Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 112113114 ... 141142143   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 113
simge izmir
3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 22:22

Elimize bu kadar kesin kağıtlar geldi.3 gündür arıyorum görüşmeye geleceğiz diye.Neden hala proje internet sitesinde paylasilmiyor? koşullari bilmeden neye göre hareket edilecek

simge izmir
3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 22:27

ayrıca uygulanacak fiyatlar ,bilirkişi katsayıları hakkında sır gibi bilgi verilmiyor.Neyi kabul edeceğimizi bir an önce öğrenmek hakkımız değil mi ? Yıllar önce kira aldığımız dükkanlar yıkıldı,maduriyetimizi kim karşılayacak[/quote]

Misafir 791

3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:10

Kağıtlarda ne yazıyor ki içerikle ilgili birşey yokmu.

simge izmir
3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:29

Afet ve zorunlu kentsel dönüşüm için kanun madelerine atifta bulunarak uzlasmaya davet ediyorlar.Sivas sembol projesi diyor onun dışında gerekli bilgiler internet sitemizde diyor.Tabi internet sitesinde yok birşey.Henüz koyamamışlar.Yani anlayacağınız detaylar sır

Misafir 791

3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:37

Daha neyi sakliyorsunuz kardeşim neyse söyleyin millete herkes ne alacağını bilsin.

Misafir 467

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:31

İnşallah bir an önce çözülür taraflar karşılıklı anlaşır ne koparırsak o kar diye düşünmez mal sahipleri belediyede herkesin malının değeri neyse onu verir

Misafir 2ef

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 15:18

Kira yardımı nasıl oluyor kiracısı olan dükkan sahibi kira yardımından yararlanabiliyormu?

sahinnbey
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 17:37
Misafir 2ef Diyor ki ;

"Kira yardımı nasıl oluyor, kiracısı olan dükkan sahibi kira yardımından yararlanabiliyor mu?" Kardeşim senin zihniyetin belli. Sen daha hakkın olana dahi razı olmuyorsun ve kiracıdan aldığın kira bedeli üzerine bir de Devletin mağdur olan mülk sahipleri için uyguladığı düzenlemeden para koparmaya çalışıyorsun. Bir kere bu işleri bırak. Bu teşebbüsün ne hukuki nede ahlaki yanı yoktur. Bak ben dükkanımı Sivas Belediyesinin yazılı bildirimine karşılık 2012 Aralık ayında kiracımdan tahliye ettim yaklaşık 6 yıldır dükkan boş . Sen neyin peşindesin. Böyle küçük hesapları bırakta bir an evvel uzlaşma/sözleşme işlerini tamamlayıp projeyi başlatmaya bak. Böyle daha çok kazancın olur...

Misafir 10e

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 18:45

Sayın,sevgili,degerli Şahinbey abim şimdi sen zihin okumussun hem kendin diyorsun dükkanım 6 yıldır bos diye bende devletin sana vermiş olduğu hakları soran bi insanın aklını zihnini oluyorsun bu arada benim veya diğer arkadaşlarından dükkanları yıllardır bos tamam uzlasalim da ben sizden fazla istiyorum belki de uzlaşmayı hakkımızda mi aramayalim

sahinnbey
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:37
Siz de haklısınız hemşerim...

Değerli misafir rumuzu ile yazan hemşehrim, Hakkı olana hakkını teslim etmek hem kişilerin aralarındaki şahsi/örfi hukukta hem Devletin hukukunun gereğidir. Kur'an-ı Kerim'de bir ayette ''adaletle hükmedin...'' der Allah (C.C) . Bu ayet Devleti ve Milleti yönetenlere özellikle sorumluluklar yükler. Sözü uzatmadan özetle ; hakkımızı tabii ki, mutlaka arayacağız. Hatırlarsanız 2011/2012 yılında Doğan Başkan zamanında Belediyenin dükkanlar için yaptırdığı kamulaştırma bedelleri, projede yapılacak alış veriş merkezi/avm nin getireceği/kazandıracağı değerle 2,65 kat sayı ile çarpılacak ve projeye katılacak hak sahibi basit bir örnekle, dükkan kamulaştırma bedeli 100.000 TL ise 265.000 TL projede hakkı olacaktı. Sonraki süreçte Sami Başkanın değerlemeleri piyasa rayiçlerinin altında kaldığı gibi, yeni yapılacak Sivas Sembol projesinde de bir değerleme kat sayısı olup olmadığı, olacaksa da oranı bir türlü açıklanmadı. Şimdi biz hepimiz bir olalım, hakkımız olanı Belediyeden ve Sami Başkandan talep edelim, bunun için sosyal medyada örgütlenelim, Belediyede yazılı girişimlerde bulunalım, gerekirse Belediyeyi sorunu çözmediği/uzattığı takdirde haklarımız için hukuk nezdinde dava edelim, ecri misil davası açalım. Ama hem kiracıdan dükkan kirası alıp, hem Devletin kira yardımına talip olmak hem hukuki değil hem ahlaki değil, helal de olmaz. tekrar söylüyorum, bu kangren olmuş yaranın bir an önce kesilip temizlenmesi lazım. Bunun içinde küçük değil büyük düşünmeli ve hareket etmeli sorunun çözümüne nasıl katkı sağlayıp katma değerli ve hakkaniyetli bir kazanım elde edebiliriz ona odaklanmalıyız. Kalın sağlıcakla...

sayfa 113
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 112113114 ... 141142143   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET