Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Sivas - Haberler ve Sohbet
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 70, 71, 72  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
aozdemir58
10 ay önce - Pzr 29 Eyl 2013, 12:37

İsmail Bey söylediklerinize aynen katılıyorum.

ahmetsever
10 ay önce - Pzr 29 Eyl 2013, 12:39

Alıntı:
Şimdi sorun şu iş alanı oluşturmak ve altyapısını hazırlamak belediyenin işi ama iş vermek değil daha bunu çözemeyen insanlar var. Projeler 5 yılda yapılmaz. Gelen kişinin 2 döneme ihtiyacı var gerçek proje için tabi.

İnsanlar maalesef belediyeyi iş kapısı olarak görüyor, ancak düşünemiyorlar ki, büyük altyapı projelerinin yapılması esnasında zaten insan gücü kullanılacak ve iş kapısı açılacak, ayrıca belediyecilik, altyapı konusunda gelişme sağlandıkça zaten sermaye gelecek ve iş sahaları oluşacak.

Burada en büyük sorumluluk yine Sivas'lı lara düşüyor, yerel seçim öncesi her siyasi partiden aday adayları ortaya çıktı, bu aday adaylarından hangisinin iş yapacağına vizyon katacağına inanıyorlarsa partilere o adayların Sivas'tan aday gösterilmesi yönünde baskı yapmaları lazım, eğer öyle olursa belki vizyon sahibi bir kişinin seçilmesi sağlanabilir.

Dünya artık eski Dünya değil, Türkiye ise artık eski Türkiye değil, her ilde kendine göre vizyon projeleri yapılıyor, mesela hemen sınır komşusu Malatya toplu ulaşımda rahatlama sağlamak için trambüs diye bir proje ortaya attı(doğrudur, yanlıştır, eksiktir tartışılır) ihalesini yaptı, çalışmalar sürüyor.

Diğer illerde raylı sistem projeleri ortaya atıldı, kimisi proje aşamasında, kimisi yavaş yavaş yapılıyor, Sivas'ta belediyede ise halen ulaşım konusunda ses yok.

Belediyecilikte önemli olan gerek ilde gerekse Türkiye'de ses getirecek bu türden vizyon projeleri yapmak ve bunları hayata geçirmeye çalışmaktır, yoksa (küçümsemiyorum ama) park yapmak, bahçe yapmak, kaldırım taşı döşemek v.s. vizyon projeleri, insanların hayatını kolaylaştıracak projeler değildir.

ahmet icem
10 ay önce - Pzr 29 Eyl 2013, 17:10

İsmail kardeşim sivasın çözümüne nokta atışı yapmış kesinlikle bir belediye baskan aday adayının bunları sunması lazım.. Ben de henüz hiçbir aday adayından proje duymadım.. bunu dile getiren bir yerel gazete de göremedim. herkes tarafı oldugu adamı destekleme peşinde gidiyor.. Ortada plan program proje olmadan sivas bizimle buyuyecek diyorlar bunu 1. sınıf çocugu da ezbere söyler senin mühendislerin senin mimarların senin ekibin nasıl neleri hedef koymussunuz sivas 5 yıl içinde neler yapacaksınız bunların animasyonunu sunacak bir aday adayı varsa ben oyumu ona verecem.. İçtenlikle de şunu belirtmek istiyorum keşke İsmail kardeşim belediye başkan adayı olsaydı sivas biryerlere gelirdi.

kkemal58
10 ay önce - Pzr 29 Eyl 2013, 20:09

2014 yerel seçimlerde aday adayları da belli olmaya başladı. Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adem IŞIK 2014 yerel seçimlerinde ak parti aday adayı olduğunu açıkladı.

ahmet icem
10 ay önce - Sal 01 Ekm 2013, 16:33

Bu konuda tecrübeli sivas halkının da sevgisini kazanmış biri olan en uygun adayı sami aydın olarak görüyorum inşallah da aday olarak onu görürüz

eyup58
10 ay önce - Çrş 02 Ekm 2013, 21:31

ESKİ SANAYİDEKİ EL SANATLARI ESNAFININ EN MUTLU GÜN܅Sivas Belediyesi, bir kısım engellemelere rağmen kararlılıkla yürüttüğü, şehrin tarihinin en büyük projesi, kentsel dönüşümde lokomotif olacak Turkuaz Projesi dolayısıyla, eski sanayide çalışan esnaflara destek olmaya devam ediyor.Bu kapsamda “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında Eski Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bıçakçı esnafına Sivas Belediyesi’nin yaptığı yeni dükkânlar için kura çekimi gerçekleştirildi. Belediyemiz böylece hem el sanatlarına verdiği önemi hem de esnafının her zaman yanında olduğunu gösterdi.

KURA ÇEKİMİ SONUCU ESNAFLAR DÜKKANLARINA SAHİP OLDU
Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı başkanlık yaparak, esnaflara yeni dükkânlarına taşınma konusunda bilgiler vererek taleplerini dinledi.Toplantıda Sivas Belediye’nin Eski Buğday Pazarı alanına yaptığı dükkânların kuraları çekildi. Dükkânların belirlenmesi için öncelikle sıralama kurası çekildi. Başkan Yardımcısı Avcı’nın gözetimi altında gerçekleşen kura sonrası esnaflar, sırasıyla yeni dükkânlar için kura çekti.

ESNAFLAR BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR ETTİLER
Yeni yapılan dükkânlarına taşınacak olmanın sevinci gözlerinden okunan esnaflar duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bu yapılan çalışmadan çok memnun olduk. Biz orada zaten kalıcı değildik. Hizmetlerden şu anda çok memnun kaldık.”

“Sivas’ta el sanatları yaklaşık 3 bin yıllık bir gelenek. Bu manada bıçakçılık tarihi niteliği olan ata mesleğimiz. Böyle bir çalışma da çok yerinde ve güzel oldu. Çok memnunuz.”“Başkanımız Doğan Ürgüp Bey'e, çok teşekkür ediyorum. Bizim el sanatımızı, bıçakçılarımızı, bakırcılarımızı ve bir tane kalan tarakçı esnafımızı koruma altına altı. Bize iş yeri verdi. Bizim ekmek kapımızı tekrar açmış oldu. Allah kendisinden bin kat razı olsun. Böyle bir imkânı bize tanıdığı çok teşekkür ediyorum.”

“Hayırlı uğurlu olsun. Bıçakçılarımıza iyi bir yere gitmek nasip oldu. Bundan sonra el sanatlarımızı daha geniş ve iyi bir alanda yapacağımıza inanıyorum.”

“Belediyemiz bize yerlerimizi teslim etti. Bunun akabinde el sanatlarımızı kalkındırmak için kalıcı bir yer sözü de verdi Başkamız. 3 ile 4 yıl içinde El Sanatları Çarşısı yapacak. Biz yapılan hizmetlerden çok memnunuz. İnşallah daha da büyük hizmetlere imza atarlar. Başkamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Başkamızın yanına da özellikle çıkarak teşekkürlerimi sunacağım.”ESNAFIMIZ DAHA GÜZEL İMKANLARA KAVUŞTU
Yapılan toplantının ardından yeni yerlerine kavuşan esnaflar Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’e teşekkürlerini sunmak için makamında ziyaret etti. Ürgüp ile bir süre sohbet ederek kendisine minnet duygularını aktaran esnaflar Başkan Doğan Ürgüp’ün isminin yazıldığı masa kalemliği ve bıçak hediye etti.Ziyaretten memnun kalan Başkan Doğan Ürgüp ise şunları söyledi; “Esnaflarımıza destek ve katkı onlara bina yapmaktı, yaptıktan sonra meclis kararıyla kültürümüzü yaşatan bıçakçı esnafı başta olmak üzere, kalaycı, kemik tarakçı ve sıcak demir işi yapan 20 esnafımız arasında kura çektik ve yerlerini aldılar. Burada kira ile oturacaklar. Sanatlarını burada icra edecekler ve satışlarını da yine bu alanda yapacaklar. Dolayısıyla hem onların işlerindeki artış açısından hem de bu meslek grubuna eski sanayiden sonra bir çözüm üretilmiş oldu. Şehir dışına yer yapmak istedik. Şehir dışına gittikleri takdirde satış yapamayacaklardı. Ayrı bir büro açmaları mümkün değildi. Çünkü bu esnaf gurubu mali imkânlar açısından çok zengin değil. El emeğiyle geçinen mütevazı, sanatkâr, babadan, atadan ve dededen bu işi sürdüren insanlar. Dolayısıyla bu tercihimizin isabetli bir karar olduğu kanaatindeyim. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu şekilde eski sanayiden 20 esnafımız da taşınmış olacak. Sanayideki projemizi adım adım uygulamaya gayret gösteriyoruz.” Kaynak:Sivasbel.tr

ismail özçelik

10 ay önce - Prş 03 Ekm 2013, 15:07

Gürün ilçe merkezi ile Suçatı beldesi birleşmiş ve Suçatı, Gürün'e mahalle olarak bağlanmış. Darısı Şarkışla'nın başına

sedat ÖZER
10 ay önce - Cum 04 Ekm 2013, 22:28
Ali KURUÇAY SİVAS BELEDİYE BAŞKANI OLMALI

SİVAS Belediye Başkanı Kim Olmalı ?Asıl vazifesinin yerel yönetimler mevzuatına bağlı kurallar olduğunudüşünen. Kurulmuş bir çarkı; çıngırağı boynunda, gözleri kapalı, halkınuyuması üzerine döndürmeye çalışan ve bu güne kadar insan-i reflekslerdenuzak bir makine dişlisi gibi neye hizmet ettiğini bilmeden ömrünü ziyaneden mevcut iktidar temsilcileri. İnsanlığın Hz. Adem ile Hz. Hava 'dangeldiğini unutarak dil, din, renk, vb. gibi ayrımların yapıldığı birdünyada, aslında özümüzün aynı olduğunu hissettirerek farkındalıkoluşturamamıştır. SİVAS ımızın kalkinmasi sürecinde, maddi vemanevi beslenme kaynaklarını oluşturma, insan-i değerlerimizi koruma,bilimsel anlamda evrensel fikirlerle değer yaratma, tarihi mirasımıza,kültürümüze, sanatımıza ve sosyal yaşamımıza sağlıklı bir şekilde devametmemize Sn. Ali KURUÇAY 'nın katkıda bulunacağına inanmaktayım. Diğerbakımdan mevcut devam eden yapıya baktığımda birlikte yola çıktığı vesonradan dahil ettiği ekibiyle büyüyen bir şehrin ihtiyaçlarınıkarşılamanın üstesinden gelemeyeceğini bilmelerine rağmen, kendi bireyselmenfaatlerini düşünerek insanlığa zarar vermeye devam etmektedir. Biz debiliyoruz ki, aidiyetlik hissiyle, memleketine hizmet eden, maddi ve manevihislerinden fedakârlıkta bulunan ve bu yolda bedel öderken de, çizgisinibozmayan, şikâyet dilenmeyen, şahsi beklentilerle küçülmeyen liderlerleberaber olmak, onların bu sinerjilerine ortak olmak SİVAS 'mızı kalkındıracaktır. Ülkemizdeki ekonomik daralmalarla sıkıntı yaşayanşehirlere rağmen ortaya koyacağı istikrarlı ve sürdürülebilir projelerleşehrimize ivme kazandıracak, nitelikli iş gücü alanları oluşturarakistihdamı artırıp ekonomimizi güçlendirecek, bir lider seçmek gelecekkuşaklara bırakacağımız en güzel mirasımız olur. Bu seçim sürecinde kanaatönderlerinden ricam insanlığın kaderini düşünerek karar vermeye çalışmalarıolacaktır. İnşallah SİVAS 'mız ve ülkemiz için hayırlı bir karar verilir.Saygı ve selamlar. ( Sedat ÖZER

Osman Doğan
10 ay önce - Cum 04 Ekm 2013, 23:08

FLY BAYMO denilen bir şirket sürekli Sivasın Fotolarını çekiyor ayrıca Videolarınıda Çekiyor havadan bu şirketin amacı nedir bir türlü çözemedim sürekli piyasaya yayınlıyorlar kendi logolu resimlerini videolarını .

A.B.ÜNVER
9 ay önce - Cmt 05 Ekm 2013, 21:07

Eyvah, sakın reklamlarını yapıyor olmasınlar

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET