Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Efe Elaldı

1 yıl önce - Çrş 03 Nis 2013, 21:02

(+)

(+)

uluyol ve darmstad caddelerinin yeni aydınlatmalrı bunlar caddeler aydınlık olacak artık aynı şekilde inönü caddeside bu şekilde yenileniyor T1 hattı bu işlerin yapılması içinde iyi oldu

cagataygollu
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 18:23

tesekkurler efe kardesim saol bilgi ve resimler icin

cagataygollu
1 yıl önce - Cum 05 Nis 2013, 12:18

bir de sorum olacak efe kardesim bu elektrik direklerine numaralandirma yapilmismi ariza oldugunda daha cabuk arizayi giderebilmek icin verecegin bilgiler icin tesekkurler

Efe Elaldı

1 yıl önce - Cum 05 Nis 2013, 12:38

Yakın baktım ama bi numara gormedin uzerlerinde daha calismalar tam bitmedi gelecek hafta biter o zaman bakarım

cagataygollu
1 yıl önce - Pts 22 Nis 2013, 03:31

darmstad caddesinde çalışmalar bitti mi ve bu arada elektrik direklerine numaralandırma yapılmış mı ve de elektrik direklerinin armatürlerinin olduğu kısıma hava karardığında yanacak sensörlerden yerleştirilmiş mi bu konuda yapacağınız çalışmalar ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Efe Elaldı

1 yıl önce - Cmt 27 Nis 2013, 16:59

Çalışmalar darmstadta bitti ama uluyolda eski direkler daha sökülmedi inönu caddesinde de az bi bolum kaldi direkleri yenilenmeyen

cagataygollu
1 yıl önce - Cum 24 May 2013, 05:19
UEDAŞ'tan yer altına yatırım

Güney Marmara Bölgesi'nde 2,5 milyona yakın müşterisine elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, sorumluluk bölgesinde oluşabilecek yer altı kablo arızalarına anında müdahale edilebilmesi amacıyla son teknolojiyle donatılmış yer altı kablo tespit aracını bünyesine dâhil etti.
Türkiye'nin en büyük enerji dağıtım şirketlerinden bir tanesi olan ve son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), sürekli gelişim ve kalite adına yürüttüğü faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

UEDAŞ, sorumluluk sahasında oluşabilecek yer altı kablo arızlarına karşı anında müdahale imkânı sağlayan, son teknolojiyle donatılmış yer altı kablo tespit aracını bünyesine kattı. Bu araçla birlikte, enerji verimliliğinde yaşanabilecek aksaklıklar minimum düzeye indirilebilecek.

Yer altı kablo tespit aracı sayesinde müşteri mağduriyetini en aza indirmeyi amaçladıklarını belirten UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, "Şirketimizin sorumluluk bölgesinde oluşabilecek yer altı kablo arızalarına en kısa sürede müdahale edilebilmesi amacıyla en son teknoloji ile donatılmış olan yer altı kablo tespit aracını devreye aldık. Böylelikle enerji kesintilerine neden olan yer altı kablo arızalarının daha kısa sürede tespit edilmesi mümkün olacak ve abonelerimizin yeraltı kablo arızası kaynaklı enerji kesintisinden doğan mağduriyeti en kısa sürede giderilecektir" dedi.

İslamoğlu: "Teknoloji Yatırımlarına Devam Edeceğiz"

Yeni kablo tespit aracı için yaklaşık 500 Bin TL'lik yatırım yapıldığını aktaran İslamoğlu, "Aracın hassasiyeti ve teknolojik özellikleri sayesinde oldukça hızlı sonuçlar alabileceğiz. Türkiye'de bu gelişmiş özelliklere sahip araçtan UEDAŞ ile birlikte sadece 2 kurumda var. UEDAŞ bünyesinde daha farklı özellikte olmak kaydı ile 5 adet daha var. Ancak teknolojik özellikleri dolayısıyla en gelişmiş olanı bu. Toplam araç sayımız da böylece 6'ya çıkmış oldu" diye konuştu.

Bölgenin daha iyi hizmet alabilmesi için sürekli iyileştirme yaptıklarını ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceklerini ileten İslamoğlu, her geçen gün daha kaliteli hizmeti vereceklerini ifade etti.

Berktuğ

1 yıl önce - Prş 30 May 2013, 15:06

150 YIL SONRA...
Alıntı:
Bursa'da Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' romanına konu olan Zeyniler köyünde evlere ilk defa elektrik faturası kesildi. Elektrik hasreti geçtiğimiz aylarda sona eren 150 yıllık köyde vatandaşlar, dört gözle bekledikleri elektrik faturalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' romanına konu Teferrüç Mahallesi'nin üst kısımlarındaki 150 yıllık geçmişe sahip Zeyniler köyü, yıllarca elektriğin geleceği günü beklemiş, çocuklar mum ve gaz lambalarının ışığında ders çalışarak öğrenimlerine devam etmişlerdi. 95 haneye sahip Zeyniler'de oturan vatandaşlar, işlerini kolaylaştırmak için zaman zaman Teferrüç ve çevresindeki evlere taşınırken, köye elektrik gelmeden önce bazı köy sakinleri güneş enerjisini kullanarak, bazıları da su gücüyle enerji üreterek evlerini aydınlattı. Akü enerjisiyle televizyon bile çalıştıran köylüler, geçen ekim ayında elektriğe kavuştu.

ELEKTRİKLE TANIŞAN KÖYLÜLERİN FATURA SEVİNCİ
Elektriklerin gelmesiyle birlikte evdeki tesisatlarını yenileyen Zeyniler sakinleri, teknolojik yaşama geçişin mutluluğunu yaşıyor. Köyde ilk kez çamaşır ve bulaşık makineleri ile buzdolapları çalışıyor. Daha önceleri derelerde ve çeşmelerde giysilerini yıkayan köylüler, elektrik olmadığı için yıllarda bir günlük yetecek kadar gıda stokluyordu.
Zeyniler'de bundan böyle yaşamın daha farklı olduğunu belirten köy sakinlerinden Aydın Yıldırır, evine ilk kez elektrik faturası kesilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. UEDAŞ yetkilisini dört gözle bekleyen Yıldırır, ilk kez gelen elektrik faturalarını hatıra olarak saklayacağını belirtti. Artık Zeyniler'de hayatın daha güzel olduğunu belirten Yıldırır, "Elektrik aletlerimizi tamamını kullanabiliyoruz. Televizyon seyredebiliyoruz. Daha önceleri bir saat bile televizyon izleyemiyorduk. Buzdolab, çamaşır makinesi tamamen faal durumda değildi. Şimdi her şey değişti. Çamaşır için şehre inmek zorunda kalıyorduk. Şimdi hepsi ayağımıza kadar geldi. Şükürler olsun" şeklinde konuştu
Türk edebiyatının usta kalemlerinden Reşat Nuri Güntekin'in 1922 yılında kaleme aldığı 'Çalıkuşu' romanının yazıldığı yer olan Zeyniler'de elektriğin nimetlerinden faydalanan köylülerden Şükran Yıldırım ise, ilk gelen elektrik faturasını çerçeveletip saklayacağını kaydederek, "Artık faturamız da geldi. Çok sevindik. Ne zamandan beri bekliyorduk. İlk başta elektriğe karşıydım. Doğası bozulmasın isterdim. Şimdi elektrikler gittiği zaman eksikliğini anlıyoruz. Elektronik aletler bizim büyük ihtiyacımız" ifadelerini kullandı.

"73 YILDIR İLK DEFA FATURA ÖDEYECEĞİM"
Köydeki hanelere ilk defa elektrik faturası kesilmesinin mutluluğunu yaşayan 73 yaşındaki Halit Üstünağ ise, "Herhalde elektrik faturasına ilk sevinen insanlar biz olacağız. 73 yıl sonra ilk defa elektrik faturası ödeyeceğim. Bu değişik bir duygu. Şehirde fatura geldiği için insanlar ağlıyor, biz ise seviniyoruz" ifadelerini kullandı.
70 yaşındaki Hacer Üstünağ ise, 55 yıldır kaldığı köyde ilk defa elektrikli aletleri kullanmaya başladıklarını anlatarak elektrik sayesinde hayatın kolaylaştığını belirtti.
Köy Muhtarı Mahmut Yıldırım da, "Televizyonla ilgili sıkıntılarımız çoktu. Haberleri izleyemiyorduk. Buzdolabı sıkıntımız vardı, etlerimiz ve peynirlerimiz hemen bozuluyordu. Halen de çocuklarımızı buraya getirmekte zorluk çekiyoruz. İlk defa elektrik faturası da geldi. Faturamı son ödeme tarihini geçirmeden ödeyeceğim" diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/150-yil-sonra-230521.html

Bu da güzel. Daha sonra gelmemesi için dua edecekler ama

hakan1616
1 yıl önce - Prş 30 May 2013, 20:45

Birinci faturamı ödeyemedim ardından ikinci faturamın ödeme gününden üç gün daha geçti. Sabah kalkınca farkettik elektrikler kesikti panoyu açıp bakınca saatin yerinde olmadığını gördüm. Telefon açıp sorduğumda yeni uygulama artık böyleymiş elektrik saati sökülüyormuş. Birde saat sökme takma parasıda 30 tl fatura çıkardılar. Bu uedaş çok vijdansız hiç acıması yok insan saati sökerken bi haber verir bi uyarı yapar. Uedaşın yüzünden buzdolabtaki yiyeceklerimiz bozuldu beni zarara uğrattılar. Bi daha habersiz şekilde elektriğimi kesmeye gelip saatimi sökerlerse bende kaçak elektrik kullanıcam. İnsan saati sökmeden önce son bi uyarı yapardı hiç yakıştıramadım bu uedaşa

mimar m. karakoç

1 yıl önce - Cmt 08 Hzr 2013, 16:26

Tedaş oldu Uedaş, sonra oldu Upedaş.
Özelleşti. Keşke özelleşmese idi.
Karşında muhatap bulamıyorsun. Uedaş iken otomatik ödeme talimatı verdiğim halde Upedaşa banka sistemi girmediğinden borcu ödenmemiş görünerek eve gelinip saat mühürleniyor. Kesilmeden 5 gün önce ihbar bırakmaları gerekirken yapılmıyor yada nereye yapıldığı belli değil. Tebliğat kurallarına uyulmuyor. Sinir katsayısı yükseliyor. Sonrada ağzına geleni günahsız insanlara söylüyorsun.
son ödeme tarihi geçmiş bu gün (08.05.2013) ödedim gecikme faizi 80 kuruş. Upedaş'ın karı bu mu sizce hayır. Açma, kesme parası ne kadar bilemem 25-30 tl civarı.
Abone yaparken cep numaramızı, mail adresimizi alırlar. Bir SMS atsalar, " sayın abonemiz, ..... aboneliğinizin borcu ödenmediği görülmüştür. 5 iş günü içinde ödemediğiniz taktirde elektiriğiniz üzülerek kesilecektir. Bilginize sunarız" çok mu zor bunu yapmak.
Araç çıkacak 3 personel gidecek. mühürlenecek. vatandaşın evinde, dolabında zarar gören varmı diye düşünen yok. Kar ne? 25-30 TL para kapabilmektir. Üzüntülerimi bildiriyorum.

Upedaş'tan elektirik almasam başka alternatif varmı. Zorlu Enerji, Akenerji vb özel firmalar üretip satıyorlar. Konut abonelerine de satıyorlar mı bilen var mı? Yada Güneş enerjisi mi kuralım çatıya ?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet