Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş-Yedi Kuyular Kayak Merkezi
123 ... 119120121   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mustafa vural
6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 13:39
Kahramanmaraş-Yedi Kuyular Kayak Merkezi


YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
(Tesisler Dairesi Başkanlığının Raporu)


Yedikuyular Kayak alanına, İl Merkezinden 13 km’lik asfalt bir yol ile ulaşılmaktadır. Alan yazın göçerler tarafından yaylak olarak olarak kullanılmaktadır. Yedikuyular kayak alanı ulasım, elektrik, su gibi altyapı faktörlerin cazibesi ile kısa sürede hayata geçebilecek bir kayak alanıdır. Kayak alanı Kahramanmaraş Merkezli, Gaziantep, Adıyaman, Osmaniye’ye ortalama 90 km Adana ve Halep’e (Suriye) ortalama 200 km gibi mesafede olusu’da cazibesini yükseltmektedir.

Yedikuyular kayak alanına 2 km mesafede dereli köyü ardıç yaylasından alınabilecek elektrik çalışmaları halen devam eden enerji nakil hattı çalışmalarının tamamlanması ile daha da kolaylaştırılacaktır. Su potansiyel ve debisi çok yüksektir.


Kayak alanında 2 mekanik tesis güzergahı tespiti yapılarak çalışmalarımıza iştirak eden Orman İl Müdürüne 1/25000 ölçekli haritada işaretlenen alanların Orman vasıflı olmadığının ön teyidi alınmıştır. Zemin genellikle çim yüzeyli olup, kayalık alanlar çok azdır.
Yedikuyularda teleski ve telesiej olmak üzere 2 mekanik tesis güzergah hattı tespit edilmiştir.


 www.kahramanmaras.gov.trmustafa vural
5 yıl önce - Çrş 27 Mar 2013, 20:52

VALİ KOCATEPE MUTASAVVER KAYAK MERKEZİ ALANI VE GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Şükrü Kocatepe 26 Mart 2013 Salı günü Yedikuyular’da yapılması planlanan kayak merkezi alanında, Gençlik Merkezi inşaatında ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu.
İl Merkezine 13 km.’lik mesafede bulunan Yedikuyular bölgesini ziyaret eden Vali Kocatepe, kayak merkezi yapılması planlanan arazide incelemelerde bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’nında iştirak ettiği incelemede, kar kalınlığı ve karın bu ayda hangi alanlarda kaldığı değerlendirildi.
 
 

 (Kayak Merkezi yapılması planlanan Yedikuyular bölgesine İl Merkezinden 13 km’lik asfalt bir yol ile ulaşılmaktadır. Yedikuyular bölgesi ulasım, elektrik, su gibi altyapı faktörlerin cazibesi ile kısa sürede hayata geçebilecek bir kayak alanıdır. Kayak alanı Kahramanmaraş Merkezli, Gaziantep, Adıyaman, Osmaniye’ye ortalama 90 km Adana ve Halep’e (Suriye) ortalama 200 km gibi mesafededir.)

http://www.kahramanmaras.gov.tr/


kahramanyavuz

5 yıl önce - Prş 28 Mar 2013, 15:19

çok güzel bir proje vallahi benim aklıma gelmişti niye yapmıyorlar diye inşallah güzel olur sonukms2009

5 yıl önce - Prş 28 Mar 2013, 16:21

Yıllardır bekliyoruz bizde ama hala bir gelişme yok... Zarar etmez yap bakalım tesisi nasıl işliyor çevrede kayseri hariç kayak merkezi yok!

erhan344

4 yıl önce - Cmt 08 Şub 2014, 00:52

Kayak merkezimiz sezonu çoktaaan açmış.


  (+)sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 119120121   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler