Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 116117118 ... 143144145   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 117
Misafir 530

4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 12:18

Misafir 530 ben hiç az veya çok olmuş demismiyim sen niye kuruntu yapıyorsun kardeş adamlar sormuş bende bildiğimi söyledim.

sebasteia
4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 12:42

Alıntı:
Misafir 530

52 dakika önce - 11:47 (bugün)

Ben gittim kardeşim 48 metre yerime 102 bin TL değer bicmisler kat sayı belli değilmiş 2 olabilir diyorlar.yani 205 beşbin gibi bir rakama denk geliyor onada 2+1 daire zor ediyor.

Alıntı:
Misafir 530

21 dakika önce - 12:18 (bugün)

Misafir 530 ben hiç az veya çok olmuş demismiyim sen niye kuruntu yapıyorsun kardeş adamlar sormuş bende bildiğimi söyledim.

misafir530 kendi iç sesiyle konuşuyor herhalde. veya konu başlığını trollemek isterken kendisini trollemiş

koptu gidiyor misafirler başlıklar pertttt....

Misafir eab

4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 14:20

Sürekli yeni binalar dikiliyor.Alan açıldıkça anında bina yapıyorlar.Evim eski sanayii bölgesinin karşısında.Her binanın dış cephesi,kat sayısı,mimari tasarımı farklı.Çok kötü bir görüntü.
Şehrin ortasında şöyle bir alan başka şehrin eline geçse ne projeler yaparlar.Yazık çok yazık.

Misafir 270

4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 14:45

daha hiç bişey belli değil daire fiyatları vb. hiçbişey yok ortada adamla kafa buluyorlar

sahinnbey
4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 15:23
FatihC1 hemşehrim,e cevap verme hakkım doğdu...

"48 metre kare yere 205 bin lira çok az vermişler. Bence 1 milyon vermeleri lazımdı. Bence kabul etmeyin sonra Sami kendi dairelerini satmak için yapmıyor diye baskı yapar daha fazla kopartırsınız"
diyen sevgili FatihC1, 2011/2012 yılında Doğan başkan mevcut eski sanayi karşısındaki (ziraat Bankasının arkasında) hissesi belediyeye ait bir arsayı m2 si 4000,00 TL den sattı.yani sadece arsa dikkatini çekerim. Daha sonra eski sanayideki dükkanların rayiç piyasa değerlerini sadece arsa bazında SPK lisanslı bir firmaya değerlettirdiğinde (kamulaştırma bedeline esas olacak şekilde) bizim dükkan 46 m2 76.000 TL olarak değerlendirildi (m2 1652,00 TL). Daha sonra yapılacak projedeki otel ve avm'nin katma değerini kamulaştırma bedellerine uygulayarak, 2,649 değer artış katsayısı ile hak sahiplerinin onayına sundu.(bu arada bizim dükkan/arsa da 202.000 TL olarak,eğer yapılacak projeye katılacaksak tespit edildi.) Bizde üzerine 20.000,00 TL 2+1 daire için ilave ücret ödemeyi kabul ederek sözleşmeleri imzalayıp belediyeye vermiştik. Bu hesaplar 6/7 yıl öncesine ait tabii. Ayrıca Kepçeli'de geçen yıl dükkanını satan bir esnaf (bodrumlu 200 m2 civarinda idi sanırım) 800.000,00 TL talep ediyordu. Velhasılı kelam bir şeyleri değerlendirirken insaflı ve adaletli olmak gerekmez mi ?. Ha şunu da söyleyebilirim, 25 m2 dükkanına 1 daire isteyen dükkan sahibini de hiç kaale almam, cehaletinden yada aç gözlülüğünden böyle menfi düşünebilir. Senin bahsettiklerin sanırım o zihniyetin mümessili hak sahibi olanlar. Mantığı ve aklı selim olan hiç kimsede hakkından fazlasına saldırmaz sanırım. Bu alan bir an önce yapılaşarak bir an önce hayatın olağan akışına katılırsa hem memleketim, hem hemşehrilerim kazanacaktır muhakkak.kalın sağlıcakla...

Fatih C1
4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 18:14

Valla sahinnbey bizim de eski sanayide dükkan var ama bugüne kadar ne verdiler ne ettiler pek ilgilenmedim. Ben sadece şehrin o çirkin görüntüden bir an önce kurtulmasını istiyorum.

Bu sanayi üzerinden çok fazla dedikodu döndü. İki belediye başkanı da burayı hala yapamamış ise bir kısım hak sahipleri dedikodu çıkaracakları yerde dönüp kendilerine bi baksınlar.

Hadi Sami nin evleri var onları satmak için yapmıyor diyorlar Doğan Ürgüp'ün de mi satılacak evleri vardı?

Sorun sadece biziz. İki Sivaslı bir araya gelip iş yapamaz ve bunu bu işte de görmüş olduk.

Misafir 544

4 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 22:19

Doğan ürgüp açıkçası çok iştahlı idi yapmaya ama kentsel dönüşüme falan girmemişti eski sanayi mahkemeler falan ama sami aydın arkasında devlet var yasa var bu kadar gecikmemesi lazımdı (doğan ürgüpün sivasa çaktığı terminali oraya yapmasından dolayı o kazıkta unutlmaz)

Misafir 4e3

4 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 12:38

Terminali nereye yapacakdi dogan bey. Daha guzel calisiyordu. Garip insanlari dusunun. Bak hastaneye 2 kisi gidip gelmesi 20 lira. Allahtan korkun

Misafir 544

4 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 12:48

Çok sivaslı gibi sende terminalin oraya yapılmasını doğru buluyorsun bu nedir Nasıl bir kafadır anlamıyorum sanırsın her gün terminal kullanıyor yaparsın dışarıda bir yere koyarsın servisini şehrin içinde ne işi var otobüsün

simge izmir
4 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 18:05

Projenin ne zaman biteceği ve kimin yapacağı hakkında görüşmelerde bilgi veriliyor mu?

sayfa 117
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 116117118 ... 143144145   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET