Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antep Değil!! Gaziantep, Gaziantep!!!
« önceki   123 ... 10111213   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
Ahmet Özbuluk

2 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 15:56

Misafir 96a

2 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 16:50

Ayıntap

ultraek
2 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 18:07
GAZİANTEP!

Her gün onlarca boş laf eden insanlar biraz üşenmeyip 6317 Şehitle alınan bu ünvanı kullansınlar bir zahmet.

Engin Topal

2 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 18:14

Alıntı:
Her gün onlarca boş laf eden insanlar biraz üşenmeyip 6317 Şehitle alınan bu ünvanı kullansınlar bir zahmet.

Kulübe hoş geldin ...

Yahu, Antep ismini korumak için de onbinler şehit oldu. Ne de olsa binlerce yıllık bir şehir ve bin yıldır Türk şehri. Ben Antepli olsam, şehrimin binlerce yıllık ismine sahip çıkardım.

.

Mert Karakoyun

2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 02:14

Gaziantep diyerek hem 6317 şehidimizi unutmuyoruz hem de Antep kökeni Ayıntap olan tarihi 1000lerce yıllık ismimizi unutmuyoruz

Mahmut Göksu
2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 11:20

Alıntı:

Yahu, Antep ismini korumak için de onbinler şehit oldu. Ne de olsa binlerce yıllık bir şehir ve bin yıldır Türk şehri. Ben Antepli olsam, şehrimin binlerce yıllık ismine sahip çıkardım.

Binlerce yıllık isme sahip çıkmak diyorsunuz ama Gaziantep içinde antep yok mu? Gazi olan bir asker Gazi ünvanını kullanmıyor mu ya da Hacı olan biris

Şehrin binlerce yıllık ismi de sadece antep değil o zaman Kala-ı Füsus ya da sonradan olan ismi Hantap'da kullanıla bilir diyebilir miyiz?

Bence en güzel ve en çok saygı duyulan hali GAZİANTEP

Osman_as

2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 12:03

Çok takılacak,ne büyük felaket denecek bir konu değil.Kanun olur gene değişir.

Aslında bir yerin ismini değiştirmek, eğerki çok tiksindirici,nefret uyandıran,insanlık düşmanı varlıkları hatırlatan (ateş-şeytan-cehennemindibi vs ) kelimelerden oluşmuyorsa, çok büyük haksızlık.Tarihe haksızlık,İnsanların hatırasına,hakkına hukukuna girmek anlamında.

Bir ismi bir kere verirsin.Yada toplumun hafızasında kelamında zamanla farklılaşır yada sabitlenir bir olay, yer, konum.

Başkasının emeğini çalmak hazıra konmak,sebebi ne olursa olsun ben yakıştıramam kendime.Ha sen yepyeni bir yurt inşa edersin.Bir mahalle kurarsın.Şu caddeyi yeni yapmışsındır.Çocuğun dünyaya gelmiştir.Velhasıl sana aittir ordaki emek.İlk söz hakkı sendedir.Çünkü o varlık,şey, daha önce yoktur, elinde vücut bulmuştur.Buyur kardeşim, ver ismini.Toplum beğenir saygı duyarsa öyle anılır artık.

Sünnette Peygamberimizin ismini değiştirdiği sahabeler var.Orda dikkatimizi çeken isimlerin hatırlattığı olgular.Mesela ateş.Herşeyde örnek olduğu için, bu konuda yönlendirmeside güzele doğru.Güzel isimler hoş isimler olsun.

Antep'e Gazi diyelim.Ki zaten gazi.Bir şehrin yarısı 3 te 2 si şehid olmuşsa kalanlarda gazidir artık.Ama bunu kanundur,keserdi bıçakdı,hapis ceza noktalarına getirmeyelim.Yanlış bunlar.Olmuş yapılmış ama tekrarlanmaması lazım.Ha illaki tekrarında Hz Peygamberin gösterdiği örnek gibi makul bir sebebi olsun.Antep kötü biri isimmi?Urfa 10 bin yılın şehri.İnsanlık 10 bin yıl Urfa diye bilirken bizim ne hakkımız var ismini değiştirmeye?

Bir dandik 2000 yıllık testi kırığında bile bozulmasın zarar görmesin diye kıyametler kopartılıyorken,10 bin yıllık bir tanıma-isme,hatıraya tecavüzün kimin hakkı var?Sebebi ne?

ads 1940
2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 12:08

Yav ben genelde Antep diyorum nolmuş yani ''Gazi'' kelimesini kullanmak farz sünnet mi?

Hem sizin o meşhur fıstığınıza ''Antep Fıstığı'' diyorlar Gaziantep fıstığı diyeni pek duymuyorum bırakın isteyen istediğini desin.

kenanmy
2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 15:07

Tabii ki bir Gaziantep'li olarak, savaşta gösterdiği kahramanlıktan, şehitlerinden, gazilerinden dolayı tam söylenmesi taraftırıyız ama Gazi ünvanı verilmemiş olsa bugün Antep demeye devam etmeyecek miydik ? Bizim kentimizin adına Gazi ünvanı getirin deyip devlete karşı mı gelecektik ? Hiçbirimizin de sesi çıkmaz Antep demeye devam ederdik bence.

Yinede bir gerçek varki kentimizin ismi Gaziantep'tir.

Ne tarafa geçsem bilemedim, karışık bir duygu içerisindeyim

Mert Karakoyun

2 yıl önce - Cum 25 Arl 2015, 13:47

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 10111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET