Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
anıl gumusel
6 yıl önce - Cmt 18 Şub 2012, 13:04
İstanbul Sancaktepe'ye Dev Şehir Hastanesi


Arkadaşlar İstanbul İkitelli’de Olimpiyat Stadı’na komşu Dev Sağlık Kampüsü yapımı için düğmeye basıldı. Ön yeterlilik alan 5 gruba nihai tekliflerini iletmeleri için 24 Şubat’a gün verildi.İkitelli’de toplamda tam 1980 yataklı 8 ayrı hastane kurulacak. Arkadaşlar toplamdaki yatak sayısı rakamı gerçekten çok büyük..Cerrahpaşa ve Çapa'yı bile geride bırakıyor
Alıntı:

İstanbul’a dev sağlık şehri
İstanbul İkitelli’de Olimpiyat Stadı’na komşu Dev Sağlık Kampüsü yapımı için düğmeye basıldı Ön yeterlilik alan 5 gruba nihai tekliflerini iletmeleri için 24 Şubat’a gün verildi. İkitelli’de toplamda 1980 yataklı 8 ayrı hastane kurulacak.
İstanbul İkitelli’de Kamu Özel Ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek entegre sağlık kampüsü için nihai teklifler 24 Şubat Cuma günü verilecek. İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü yapım işleri ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işi ön yeterlik ihalesi 18 Mart 2011’de yapılmış 5 grup ön yeterliliği geçmişti.

Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Daire Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre; projede 400 yataklı bölge hastanesi, 150 yataklı onkoloji hastanesi, 250 yataklı çocuk hastanesi, 300 yataklı kadın doğum hastanesi 150 yataklı kalp damar hastalıkları hastanesi, 250 yataklı nörolojik ve ortopedik bilimler hastanesi, 200 yataklı psikiyatri hastanesi, 200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 10 yataklı yanık ünitesi, 50 yataklı travma merkezi ve 20 yataklı transplantasyon ünitesi olmak üzere toplam 1.980 yataklı entegre sağlık kompleksinin tasarımı, inşaatı, tefrişatı, tıbbi ekipmanın temini, tıbbi hizmet dışındaki hizmet ve alanların işletilmesini kapsayacak.

Kimler yarışacak?


Nihai teklif için çağrılan firmalar ise şu şekilde sıralanıyor: 1- A ve B Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım A.Ş. - Samsung C&T Corporation - Ünal Akpınar İnşaat İmalat A.Ş. İş Ortaklığı.

2- Emsaş İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Anonim Şti. - PBK Architects Inc. - Ascension Group Architects L.P. - Forcimsa Empresa Constructora, S.A. - Sürat Bilişim - May Eczane İş Ortaklığı.

3- Ic İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Techint Compagnia Tecnica Internazionale S.P.A. İş Ortaklığı 4- Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi Anonim Şti. - Güriş İnşaat Mühendislik A.Ş. - Salini Construttori S.p.A İş Ortaklığı.

5- YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Inso Sistemi Per le Infrastrutture Sociali S.P.A. İş Ortaklığı.

Cerrahpaşa’dan da Çapa’dan da büyük İkitelli’de kurulacak Sağlık Kampüsü, Türkiye’nin en büyük hastaneleri olan Cerrahpaşa’dan da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çapa Hastanesi’nden de büyük olacak. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin toplam yatak kapasitesi 1.654. Çapa’nın ise 1.335.

Diğer iki büyük hastane Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesi 1.013 iken, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 993 hastaya yatarak sağlık hizmeti verebiliyor.
http://gundem.milliyet.com.tr/istanbul-a-dev-sagl ...efault.htm


ahmetsever
6 yıl önce - Pzr 19 Şub 2012, 21:23

Sağlık Bakanı Haberturk televizyonunda (tarih olarak yanılmıyorsam) 17 Şubat akşamı canlı programa katılmıştı, bu sağlık kompleksinden bahsetti ayrıca İstanbul'un Anadolu yakasında da buna benzer bir sağlık kompleksi yapmayı düşündüklerini bunun için şu anda yer tespiti konusunda çalıştıklarını belirtti..

Mehmet Ali Erkesim
6 yıl önce - Pzr 20 May 2012, 14:38
Anadolu yakasında planlanan dev şehir ve Gata hastahaneleri tek projede birleştirilebilir mi?


Anadolu yakasındaki şehir hastahanesinin yeri belli oldu mu acaba?
Bir de Çekmeköy'e büyük bir Gata Hastahanesi yapılacağı söyleniyordu. Buranın yeri oldukça büyük. Acaba bu iki proje birleştirilemez mi?C. H. Engin Er

6 yıl önce - Pzr 20 May 2012, 17:37

Anadolu yakasındaki yer belli, Maltepe-Başıbüyük bölgesi...

Göksel Çetiner
6 yıl önce - Pzr 20 May 2012, 17:39

arkadaşlar zaten aslantepe stadının oraya büyük bir hastane kompleksi inşaa edildigini görüyoruz Ankaradan gelirken

Mehmet Ali Erkesim
6 yıl önce - Pzr 27 May 2012, 17:40

Anadolu yakası şehir hastahanesinin yeri belli oldu.Başbakan İstanbul il kongresinde açıkladı.Çekmeköy -Sancaktepe de bulunan askeri kışla. Hayırlı olsun.Biranevvel olsun.can a.
6 yıl önce - Pzr 27 May 2012, 18:47

Yine de yeteri kadar büyük değil. En az 3.000 yataklı olmalı madem bu kadar büyük ve 8 hastane içerecek bir proje.

Okmeydanı 800 yataklı.
Şişli Etfal 800 yataklı..

İkisini toplasan 1.600 ediyor zaten..


Mehmet Ali Erkesim
6 yıl önce - Sal 29 May 2012, 19:08

Şehir hastahaneleri iki tanesi İstanbul olmak kaydıyla birçok ilde yapılması planlanmakta. İstanbul'dakilerin herbiri yaklaşık 2000 yataklı olacağı söyleniyordu. Netice de bunlar toplumun faydasına, kalite ve standartları daha üste taşıyacak olacak değerler. Umarım vaadettikleri gibi biran evvel tamamlarlar ve milletin istifadesine sunarlar.

kaya60
6 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 13:26

Alıntı:
arkadaşlar zaten aslantepe stadının oraya büyük bir hastane kompleksi inşaa edildigini görüyoruz Ankaradan gelirken

Arkadaşım, o stadın yanındaki kompleks dediğin yapı, Şişli Etfal Hastanesi'nin taşınacağı yeni kompleks oluyor. Bahsi geçen sağlık şehri değil yani.


Mehmet Ali Erkesim
6 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 14:04

reklam_link.com'dan Tebernüş Kireşçi Beye Sancaktepe Şehir Hastahanesinin yerini sordum.Onun bildiği kadarıyla Sancaktepe Askeri Havalimanı Sağlık Bakanlığı'na devredilecekmiş. Bu işin aslını yani bu hastahane kompleksinin nerede olacağını bilen varsa bunu bizlerlerle paylaşsın.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet