmasının ardından satış işleminin gerçekleşeceği belirtildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak:http://www.bursa.bel.tr/otobus-isletmesinin-yeri-ihalesi-yapildi/haber/9808/

Otobüs arazisinin satışı gerçekleşti. Turizm alanı olaral satışa çıkan arsada yükseklik sınırsız, emsal 2. Yani toplam 37.620m2 lik alana, bu sayının 2 katı olan yaklaşık 75.000m2 lik alana sahip inşaat yapılabilecek. Örneğin Bursa Crowne plaza yaklaşık 30.000m2 lik alana sahip sanırım. Yani bu alana baya yüksek, gösterişli bir yapı yapılabilir. Bekleyip göreceğiz Bursa için hayırlı olsun.

Emre Aykan
5 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 19:21

Stadyumun karşısında, Bursa'yı ve Uludağ'ı görebilecek hakim bir konumda çok güzel bir arazi olduğunu düşünüyorum.Zaten belediyenin sitesindeki resme bakarsanız konumun güzelliği gayet açık bir şekilde görünüyor. Burası umarım güzel bir şekilde değerlendirilir. Gönlümden geçen bu alana Bursa'nın en yüksek ve prestijli yapısının yapılması. Projesini heyecanla bekliyoruz.

En son Emre Aykan tarafından Sal 27 Mar 2012, 19:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

metehan88
5 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 19:25

İnternette biraz baktım. Mesela Bursa Crowne 26.000m2, Ankara Sheraton 38.000m2 alana sahipmiş. Bu alana 75.000m2 inşaat yapılabilecek. Yani büyük bir rakam sayılır. Bu rakamın tamamına yakını kullanılırsa baya güzel bir yapı çıkar ortaya. verilen paranın karşılığını verecek güzel bir proje yapılır diye umuyorum
Tabi şu da var. Arazinin büyüklüğünü göz önüne aldığımızda buraya tek bi bina yapılacağını sanmıyorum. 2 bina şeklinde projelendirilebilir. Mesela biri 45.000m2, biri 30.000m2 lik alana sahip iki binadan oluşan bir proje baya iyi olur

mustafaguler
5 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 19:53

Şatış işleminin onaylanmasından sonra BOİ ve Burulaş araçları nerede istiflenecek bunu bilen var mı?

Daha önce yanlış hatırlamıyorsam Sözüneri Mimarlık bu arsaya çok güzel bir koza şeklinde yüksek yapılı bir bina çizimi yapmıştı. Bu arsaya o tarz bir bina çok yakışır ve o koza tarzında bina Bursa'nın simgesi haline gelir.

Turgay Yener Er
5 yıl önce - Çrş 28 Mar 2012, 14:46

Bildiğim kadarı ile o arazi ve Buskininde olduğu yerler eskiden Paşa Çiftliğine aitti ve belediye tarafından Kamu Yararına istimlak edildi. Umarım bu satış dava konusu olmaz. Zira Dinçsoy ailesi tarafından tarım arazisi olarak tescil ettirilip BAKANLAR KURULU kararı ile koruma altına alınmış bir yeri önce belediye olarak çiftçi olan ailenin elinden almak sonrada turizm arazisi olarak şahsa satmak bence ilk olarak ETİK değil. Ha eğer kanunlar buna izin veriyor ise eğer o zaman paşa çiftliğinin TÜM arazileride EMSAL teşkil ettirilerek İMARA açılmalı. Hemde zaman kaybetmeden. Böylelikle yeni cazibe merkezleri sıcak soğuk sulu spa merkezleri kazanmış olur Bursamız.

djbaho
5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 15:18

Merhaba, Ünlü bir otel ve avm yapılacak. Otelin ismini veremiyorum.

mustafaguler
5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 15:34

Kulislerde dolaşan zaten Dedeman'ın geleceği. Buraya zaten öyle sıradan biri gelmez. Burası için önemli olan ortaya çıkacak olan binanın Bursa'ya ne katacağı? Umarım simgesel bir yapı olur.

gokboraleb
5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 17:58

Alıntı:
Merhaba, Ünlü bir otel ve avm yapılacak. Otelin ismini veremiyorum.

dostum meraklandım şimdi,kulislerde dedeman geçiyor ama sen bize ismini ver;kimseye söylemeyiz:))

mustafaguler
5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 18:56

Birde Ağoğlu'nu unutmamak lazım. Bursa'ya konut için yatırım yapacağı kesin gibi hatta yer olarak Yunuseli ve Dereçavuş bölgeleri konuşuluyor ama Acemler arazi için yatırım yaparsa benim için süpriz olmaz.

skucukata
5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 19:12

Siz haberi okumuyormusunuz anlamıyorum ağaoğlu da nerden çıkıyor ?? ihaleyi B Plast grubu kazanmış.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet