Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Yemekleri - [KÜLTÜR]
123 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
kemaloz01
15 yıl önce - Prş 20 Mar 2003, 20:43
Adana Yemekleri - [KÜLTÜR]

Herkese merhaba;

Adana sokak resimlerinden sonra simdi de yemek resimleri yollluyorum karniniz aciksin biraz  

kemaloz01
14 yıl önce - Prş 19 Şub 2004, 06:04

Herkese Merhaba;

Uzunca bir sureden sonra tekrar resim ekliyorum ama sakin bana kizmayin cunku uzakta olan arkadaslar ozellikle biliyorum bende cok istiyorum ama naparsin artik boyle idare ediceksiniz    

Burç

14 yıl önce - Prş 19 Şub 2004, 20:47

Bu ilk fotoğraftaki nedir öyle?

kemaloz01
14 yıl önce - Prş 19 Şub 2004, 23:08

onun adi bici bici...adanaya ozgu sadece yaz aylarinda yapilan bir tatli...

Adana'ya özgü serin bir tat bici bici. Bici biciye yabancı olanlar için tarif edeyim. Bicinin ana maddesi, su ve nişasta karışımının kaynatılmasıyla ortaya çıkıyor. Koyu kıvama gelen nişastalı su geniş bir tepsiye aktarılarak soğutuluyor ve muhallebi kıvamına getiriliyor. Bu kıvamdaki bici bıçakla küp şeklinde kesilerek komposto kasesine dolduruluyor. Üzerine pudra şekeri, onun üzerine de bolca rendelenmiş buz (bir nevi yapay kar ya da Adanalılar için sanal kar) ve tekrar pudra şekeri ekleniyor. Daha sonra, Adana'da çerçilerde satılan bici boyası adlı meyan kökünden mamül bir şurup, bunların üzerine usulünce dökülüyor. İsteğinize bağlı olarak gül suyu da ekletebilirsiniz. Bici, havalar ısınınca satılmaya başlanıyor, soğuyunca mevsimi bitiyor.

melih
14 yıl önce - Cum 12 Mar 2004, 02:36

buda benden...adana kebabı degil ama enaz adana kebabı kadar lezzetlidir...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA