Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Behçet Uluvar

6 yıl önce - Prş 01 Mar 2012, 13:57
Eskişehir Raylı Sistemler Test Merkezi Alpu'da Kuruluyor


Alıntı:
Eskişehir’in raylı sistem teknolojileri üretme ve pazarlamada hayati önem taşıyan Raylı Sistemler Test Merkezi için proje aşamasına gelindiği öğrenildi.

Yapım için gerekli kaynağın Anadolu Üniversitesi bütçesinden sağlanacağı merkez için üniversite bütçesinden geçtiğimiz yıl 241 Milyon TL ayrılmış, konu DPT’nin onayına sunulmuştu.

Anadolu Üniversitesi tarafından geliştirilen mükemmeliyet merkezleri projesi kapsamında yapımı planlanan test merkezinin yapımı içinde Eskişehir Raylı Sistemler Kümelenmesi adeta gün sayıyor.

Eskişehir’i raylı sistemlerde dünyadaki merkez haline getirmek isteyen kümelenme için olmazsa olmazlar arasında bulunan test merkezi için DPT’de onay verdi.

Devlet Planlama Teşkilatının da ‘yapılabilir’ dediği merkez için şimdi proje hazırlıkları başladı.

Öte yandan Alpu ilçesine yapılması da kesinleşen merkez için proje çalışmalarının kısa sürede tamamlanması ve yaz mevsimine kadar ihaleye hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Merkez tamamlandığında ise gerek Tülomsaş, gerekse Organize Sanayi bünyesinde oluşturulacak yan sanayi aracılığı ile üretilecek hızlı tren, lokomotif, tramvay ve diğer raylı sistem araçlarının imalatıyla birlikte test süreci de Eskişehir’de gerçekleşecek. Böylece Eskişehir raylı sistemler konusunda merkez olabilmek adına önemli bir engeli daha geride bırakmış olacak.


Yurdumuza ve Eskişehir'imize hayırlı olsun.

Kaynak: http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=1&newsca ...wsid=88537


has_bal
5 yıl önce - Pzr 06 Oca 2013, 14:47
TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Avcı - Raylı sistem test merkezi neden yapılmıyor?


Alıntı:
TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı mükemmelliyet merkezi kapsamında Eskişehir’de yapılması planlanan raylı sistem test merkezi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Test merkezi için Anadolu Üniversitesi’nin ağır davrandığını ileri süren Avcı, raylı sistem test merkezi nin başka illere kaymasından korktuğunu söyledi. Avcı, raylı sistem test merkezi nin hayata geçirilememesinde kamulaştırma sorunu yaşanıyor hatırlatması üzerine “Bana gelsinler ben çözerim o sorunu” dedi.

Avcı, “Proje orada bekliyor. Bu proje gidiyor. Yapmak zorundasın. Çivi yok ortada. Sadece tabela var orada, göz göre göre gidiyor. Adam ölmüş cenazesine tabela astırmış hastayım dedim inanmadınız, şimdi inandınız mı diye… Bakan tamam dedi, protokol imzalandı, paran var, çalış, niye çalışmıyorsun? Ben mi soracağım şimdi üniversiteye niye olmuyor diye? O kadar STK var onlar niye sormuyor? Söylüyoruz inanmıyor kimse… Gidince görecekler. Burasını kaçıracaklar. Türkiye’de şu an raylı sistem test merkezi yok. Eskişehir’de niye bekliyoruz bilen yok, 3 yılda bunu götürecekler başka yere” diye konuştu.


Kaynak : www.2eylul.com.tr


bülentD

2 yıl önce - Sal 12 Nis 2016, 17:01

Eskisehirin en önemli projelerinden birisi olan Raylı Sistemler Test Merkezi projesi nihayet yakında başlayacak gibi...!
http://www.anadolugazetesi.net/yeni-alpu-nun-teme ...35851.htmlbülentD

2 yıl önce - Çrş 13 Nis 2016, 11:14

Adım adım proje hayata geçiyor. İhale 25 Mayıs ta imiş.
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/eskisehire-buyu ...e-n148091/


bülentD

2 yıl önce - Çrş 25 May 2016, 16:24

Bir güzel haber de URAYSİM den;
http://www.esgazete.com/m/ekonomi/uraysimde-ilk-i ...70334.html


namlesu

2 yıl önce - Çrş 25 May 2016, 16:31

Alıntı:
4 yıl önce - Prş 01 Mar 2012 13:57
Eskişehir Raylı Sistemler Test Merkezi Alpu'da Kuruluyor

İlk dört yıl önce paylaşılmış haber. Neden bu kadar geç kalındı ? Bilgisi olan var mı ?bülentD

2 yıl önce - Çrş 25 May 2016, 21:18

Proje ilk başladığında yanılmıyorsam 140 milyonluk yatirim bütçesi düşünülüyordu.Kapsamı genişleyip bu bütçe de 400 milyona yukseltilince,devlet nezdindede süreç uzadı diye dusunuyorum.Ayrıca yapılacak bu kompleks uluslararası nitelikte ve bölgesel bir özellik arz etmekte.Çok büyük bir alana kurulacak olan teferruatlı tesisler olan bu merkez oldukça büyük de bir istihdam sağlayacak.Şahsen şehrimiz adına beni en çok heyecanlandiran proje bu.

bülentD

2 yıl önce - Cmt 10 Eyl 2016, 20:43

İnşaat çalışmaları sessiz sedasız başlamış bile şehrim adına aldığım en güzel haberlerden birisi. Bugün Rektör bey inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere Alpu şantiye alanına gitmiş. Projenin ihale safhasını okumuştuk gazetelerden,fakat projenin kime ihale edildiği,insaatin ne zaman başladığını takip edemedik.Belkide yerel basınımız da bu önemli haberi iskaladi....!!!!

bülentD

2 yıl önce - Cum 23 Eyl 2016, 20:17

İlk defa bir yerel gazetede proje ile ilgili habere rastladım.
http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=1&a ...sid=161455


bülentD

2 yıl önce - Prş 29 Eyl 2016, 20:09

2 ay önce sessiz sedasız inşaatına başlanan, şehrimiz tarihinin en büyük projelerinden birinin temel atma töreni bile 15 Temmuz sürecinden etkilenmiş maalesef. Hayırlısı olsun,gec olsun güç olmasın.
http://www.anadolugazetesi.net/--2020-yili-basind ...62451.htmlsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM