Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Serhad SOYLEM
6 ay önce - Pts 19 Ksm 2018, 16:54

2 hafta önce CİMER e yazdığım sorunun cevabını aynen paylaşıyorum. İşin devlet kanadında ne kadar ciddi olduğunu anlatabilmişimdir umarım :

Kamu Özel İş Birliği modeli ile yapılması planlanan 4.200 yataklı Sancaktepe Şehir Hastanesi projesinin ihale çalışmaları devam etmektedir.

Saygılarımızı sunarız...

Başkada bir şey yazılmadı cevap olarak....

Serhad SOYLEM
6 ay önce - Pts 19 Ksm 2018, 19:14

Sanırım gayet açık... Devlette beş kuruş kalmamış hemşerim. Devlet dediğin Proje Yapamıyorum, ileri tarihe erteliyorum der mi ya?? Ama maalesef durum bu arkadaşlar...

!yunus!

6 ay önce - Pts 19 Ksm 2018, 19:28

Alıntı:
Sanırım gayet açık... Devlette beş kuruş kalmamış hemşerim. Devlet dediğin Proje Yapamıyorum, ileri tarihe erteliyorum der mi ya?? Ama maalesef durum bu arkadaşlar... 

Neden diyemesin? Bes kurus kalmadigini bu projenin ertelenmesinden nasil cikariyorsun?

Devlet yaptigi zamanda kotu size gore yapmadigi zamanda. Artik bi cizgide durun.

Sehir hastaneleri projeleri unutmayinki Erdoganin hayalinde olan projeleri ve gayette yararli oldu ve dahada olacak.
Bu fikri Erdogan ortaya atmasaydi kimsenin aklinin ucundan bile gecmiyecekti ve saglik rezaleti devam
Edecekti.

Yapilan sehir hastaneleri yapilacak olanlarin teminatidir bu boyle biline.

Misafir ca5

6 ay önce - Pts 19 Ksm 2018, 20:47

Yap işlet devret modeliyle yapılmıyor mu?
Ne ilgisi var bütçeyle?

Serhad SOYLEM
6 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 12:09

Akıl var Mantık var. Devlette para olsa KAMUDA TASARRUF MODELİ ne nasıl geçilir ? Kamuda tasarruf bir devletin yapabileceği en son çarelerden - bedellerden biridir. Araba alacak - alma, yol yapacak - yapma, kağıt ihalesi var - kağıt alma, yakıt alması lazım - yakıt alma, daha az kamu görevlisi ata, SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIR vs vs vs.... Devletin kasasında para kalmadığını görmek için müneccim olmaya gerek yok. AKP li olmaya, CHP li olmaya yada HDP li olmaya da gerek yok. ister hükümet yanlısı ol, ister muhalefetten ol birşeyler yapmaktan çekiniyorsan - mecburen tasarruf politikası yapmaya başladı isen sebebi sadece ve sadece cari gelir dengelerini sağlamaya çalışmak yani kasandaki azalmış olan ( belkide hiç olmayan) parayı harcamamaktan geçer....

Allahınızı seviyorsanız kendinizi düşünün ve devlet ile kıyas edin. Eve önceden aldığınız şeyleri artık almamaya başlıyorsunuz. Sucuk, salam, 4 ekmek, çeri domates, araba, ayakkabı, deri mont vs vs vs.... Sebep ? Cebiniz para dolup taştığı için mi ? Aklı olan herkes bu durumun tasarrufa geçmenin cepte para kalmadığından dolayı olduğunu bilir.....

Herkese saygılarımla....

Misafir f6a

6 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 18:50

merhaba, ağustos ayında yaşanan kur dalgalanması dolayısıyla inşaat sektöründeki özellikle hastaneler gibi nitelikli projelerin yurtdışı kaynaklı malzemelere bağlı olması sebebiyle, bu gibi yatırımlarda kur düzeyinin düşmesi ve stabil hale gelmesi bekleniyor. zira ne işveren devlet ne de işe talip olacak yükleniciler, belirsiz kur düzeni ile uzun vadeli borçlanma riskine giremezler. hatırlarsınız yakın zamanda Türk Lirasını koruma kanununa ek tebliğler ile doviz cinsinden sözleşmelere de sınırlamalar ve şartlar getirildi. Ağustostaki kur krizinin etkileri geçene kadar bu tip projelere başlanmayacaktır.

selamlar.

Serhad SOYLEM
6 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 23:11

Evet. Sonunda beni biraz anlayan bir arkadaş çıktı.

Öngörümü söylemek istiyorum buradan. Madem burası forum herkes kendi fikrini özgürce yazabilmeli ki forum bu şekilde olur...

Mart seçimlerinden sonra doların iki haneli rakamlara gelmesini öngörüyorum. Baskılanan faizlerin fırlamasını ve uzun zamandır unuttuğumuz IMF yi aramıza alacağımızı öngörüyorum...
Ne alaka konuyla diyeceksiniz. Faiz yüksek olursa projeyi yapacak firma kredi çekemez. Dolar yüksek olursa inşaat girdi maliyetleri çoğu döviz olduğundan mal alımı güçlenir. Ve bu kadar oynak bir piyasada hiçbir firma kalkıp bu ihaleye katılmaz, devlet bu kadar yükün altına girmez. Eee malumunuz ihale kaç keredir erteleniyor. Acep nedendir ??? ¿¿¿

Demişti dersiniz....

Serhad SOYLEM
5 ay önce - Cum 14 Arl 2018, 08:01

Yokmu konu hakkında bilgisi olan bir babayiğit forumdaş arkadaş ? Ben uzaklarda ikamet ediyorum. En azından oralarda oturup söylentilerden haberdar olan arkadaşlar bilgilerini bizler ile paylaşsınlar....

Serhad SOYLEM
4 ay önce - Çrş 02 Oca 2019, 11:48

Sanırım konu ile alakalı en ufak bir bilgisi olan arkadaşımız yok. Bahçelievler hastanesi hızla devam ederken Sancaktepe Hastane Projesi ile ilgili en ufak hareket yok.....

Serhad SOYLEM
4 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 00:52

Neden eksi puan veriyorsunuz yazdıklarıma bilmiyorum ama sanırım tüm fikirlerimde haklıyım.

Kimse konu ile ilgili bilgi sahibi değil. Hiçbir forumdaki arkadaş en ufak bir bilgi paylaşmıyor maalesef...

sayfa 8
« önceki   123 ... 789 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet