Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alparslan Yalçın

6 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 22:49
Elazığ - Damla Hastanesi (Türkiye'nin En Büyük 3. Özel Hastanesi)


Türkiyenin En Büyük 3. Özel Hastanesi Damla Hastanesinin ayrı bir başlıkta açılmasına lüzum gördüm. Hastane geçen yılın sonunda açılmasına rağmen son zamanlarda yaptığı ataklarla Türkiye de bir hayli adından söz ettirmeye başladı. Ve Doğunun sağlık kalbi haline geldi.

Hastane hakkında bir kaç bilgi vermek istersek;

Türkiye'de sağlığa yapılan en büyük yatırımlardan biri olan kuruluşumuz, hastalarına sunduğu sağlık hizmetleri ile birlikte modern tesisleri, konforu, profesyonel hizmet anlayışı ve güler yüzlü yaklaşımıyla halkımızın sağlıktaki yeni başvuru merkezi olmaya adaydır.
Bölgemize yapılmış Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımı olarak kabul edilen Elazığ Damla Hastanesi, yakın bir gelecekte dünyanın yükselen trendi ve artan ihtiyacı olan sağlık turizmi alanında da uluslararası nitelikte hizmet verecek şekilde dizayn edilmiş ve bu yönüyle başta Elazığ olmak üzere, ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sağlanması hedeflenmiştir. Ayrıca bölgemizin eskiden beri sıkıntılı süreçlerinden birisi olan nitelikli insan gücü istihdamında da özel yerini kısa sürede almak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Temeli 2006 Haziran ayında atılan hastanemiz, 23 Mayıs 20011 tarihinde halkımızın ve bölgenin hizmetine girmiştir.
Hastanemiz, 12.000 m2 arazi üzerine kurulmuş olup 33.000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Modern yapısıyla hastalarının tüm beklentilerine cevap vermeyi hedefleyen Elazığ Damla Hastanesi, 3.500 noktadan komuta edilen akıllı bina teknolojisine sahiptir. 600 araç kapasiteli otoparkımız ile hasta ve hasta yakınlarımızın park problemi yaşamaması sağlanmıştır. Çocuklarımız için özel olarak tasarlanmış olan çocuk oyun alanları ile hastaneye bakış açılarını değiştirip, mutlu ve huzurlu vakit geçirmeleri sağlanmaktadır. Tam donanımlı hastanemiz bünyesinde yapılabilecek her tür özel gün ve toplantılar için dizayn edilmiş 152 kişi kapasiteli konferans salonumuz bulunmaktadır. Kafeteryamız ziyaretçi ve hastalarımızın rahat edebileceği şekilde 24 saat hizmettedir. 19 tanesi yenidoğan olmak üzere toplam 58 yoğun bakım yatağı olan, 2 anjiyo odası ve 14 yataklı anjiyo sonrası dinlenme odası bulunan, 12 adet suit olmak üzere toplam 198 yatak kapasitelidir. Son teknoloji ürünü cihazlar ile donatılmış 13 ameliyathane ve 3 doğumhanesi bulunmaktadır. Görüntüleme ünitemiz 1,5 tesla MR, 128 kesitli BT, sanal anjiyo ünitesi, 4 boyutlu ultrasonografi gibi en son teknoloji ürünleri olan cihazlar ile en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
Radyasyon Onkolojisi ünitesinde, halkımızın ve bölgemizin büyük sorunlarından olan kanser hastalığını en etkin şekilde tedavi eden yoğunluk ayarlı 2 adet LINAC radyoterapi cihazlarıyla, 10 yataklı kemoterapi ünitesi ile Türkiye'nin en büyük onkoloji merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir.
Nükleer tıp bölümünde; 1 çift başlı SPECT GAMA KAMERA cihazı ve son sistem PET/CT cihazıyla nükleer tıp tetkikleri yapılmaktadır. Ayrıca C-14, üre-nefes testi ve hipertroid hastalarının Iyot-131 ile Atom tedavisi yapılmaktadır.
Hastanemizde 28 branşta 66 poliklinik odamızın yanı sıra, Fizik Tedavi Merkezi, Estetik ve Plastik Cerrahi Ünitesi, Tüp Bebek Merkezi ve uyku bozukluklarının izlenebileceği Uyku Merkezi, hastalıkların erken teşhisine imkan sağlayan Check-Up birimi gibi teşhis ve tedavi üniteleri ile amacımız, bir hastaneden çok yaşam merkezi olmaktır.
Acil birimimizde, multidsipliner tanı ve tedavi yaklaşımı ile hizmet vermekte olan iki hastaya aynı anda müdahale edilebilecek Reanimasyon odası, 5 yataklı kritik hasta ünitesi, yine 13 yataklı gözlem ünitesi ve 2 yataklı özel müşahade odası mevcut olmakla birlikte sadece ülkemizde değil tüm dünyada sayılı merkezlerde bulunan acil servis içinde yerleşimli tomografi, ultrasonografi ve röntgen ünitelerinden oluşan Acil Servis Radyoloji Ünitesi de yer almaktadır. Modern tıbbın tüm branşlarıyla dünya çapında örnek olmaya aday bir hastane olan, sağlıkta insanlığa hizmet felsefesini esas alan kuruluşumuz "YENİ NESİL HASTANECİLİK" sloganıyla dünya markası olmak için yola çıkmıştır.

Hastane Doktorları

Opr. Dr. A. Aziz AYDINALP
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi
Uzm. Dr. Affan DENK
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Uzm. Dr. Ahmet Kürşad POYRAZ
Radyoloji
Opr. Dr. Ali ŞEKERALMAZ
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi
Dr. Alper AYDEMİR
Acil
Uzm. Dr. Arif KARADABAN
Kardiyoloji
Opr. Dr. Aslan DEMİR
Üroloji
Dr. Bahadır BİLGİÇ
Acil
Doç. Dr. Bilgin GÜRATEŞ
Kadın Hastalıkları ve Doğum (Part-Time)
Opr. Dr. Burhan TANELİ
Ortopedi ve Travmatoloji
Opr. Dr. Canser Yılmaz DEMİR
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Opr. Dr. Çiğdem SÜMER
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Opr. Dr. Deniz ÖZBİLİCİ
Genel Cerrahi
Dr. Fatih Doğsel SEVER
Acil
Dr. Ferit Çağrı KUZGUN
Acil
Opr. Dr. Fethi HANAY
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Funda OĞUZ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Opr. Dr. Hakan ÖZALP
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Dr. Haydar DURĞUN
Acil
Doç. Dr. Hayrettin Cengiz ALPAY
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi
Uzm. Dr. Hüseyin Himmet ÖZKAN
Anestezi ve Reanimasyon
Doç. Dr. Hayrettin TEKÜMİT
Kalp ve Damar Cerrahi
Uzm. Dr. Hüseyin VATANSEVER
Radyodiagnostik
Prof. Dr. Ilgın KARACA
Kardiyoloji
Uzm. Dr. İbrahim TEMUR
Anestezi ve Reanimasyon
Uzm. Dr. Levent DEMİRALP
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Yrd. Doç. Dr. Mustafa ALTAŞ
Biyokimya ve Klinik Biyokimya
Uzm. Dr. Mustafa KOÇ
Radyoloji
Uzm. Dr. Münire MİĞAL AVCI
Göğüs Hastalıkları
Uzm. Dr. Nilgün ALPAY
Anestezi ve Reanimasyon
Doç. Dr. Okan KUZHAN
Medikal Onkoloji
Opr. Dr. Oktay ASLANER
Göğüs Cerrahisi
Uzm. Dr. Özlem ÇAKIN
İç Hastalıkları (Dahiliye)
Opr. Dr. Refik SÖZEN
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Salih Necmi NECMİOĞLU
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. Salih ZEYBEK
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Prof. Dr. Semih Yaşar SARGIN
Üroloji
Doç. Dr. Semir PAŞA
İç Hastalıkları (Dahiliye)
Opr. Dr. Sevinç ÜNAL
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Dr. Süleyman Murat KAHRAMAN
Acil
Dr. Şahin KAHRAMAN
Acil
Uzm. Dr. Taner ÇİFTÇİ
Anestezi ve Reanimasyon
Yrd. Doç. Dr. Tansel Ansal BALCI
Nükleer Tıp
Uzm. Dr. Uğur ALPAY
İç Hastalıkları (Dahiliye)
Uzm. Dr. Yener TÜMAY
Nöroloji
Opr. Dr. Zübeyir BOZDAĞ
Genel Cerrahi

Web Sitesi; http://www.damlahastanesi.com/tugcanaslan
6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 00:38

Hastaneyi kötülemek niyetinde değilim, sağlıkçı ve işinin ehli elazığ'da tek olan bir abimiz ile konuştum ve damla hastanesinin çalışanlarının maaşını ödemediğini güçlük çektiğini söyledi. eğer böyle büyük olunacaksa hiç olunmasın daha iyi yakışmıyor böyle hastanelere.

Alparslan Yalçın

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 01:24

Alıntı:
Hastaneyi kötülemek niyetinde değilim, sağlıkçı ve işinin ehli elazığ'da tek olan bir abimiz ile konuştum ve damla hastanesinin çalışanlarının maaşını ödemediğini güçlük çektiğini söyledi. eğer böyle büyük olunacaksa hiç olunmasın daha iyi yakışmıyor böyle hastanelere.


Benim kardeşim de şu an için Damla Hastanesinde çalışıyor ama dediğiniz gibi maaş ödememe gibi birşeyle hiç karşılaşmadık...Damla Hastanesi açılmadan öncede Elazığ'da ki bir çok büyük Özel Hastane, Damla Hastanesinin iş yapmayıp kapanacağını bile söylemişlerdi. Ama şu an gayet stabil durumda. Rekabet dolayısıyla küçük atılabileceğini düşünüyorum...

Ve hastane Avrupa'dan bile doktor getirmeye başladı. Hatta haftanın belirli günlerinde İstanbul'dan en iyi doktorları bile getiriyorlar...cagdas44
6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 01:38

Hastane hangi kritere göre en büyük 3. hastane?

Alparslan Yalçın

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 01:43

Alıntı:
Hastane hangi kritere göre en büyük 3. hastane?


Kurulu olduğu arsa ve hizmet verdiği birimlere göre derecelendirilmiştir...


Mehmet DK

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 03:28

Alparslan'ın bu değerli çalışması ve sitemizde paylaşması sayesinde böylesi bir hastanenin varoluşundan gurur ve memnunluk duydum. Allah'tan temennim ve isteğim odur ki, hiç kimseye ne hastalık versin nede hastaneye düşürsün.

Bu çok teşekküllü bir o kadarda ve değerli uzman bir kadro ile donatılıp hizmet vermeye başlamış bulunan özel hastane hakkında olumsuz ve etkileyici yorumlar yapmak, ne derece doğru kaynaklardan alınarak paylaşılıyor bilemiyorum ama, eğer denildiği gibi ödeme sıkıntısı çekilmiş ve çekiliyor ise bu, biryerde o bölge insanlarının çok sağlıklı olduklarını göstermektedir ki, bunada şahsen sevinmek gerek diyesim geliyor , ve tüm yapılanların boşuna gitmiş olmasını görmüş olmakta bir taraftan insanı üzüyor. Durun bakalım, bu söylenti gerçekten doğruysa ? yakında muhakkak kokusu çıkacak ve gündemdeki yerini alacaktır.

Bu arada Alparslan'ın "maaş ödenmemesi" hakkında paylaşmış olduğu bilginin doğruluğuna inandığımı belirtmek isterim.

Tüm ihtiyaç sahiplerine iyi bir hizmet ve dertlere deva olmasını temenni eder, ülkemize ve ínsanımıza hayırlı olmasını dilerim..

Bu özel hastanenin Türkiye'nin 3. Büyük özel Hastanesi olması veya Elazığ'da olması hiç önemli değil, mühim olan insanlara tedavileri için gereken hizmeti en iyi şekilde verip yaraların bir an önce sarılıması olmasıdır. Bunu bir ekip olarak başarabiliyorlarsa ne mutlu.

Alparsla'nın eklemiş olduğu web sitesini açıp, ciddi olarak içeriğine bakmanızı öneririm.

Teşekkürler Alparslan, iyi bir çalışma yapmışsın.Yusuf Karabulut

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 09:21

Elazığlılara yakışır. Zaten Ankarada'da Güven Hastanesi Elazığlıları temsilediyor. Elazığ Hastaneleri hususunda Türkiye'de ilk 10 lar da oldugunu biliyorum.

Tolga Eroğlu
6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 16:42

Alıntı:
Elazığ Hastaneleri hususunda Türkiye'de ilk 10 lar da oldugunu biliyorum.

Elazığ sağlık sektöründe Türkiye 2.si


Yusuf Karabulut

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 17:09

Evet,ilk 10'da oldugunu biliyordumda ilk 2'de oldugunu bilmiyordum. Zaten en önemli şey saglık. . .
Alıntı:
Elazığ sağlık sektöründe Türkiye 2.si


Tolga Dt
6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 17:15

Hastane hakkında yapılan olumsuz dedikodular malesef Elazıg da yapılan her guzel yatırım adına gecerli.
Insanlarımızın bu huylarından vazgecmeleri lazım.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET