Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
En az 3 ile komşu ilçeler
123   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
engygl
2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 17:52

Çorum'un Sungurlu ilçesi Kırıkkale, Yozgat ve Çankırı'ya komşudur.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi Konya, Aksaray ve Kırşehir'e komşudur.

Ankara'nın Balâ ilçesi Konya, Kırıkkale ve Kırşehir'e komşudur.

Karaman'ın Ermenek ilçesi Konya, Antalya ve Mersin'e komşudur.

Kırşehir'in Merkez ilçesi Ankara, Aksaray ve Nevşehir'e komşudur.

Bunlar haricinde üç veya daha çok ile komşu olan ilçe var mı?

En son engygl tarafından Prş 08 Mar 2012, 11:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

mesut_tr

2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 18:00

Yozgat Cekerek Tokat'a, Amasya'ya ve Corum'a komsudur..
Sivas Koyulhisar Giresun'a, Ordu'ya ve Tokat'a komsudur..
Erzincan Refahiye Sivas, Giresun ve Gümüshane'ye komsu..
Giresun Camoluk Sivas, Erzincan ve Gümüshane'ye..

samet cosqun

2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 18:04

Hep diyorum bu ülkenin Yerel Yönetimler Bakanlığı'na ihtiyacı var. İnsanımız bu konulara aç ve meraklı. Açılan başlıklara bile yansıyor

Vilayet merkezine en uzak ilçeler
İl merkezine uzak komşu ile yakın ilçeler
Dere tepe düz giden ilçeler vs.

cihan

2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 18:48

Samsun'un Vezirköprü ilçesi; Sinop, Çorum ve Amasya illerine komşudur.

Salih Akın Şahin
2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 20:45

Yalın sen birdaha mesaj yazma lütfen çok fena saçmalıyorsun artık lütfen yazma ....

Kemal A
2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 21:02

3 ülkeye komşu olan eski ilçe, yeni ilimiz var: Iğdır

Her ne kadar konuyla alakası olmasa da, belirtmeden geçemedim

metehan88
2 yıl önce - Çrş 07 Mar 2012, 21:39

Konuyla ilgisi yok ama söylemeden edemedim. Bilmeyenler şaşırabilir ama Bilecikin 4 bölgede toprağı var. (Marmara, Ege, Karadeniz, İç Anadolu)

engygl
2 yıl önce - Prş 08 Mar 2012, 10:56

Alıntı:
Bilmeyenler şaşırabilir ama Bilecikin 4 bölgede toprağı var. (Marmara, Ege, Karadeniz, İç Anadolu)

Komşusu Eskişehir de bu dört coğrafi bölgede toprağa sahip. Kaynak
Sırf bu bile Türkiye'nin idari yapılanmasının gözden geçirilmesini gerektirmektedir bence..

Öte yandan, Eskişehir'in İç Anadolu Bölgesi'nde ve Eskişehir'le birebir aynı iklimsel özelliklere sahip Bozüyük'ün Marmara Bölgesi'nde olması da coğrafi bölgelerin sınırlarının ne kadar doğru olduğunu tartışma konusu yapmaktadır..

emre yildiz
2 yıl önce - Prş 08 Mar 2012, 11:07

Alıntı:
Öte yandan, Eskişehir'in İç Anadolu Bölgesi'nde ve Eskişehir'le birebir aynı iklimsel özelliklere sahip Bozüyük'ün Marmara Bölgesi'nde olması da coğrafi bölgelerin sınırlarının ne kadar doğru olduğunu tartışma konusu yapmaktadır..

Şahsen coğrafi bölgelerin son derece yerinde tespit edildiğini bu kış en az 2-3 yerde test etme imkanım oldu. Aralık ayında Antalya'dan Ankara'ya karayolu ile dönüyordum, Antalya'da başlayan yağmur, tam Isparta organize sanayi bölgesine kadar devam etti, biraz daha yola devam ettiğimizde ise kara dönüştü, kara dönüştüğü esnada Batı Akdeniz Bölgesinden İç Ege'ye geçmiştik...

Geçen ay ise Diyarbakır'dan Elazığ'a gidiyordum, Ergani'ye kadar yağmur yağmaktaydı ve yerde 1 cm. bile kar birikintisi yoktu. Ancak, ne zaman ki Ergani'den çıkıp Elazığ Maden ilçesine doğru yol aldık, dağlar da yükselmeye başladı, yağmur kara döndü ve yerden 1 mt.ye yakın kar oluştu. Yani Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Doğu Anadolu Bölgesine geçtiğinizi iklimden rahatlıkla anlabiliyorsunuz...

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Prş 08 Mar 2012, 11:09

KARAPINAR

1.Konya
2.Karaman
3.Aksaray

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET