Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antep Değil!! Gaziantep, Gaziantep!!!
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ziya46
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 15:42

GAZİANTEP,ŞANLIURFA,KAHRAMANMARAŞ

DURSUNC

5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 15:43

Sanırım arkadaş resmi yazışmada eksik yazılmasına alınmış haklıdır bence .Çünkü bu ünvanı halk kendi koymuyor yasalarla koyuluyor.Sonrasında yetişecek nesillerde bu ünvanlar merak uyandırır ve o şehrin tarihine yönelik araştırma yapar.Bende bazen nerelisin diyene kahraman şebinkarahisarlıyım diyorum kahramanlıgı nerden geliyor diye sorduklarında ermeni isyanını bastırmak için o dönem yaşlı genç çoluk çocuk elele verip vatanı savunmuşlar diyorum
Dogruluk payıda var hani

yavuz_016
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 15:47

Ahhhhh Ahmet Özbuluk nerlerdesin Kurtuluş savaşı dönemlerinde Anadolu'da işgale uğramış her bölge yokluklar içinde cansiperiane topraklar savunulurken bir çok kahramanlıklar yaşanmıştır.Ama Gaziantep'te rahmetli Şahin Bey önderliğindeki takdire şayan direniş karşısında Edirne'de olsun,Erzurum'da da olsun ve şu an aklıma gelmeyen diğer yörelerde olsun belki bu tarz belki de çok daha fazlasıyla savunmalar gerçekleşmişken Gaziantep şehrine Gazi ünvanın verilmesi garip.Aynı şey Kahramanmaraş için de geçerli.Ne biliyoruz mesela Kahramanmaraş'daki direniş,savunma hakkında?Rahmetli Sütçü İmam'ın bireysel bir davranışı neticesinde zaten savunma ve direniş konumundaki halka bir nevi tetikleme mahiyetinde olmuştur.Aynı söylediklerim Şanlıurfa için de geçerlidir.Hadi Gaziantep ve Kahramanmaraş da sembol olmuş isimler var,Şanlıurfa da bötle bir toplumsal simge tarzında bir şahsiyet varmıdır acaba?

Alperen_dt
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 15:54

Alıntı:
yavuz_016 Şanlıurfa da bötle bir toplumsal simge tarzında bir şahsiyet varmıdır acaba?

Hacı Mustafa Hacıkamiloğlu ve 12'ler

deryailter

5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 15:56

Gaziantep'te yaşayan vatandaşlar şehirlerinin ismini bu şekilde kullanmak istiyorlarsa,üstelik bu isim kanunende tescil edilmişse bize ancak saygı göstermek düşer.

Eskiden şöyleydi yada böyleydi gibi söylemler eski terimle laf-ı güzaf'tır.

Barbaros Akdil
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 16:07

Alıntı:
İnsanlar bu kadar kompleksli olmasada her şeye iyi yönünden baksa keşke.Gazi,kahraman,şanlı ünvanları verilen şehirler yunan şehrimi?Şehir milliyetçiliğinin doruklarına ulaşmışsınız siz artık.

Bu tarz cevapları ikaz etmeyi hiç sevmesem de, hakarete yaklaşan cümleleri kuranları uyarmak gerekir diye düşünüyorum.

Burada fikrimi beyan ederken bu böyledir diye kesin hükümlerle ahkam kesilmediği halde benim kompleksli olduğuma hangi uzmanlıkla karar veriliyor anlamak mümkün değil.
Üç tane başında ünvan olan kentten bahsederek bunlar Yunan şehrimi derken,
Acaba gerik kalan 78 vilayet Yunan şehri mi? oluyor.
Şehir milliyetçiliğine gelince,
Dorukları alıntıda görülmektedir.

veysel_d
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 16:07

bir de türkiyede ekonomik kriz var diyenler var. ne krizi arkadas, insanlarin durumu o kadar iyiki, bu türlü konular ile mesgul oluyorlar.

Okan Yayla
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 16:09

Hele hele hele Antepliii

Ahmet Çolak 61

5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 16:32

başlığı açan arkadaş bence iki şeyi karıştırmamalı birincisi resmi olarak Antep değil Gazianteptir bunun kimse aksini iddaa etmemeli edemez ki zaten nasıl bir kurum bunu es geçmiş bende inanamadım diğerine gelecek olursak bende Antep diyorum Maraş diyorum Urfa diyorum tıpkı bu şehirlerde yaşayan insanlar gibi üniversitede sınıfımda Maraşlıda var Urfalıda var Anteplide var hepside böyle hitap ediyor kendi şehirlerine bunda ne yadırganacak nede abartacak birşey yok bence.. hem Trabzonun en büyük caddesi Kahramanmaraş caddesi ama bir kişi oraya Kahramanmaraş demez Maraş der..

aizzet
5 yıl önce - Çrş 15 Şub 2012, 16:46

evet resmi olarak Antep değil Gazianteptir,Urfa değil Şanlıurfa, Maraş değil Kahramanmaraştır ama türkiye de halk arasında kimse kolay kolay Gaziantep,Şanlıurfa veya Kahramanmaraş diye hitapda bulunmuyor aslında edilmeli ama sen halka zorla birşey yaptıramazsın nasıl ki paradan altı sıfır atılmasına rağmen halk 1 liraya 1 milyon diyorsa buda böledir . Urfa Maraş veya Antep diye hitap edinilmesinden gocunulmamalı sonuçta herkes bu illerin kurtluş savaşında tüm Türkiye gibi nasıl cesurca savaştığını biliyor

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET