Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi
123 ... 148149150   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
burak5866

6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 18:46
Sivas - Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi


SİVAS'IN GELECEĞİ İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ HIZLANDIRACAĞIZ.
 
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, eski sanayi bölgesi projesi ile ilgili yaptığı açıklama da şehrin ticari ve sosyal alanlarının dar bir çerçevede toplandığını, bunun ise şehrin gelişimine engel teşkil ettiğini belirterek, “Şehir Merkezinde bulunan ve çarpık yapılardan oluşan eski sanayi bölgesinin kaldırılarak yerine çok katlı rezidanslar, lüks konutlar, işyerleri, modern alıveriş mekânları ile sosyal tesisleri de kendi içerisinde barındıracağını” söyledi.
 
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, yapımı gerçekleştirilecek Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, aynı zamanda Sivas için bir prestij projesi olacağını söyledi.

Eski sanayi sınırları içerisinde kalan bölge kentsel dönüşüm kapsamında çarpık yapıların yıkılarak yerine konforlu konutlar inşa edilmesini planlandıklarını ifade eden Başkan Ürgüp, “Sivas Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Eski Sanayi Bölgesini Kentsel Dönüşüm alanı olarak ilan ettiğini, yaklaşık 80 dönümlük bir alanı kapsayan Proje de mülk sahipleri ile yapılacak muafakat senetlerinin tamamlanması için çalışmaların hızlandırıldığını kaydetti.
 
Kentsel Dönüşüm Proje alanı içerisindeki hak sahiplerinin, mülkiyetlerinin değer tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Ürgüp, Sivas merkezinde bulunan bölgenin şehrimizin, sosyal ve kültürel gelişime hız kazandıracak bir proje olduğunu, projede sosyal donatılar ve rekreasyon alanlarıyla birlikte proje tamamlandığında yaklaşık 10 bin kişinin yaşayacağı, çağdaş kentleşmenin simgesi olan büyük bir yaşam merkezi oluşturulacağını söyledi.

Başkan Ürgüp, “Unutulmamalıdır ki; projenin bütününün hayata geçirilmesiyle birlikte Sivas’ın en merkezi yerinde var olan çarpık ve kent yaşamına uygun olmayan konutların yıkılarak yerine çağdaş kent estetiğine uygun, büyük bir yaşam merkezini Sivas’a kazandıracaklarını kaydetti.

PROJE KAPSAMINDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR

1) Yaklaşık 80 dönüm arazi içinde yer alan bir otel, bir çarşı, üç adet 33 katlı kule, iki adet 16 ve 20 katlardan oluşan ikiz rezidans, üç adet 12 şer katlı apartman yer alıyor. Bunların toplam oturum alanı 16 dönüm. Diğer bir ifade ile arazinin 64 dönümü park alanları, çocuk oyun alanları, sosyal alanlar ve site içi yürüme yollarından oluşuyor.
 
İnsana ve doğaya katkılarının yanı sıra emsalsiz doğal güzelliği de göz önünde bulunduracak olursak, eski sanayi projesi gerçekleştiğinde şehir hayatına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

2) YAKLAŞIK 200 ODALI 5 YILDIZLI OTEL: Eksikliği Sivas’ta yaşayan hemen herkes tarafından dile getirilen beş yıldızlı bir otel ne yazık ki şehirde mevcut değildir. Bu eksikliği gidermek için Atatürk Caddesi ile Aksu’nun kesiştiği, şehrin en güzel noktalarından birine Sivas’a yakışır nitelikte 5 yıldızlı bir otel proje kapsamında yer almaktadır.
 
3) NİTELİKLİ KONUTLAR: Eski sanayi bölgesine yapılacak proje içinde yer alan konutlar altyapı ve deprem açısından son derece güvenli ve sağlıklı olmanın yanı sıra kapalı otopark, sosyal tesisler, gezi ve çocuk oyun alanları, güvenlikli, alışveriş imkânları ile üst düzey konfor ve yaşam standardı sağlamaktadır. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi değişik daire tiplerinin yer aldığı projede apartman tipi 12 şer katlı bloklar, 16 ve 20 katlı ikiz rezidanslar, 33 katlı kule rezidanslar planlanmaktadır.
 
Sitedeki bütün konutlara ve ofislere otopark ve depo alanları tasarlanmaktadır. Konut ve ofislerin büyüklüğüne göre otopark ve depo miktarı da değişmektedir. Site sakinleri, kullanmadıkları eşyalarını güvenle kendi depolarına koyabilecekleri gibi, belli dönemlerde evlerini kullanmak, belli dönemlerde ise kiraya vererek gelir elde etmek isteyenler bütün özel eşyalarını da depoya koyabileceklerdir. Bu ise siteye ayrı bir özellik ve değer kazandırmakta, konut ve ofisleri bir yatırım aracına dönüştürmektedir. Diğer bir ifadeyle; bu siteden konut veya ofis almak, sadece oturmak için değil, aynı zamanda ciddi gelir getiren bir yatırım aracı almak anlamına gelmektedir. Örneğin, yurt dışında veya şehir dışında yaşayıp, belli dönemlerde Sivas’a gelen hemşerilerin, kendi kullanacakları dönemlerin dışında kalan zamanlarda özel eşyalarını depoya koymak sureti ile kira geliri elde edebilirler. Kiralama ve gelirden yararlanma işleri, kurulacak profesyonel site yönetimi tarafından organize edilecek olup, tam bir eşitlik ve adalet içinde yürütülecektir.

4) SOSYAL İMKÂNLAR: Site içinde yer alacak olan sosyal tesislerde sitede yaşayacak sakinlerin ihtiyacını karşılayabilecek kapalı ve açık spor alanları, kapalı (bay - bayan ayrı ayrı) yüzme havuzları, kafeler, oyun salonları vb. imkânlar yer almaktadır.

5) NİTELİKLİ OFİS KATLARI: 33 katlı kulelerde prestij ofis katları oluşturulacak, ulusal ve uluslar arası ölçekte iş yapan Sivas firmalarının hizmetine sunulacaktır. Ofis katları talebe göre 50 m2 ile 900 m2 arasında olabilecektir.

6) SİTEDE TİCARİ ALANLAR: Bölgenin ihtiyacını karşılayabilecek nitelikteki çarşı Atatürk Caddesi cephesinde yer almaktadır. Çarşıda alışveriş yapacak kişilerin araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri yaklaşık 400 araçlık kapalı otopark çarşının alt katında yer almaktadır. Çarşıda yer alan mağaza ve dükkânlar üç kata yayılmakta olup, katlar arasında yürüyen merdiven ve asansörler çalışacaktır. Çarşının en üst katında ise üç adet sinema salonu, çeşitli kafe ve restoranlar, oyun ve eğlence alanları yer almaktadır.
 
7) KÜLTÜR MERKEZİ (Düğün salonları, konferans ve sergi salonları, kültür etkinlikler): Çarşı binasının son katında yaklaşık 500 ve 600 kişilik iki adet düğün salonu, 750 kişilik çok amaçlı salon, fuaye ve sergi salonlarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerin (resim, müzik, folklor, vb.) yer alacağı çeşitli atölye ve mekânlar da bulunacaktır.
Kaynak: http://www.sivas.bel.tr/yazi/1543-11/sivasin-gele ...ndiracagiz
Videosu:


En son burak5866 tarafından Pzr 11 Mar 2012, 13:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


fatih5858
6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 20:19

süper proje inşaallah tez zamanda gerçekleşir..

Ömer Mete
6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 20:20

Başkan, Sami Aydın'ı gölgede bırakacak galiba. Aksu'nun güzel yüzü şimdi ortaya çıkacak.Enes54

6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 20:50

Sivas'a hayırlı olsun proje gerçekten çok güzel birşey sormak istiyorum, eski sanayi dediğiniz yerde şuan bir yapılaşma var mı yoksa boş bir arazi mi?

Ömer Mete
6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 21:36

Alıntı:
birşey sormak istiyorum, eski sanayi dediğiniz yerde şuan bir yapılaşma var mı yoksa boş bir arazi mi


Hocam tam olarak şöyle bir yer.


 

Bu da Google Earth

  (+)

Bilirsin eski sanayi işte.


ALİFDN
6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 22:46

Proje çok güzel.Sivası üst liglere taşıyacak, çok özel ve büyük bi proje .Sivasımıza şimdiden hayrılı olsun.Umarım tez zamanda gerçeklerşir...ismail özçelik
6 yıl önce - Cmt 10 Mar 2012, 23:14

Çok güzel proje 2-3 yıla bitirilmeye çalışırlırsa başkan bir dönem daha kapabilir. Bence alışveriş merkezi forum yada cevahir'e otel de büyük bir firmaya verilip onlar kendi inşaatlarını yaparlarsa, oradan gelen paralarla apartman yatırımlarına da başlanabilir.

ikokcuk

6 yıl önce - Pzr 11 Mar 2012, 00:20

çok güzel bir proje.sivasın sınıf atlaması için böylesi projelere ihtiyacı var.inşallah bir aksilik çıkmazda tez zamanda yapılır.belediye bu işin üstesinden gelirse büyük iş başarmış olur.
bu arada inşallah karşı taraf içinde birşeyler yapılır.malum insanllar hurdacı manzaralı ev veya ofislerden memnun kalmazlar.


M. Akif Ilbeyli

6 yıl önce - Pzr 11 Mar 2012, 13:02

Hayret uyuyan DEV uyaniyor galiba.

Iste BU ve BU na benzer projeler tüm ülkeme yakisir, hayirli olsun buna benzer projeler Sivas Kuzey Cevreyolu üzerine bir gerdanlik gibi yapilsa ve mevcut Cereyolu da ayni güzel projeler ile degerlendirilse ve merkaüm tuzlugol agaclandirilsa, hoby bahceleri, hayvanat Bahcesi yapilsa, mesire alanlari ta pasabahceye kadar uzatilsa Sivas yeni yesil bir siluete kavusur.

Hayirli olsun tam benim fikrime uygun bir calisma, sonuna kadar desteklerim.


A.B.ÜNVER
6 yıl önce - Pzr 11 Mar 2012, 13:46

GErçekten çok güzel bir proje hazırlamışlar. TEbrik ediyorum. Bu projenin finansmanını nasıl karşılayacaklar onu merak ediyorum. Malum birde kale projesi var o da kaldı öylece. Kale projeside önemli ve maliyetli bir proje. Her iki projeyi birden aynı anda götürebilirler inşallah. Birde katılıyorum eski sanayinin karşı tarafı içinde şimdiden birşeyler yapılmaya başlamak gerek. Çünkü burasını tek başına ortaya çıkarmak yeterli gelmez.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 148149150   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET