Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu: M12 Ümraniye-Göztepe hattı
« önceki   123 ... 122123124 ... 126127128   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 123
Barbaros
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 19:41

alphagut
2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 23:47

sercan arpacı
2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 00:06

Şükrü Güllüoğlu
2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 05:56

atilla ahmet alp

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 12:42
Plazalara uzamalı

Alıntı:
Alıntı:
Uzatılacak derken acaba bu hattı kuzey yönde daha uzatabilirler mi? Kazım Karabekir mahallesi sonrası için?

Ben bu konuda daha önce aşağıdaki mesajı yazmıştım.
Gerçekten de bu hat bir şekilde Küçüksu Caddesi ve çevresindeki plazaları içine alacak şekilde uzatılabilir.

Alıntı:
Ümraniye (Kazım Karabekir)-Ataşehir- Göztepe metrosu bu bölgeye, yani plazalar bölgesine uzatılabilir.
Hatta geniş bir çember çizerek şu anki Oto Sanayi üzerinden Çakmak ya da Ihlamurkuyu durağına bağlantı verilebilir.
Gerçekten de son derece hızlı gelişerek adeta bir Maslak haline gelen bölgenin ulaşımına acil el atılmalı ve bu bölge metrosuz bırakılmamalı.

aynen katılıyorum.
tabi ne zaman yapılır uzatılacak derler kısalırmı ?kalkarmı? bilinmez ama olması gereken bu.

Misafir 707

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 14:10

Hasan Mihrican

2 hafta önce - Prş 04 Oca 2018, 16:55

Alıntı:
Gerçekten de bu hat bir şekilde Küçüksu Caddesi ve çevresindeki plazaları içine alacak şekilde uzatılabilir.

Bu bölgenin yolu yetersiz.
Ana arterlere bağlanmanın tek yolu Küçüksu Caddesini kullanarak Şile yoluna çıkmak, ordan da TEM ya da Çamlıca tarafına yani 1. köprüye doğru yönlenmek. Doğal olarak burada aşırı bir sıkışma oluyor.

Ayrıca plazalardaki personeli taşımak için yüzlerce servis minibüsü sabah ve akşam aynı zamanda bölgeye yığılıyor. Bu nedenle metro bu bölgeyi kapsamalı. Ben işveren olsam metro buraya ulaştıktan sonra personel servislerini azaltır ve ayrıca personel taşımasını bu metronun uygun bir istasyonuna kadar yapardım.

ramir3438
2 hafta önce - Cum 05 Oca 2018, 00:20

Alıntı:
Bu bölgenin yolu yetersiz.
Ana arterlere bağlanmanın tek yolu Küçüksu Caddesini kullanarak Şile yoluna çıkmak, ordan da TEM ya da Çamlıca tarafına yani 1. köprüye doğru yönlenmek. Doğal olarak burada aşırı bir sıkışma oluyor.

Ayrıca plazalardaki personeli taşımak için yüzlerce servis minibüsü sabah ve akşam aynı zamanda bölgeye yığılıyor. Bu nedenle metro bu bölgeyi kapsamalı. Ben işveren olsam metro buraya ulaştıktan sonra personel servislerini azaltır ve ayrıca personel taşımasını bu metronun uygun bir istasyonuna kadar yapardım.

Ben o bölgeyi iyi bilirim. İş çıkışı bazen trafik kilitleniyordu. 1 saatte 1 km yol alamadığımızı çok iyi bilirim. Yollar için önerileri beyaz masaya ilettim. En azından şile yolundan akkom plazalara hemen bağlantı verin diye talepte bulundum. Boş yer ve trafiği açacak öneri olmasına rağmen, İbb 50 metre yolu bile yapmadı. Bölge temsilcisi değerlendiriyormuş. Başka planları varmış. Yersen.

Ne istedik topu topu 50 metre yol yapında sabah iş trafiği rahatlasın diye vatandaş olarak talepte bulunduk. Eğer yol yapılsaydı taki tepeüstüne kadar etkiler, rahatlatırdı. Şimdi bunu yapmayanların metroyu bu bölgeye getirmesi çok zor bence.

sercan arpacı
2 hafta önce - Cum 05 Oca 2018, 00:38

Şükrü Güllüoğlu
2 hafta önce - Cum 05 Oca 2018, 06:15

sayfa 123
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 122123124 ... 126127128   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM