Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Yeşilköy - Havacılık Müzesi
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Aydinsert
9 yıl önce - Cum 28 Oca 2005, 11:14
İstanbul Yeşilköy - Havacılık Müzesi

Müze, 1985 yılında Yeşilköy`de ziyarete açılmıştır. O günden başlayarak yapılan çalışmalarla bugünkü modern tesisler kazanılmıştır.
12.000 metrekare açık ve 3000 metrekare kapalı alan üzerinde sergilenen uçaklar arasında uçabilenler olduğu gibi, dünyada eşi kalmadığı için antika değerine sahip 1930`lu yıllara ait uçaklar da bulunmaktadır. Ayrıca Türk havacılık tarihi ile ilgili değerli eşya, maket, fotoğraf ve tarihi belgelerin de bulunduğu kapalı mekanların dışında açık mekanda da jet savaş uçakları, kargo ve savaş uçakları, helikopterler, uçaksavar, füze ve radar sergilenmektedir. Müzede ayrıca 50 kişilik modern sinema ve konferans salonu, uçak maketleri ve hatıra eşya satışının yapıldığı hatıra eşya satış reyonu, yazlık ve kışlık kafeterya bulunmaktadır.
Müze tarafından her yıl, açılış tarihi olan 16 Ekim`i kapsayan haftada, "Türkiye Plastik Model Uçak Yarışması" düzenlenmektedir. Müzeyi gezenler, çağdaş müzecilik anlayışıyla yaratılan ortamda dünya ve Türk havacılığının geçirdiği aşamaları izleyebilirler.
MÜZEYE GİRİŞ TAM:2,5 YTL ÖĞRENCİ 75 KURUŞ, FOTOGRAF ÇEKİM ÜCRETİ: 5 YTL

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Aydinsert tarafından Pts 31 Oca 2005, 14:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tuncer HALICI

9 yıl önce - Cum 28 Oca 2005, 19:08

Güzel bir calışma... ancak ilk üç fotografta uçak, teyyare vs maalesef kısmen ağaç ve çalılar arkasında kalmışlar. Herhalde başka şekilde kameraya almak mümkün değildi.

Aydinsert
9 yıl önce - Cum 28 Oca 2005, 23:50

ilk fotograf mekanı dışarıdan göstermek açısından o şekilde diğerleri ise maalesef dediğiniz gibi kurtarmak mümkün değildi

AndreasB
9 yıl önce - Pts 31 Oca 2005, 00:47

Resimler icin tesekkur, cocukluk anilarimi tazeledi. Sık sık muzeye giderdim, bizim evden sadece 10dk uzakliktaydi. Maketleri hayranlikla izlerdim, o zamanlarda kendi capimda plastik modellerle ugrasiyordum, oradaki maket satis reyonundan az mi maket aldim...

Gittigim ilk okulun adi, Kore savasinda olmus olan Sehit Pilot Muzzafer Erdonmez olmasi ve havacilik muzesinin etkisi sayesinde hala ucan seylere karsi bir zayifligim var!

Aydinsert
9 yıl önce - Pts 31 Oca 2005, 14:03

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)