Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Eskişehir Batıkent
123456   sonraki »
Ana Sayfa -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
TolgaTek
9 yıl önce - Çrş 26 Oca 2005, 20:58
Eskişehir Batıkent

Deprem ve yanlış şehirleşmeye karşı Eskişehir'de yeni imara açılan alanlarda ciddi önlemler alınmaya başlandı. Bursa yolu üzerindeki Batıkent, Eskişehir'in hızla inşa edilen en yeni mahallesi. Burada artık 4-5 kattan fazlasına izin verilmiyor. Eskiden buraya yapılan çok katlı bloklar bulunsa da, artık daha çok villa tarzı yapılar inşa ediliyor. özellikle yeşil alanlara imar planında epey yer verilmiş. 4-5 sene sonrasının buradaki lüks mahallelerinden birisi olmaya aday şimdiden....

şimdilik merkezden uzaklığı nedeniyle kira fiatları ucuz olduğu için sakinleri daha çok ögrenci, ama bu profil hızla değişmekte... Villaların inşaatlari tamamlandıkça, deprem riski yüzünden merkezdeki çok katlı ve eski konutlardan buradaki yeni radyant temelli, depreme dayanıklı konutlara hızla aileler taşinmakta... Ayrıca şehir merkezinden uzaklık, Eskişehir'in hala büyük bir sorunu olan hava kirliliğinden de kaçışı sağlıyor....

Ilk etapta size güneş batışı, bozkır ve inşaat manzaraları.... Havalar düzelince yeni binalardan da ekleyeceğim....

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son TolgaTek tarafından Cum 24 Hzr 2005, 13:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Hakan

9 yıl önce - Çrş 26 Oca 2005, 21:58

Tolga merhaba,

Eskisehirden cektigin resimleri gorunce cocuklugum aklima geliyor. Universiteler, tramvay sehir cok cok degismis. Firsat bulursan belki bahsedecegim yerleri de listene ekleyebilirsin.

Eskisehir'de iki katli evlerden olusan bir kac guzel mahalle var. 1) Afyon yolundaki Universite evleri ve 2) Riverside evleri, Kutahya yolunda. Gecen sene Eskisehir'de yasayan bir arkadasimi ziyaret ettigimde gormustum.

Ayrica belediyenin yeni actigi 3) Kent Orman'da cok hos, universite evlerinin hemen arkasinda. Halka acik cam alani, patikalar, yollar etc.

Turkiye'de sehirlerde meydan bulmak zor. Eskisehir merkezinden 4) valilik binasini (1920lerde yapilmis sanirim) ve onundeki meydan da cok guzel.

Eski 5) doktorlar caddesini trafige kapatmislar, adi da degismis galiba. Ortasindan tramvay geciyor.

6) Kizilciklidaki cafelerin Bagdat caddesinden farki yok. Resimlerle belgelemek lazim

Eskisehir artik ayri bir bolumu hakediyor, dedigin gibi.

TolgaTek
9 yıl önce - Prş 26 May 2005, 18:43

Geçenlerde Eskişehir'in en sonu nerede diye merak ettim. Batıkent'in en uç noktasına gittim. Yeni inşaatların son sınırı burası. Eskişehir Batıya doğru hızla büyüyor, bozkırda yeni mahalleler kuruluyor. Geçen sene önce buralarda hiç bir şey yoktu, 5 sene sonra bu fotoğrafa bakıp "vay be ne boşmuş oralar diyeceğiz".....

(+)

TolgaTek
9 yıl önce - Cum 24 Hzr 2005, 13:15

yukarıdaki bir fotoğrafın biraz işlenmiş yeni hali...., bu daha iyi oldu o yüzden eskisini sildim

Bazen niye fotoğraflarımda İngilizce isimler var diye eleştiri alıyorum, hemen bunu da cevaplayayım. Eski fotoğraflarımı tekrar işlerken bunları genellikle yabancı fotoğraf sitelerine koymak üzere yapıyorum. Dolayısıyla bazen İngilizce eser adı vermem gerekiyor. Bunların hemen hemen hepsi zaten wowturkey'e yüklü, ama arada yeni versiyon eskisine göre gözüme daha güzel göründüğünde buraya da ekliyorum, ki sizlerle de paylaşabileyim. Yoksa İngilizce isim koymamın "bakın ben İngilizce biliyorum" der gibi bir ukalalıkla alakası yok!!!!

(+)

ziyacenk

8 yıl önce - Cum 14 Tem 2006, 15:27

Selam arkadaşlar. Batıkent gelişmekte, Eti Bloklarının önüne güzel bir park açıldı. Halkı sağlıklı yaşama ve spora davet ediyor. Şu an yarım inşaat halen devam ediyor. Bir çok spor aleti var step tahtalarından bisiklete kadar. Umarım kırılmadan sağlam kalır ve herkes faydalanır.

(+)

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ESKİŞEHİR