Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 262728 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 27
Misafir 1b0

7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 18:49

COĞRAFYACI kardeş mesajlarında adana eksik mersin fazla diyorsun buna kendincede örnek veriyorsun sahil ,deniz... vs hemde şehir yarıştırmıyoruz diyorsun. sen adanayı yerden yeden yere vurup diğer şehiri yüceltirsen kıyaslama değilde ney bu? adana için bir vizyonun varsa ya da eleştireceksen başka şehirlerle kıyaslama yapmadan eleştir. o zaman kimse birşey demez

COGRAFYACI
7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 19:50

''Bazı konularda Mersinin Adanaya göre avantajları var'' demek Adanayı kötülemek mi oluyor? Lütfen, doğru düzlemde tartışalım.
Sizler, bu ve benzer sayfalarda sabah akşam Adanayı komşu şehirlerle kıyaslıyorsunuz, geriye gidiyoruz, şöyle oldu böyle oldu diyorsunuz; bunu biz deyince mi problem oluyor?
Bu anlayış sakat bir anlayıştır.
Bunlar boş tartışmalar. Adananın avantajları nasıl değerlendirilmeli konusuna kafa yorsanız iyi edersiniz.
Adananın tekrar ayağa kalkacak potansiyeli var. Ama kimlerle? Mesele bu...

erkticaret01
7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 20:00

Eskilerin bir sözü var bizim adanada . Adamı diksen biter diye. Katma değeri yüksek tarım ürünleri ve buna paralel olarak gelişecek sanayileşme ile yeniden sahlanabiliriz. Nüfusumuz fazla olmasın ama kişi başına düşen gelirimiz dünya standartlarında olsun. Artık göç istemiyoruz.

COGRAFYACI
7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 20:34

Alıntı:
Eskilerin bir sözü var bizim adanada . Adamı diksen biter diye. Katma değeri yüksek tarım ürünleri ve buna paralel olarak gelişecek sanayileşme ile yeniden sahlanabiliriz. Nüfusumuz fazla olmasın ama kişi başına düşen gelirimiz dünya standartlarında olsun. Artık göç istemiyoruz.

Evet. Bunun gibi mesela. Öneri getirip tartışmak lazım.
Yoksa, ağlamakla bir yere varılmıyor.

Resul GUL

7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 21:02

Mersin in Adana ya göre Avantajlarını okuyunca zaten yorum yapmaktan vazgeçtim..

İklim Yaz sıcaklığı (Aynı Bölgede Birbirine komşu olan iki il arasındaki fark) ne gibi bir avantajı varsa

Tabii Mersinliler yazları Gözne ye Aslanköy e Tekir e Gülek e Çamlıyayla ya çıkmıyorlar Orada hep sıcaktan kaçan Adanalılar var..

Kiralar Ev Fiyatları ucuz olunca da millet kabul etmiyor Yani Değersiz olarak kabul ediliyor Bunu Mersin sayfasında yazma seni eksiye boğarlar

Trafik konusu Mersin ile kıyaslanamaz bile Mersin Merkez yoğunluğu ile Adana arasında 2 kat fark var..

Burada mantık olarak trafik ve ulaşım sıkıntısı az olursa avantajlı olur doğru ama Şu an size göre İstanbul en avantajsız yer olması lazım..

Yani Bu Tüm Türkiye'nin sorunu.. Şu an Ulaşım konusunda bu kadar trafik yoğunluğuna rağmen Sadece merkez hariç çok berbat bir trafik yok..

Senin Adana için Önerileriniz bu söylediğiniz saptamalara benziyorsa ben hiç bir şey demiyorum..

Bir de ağlayacağınız yere çözüm önerisi sunun demene de gülüyorum.. Burada benim kadar Öneri sunan yok Analiz yapıyorum diyorsun da Analizlerin nedense hep tek taraflı..Ben burada Yapıcı bir Yorum göremiyorum.. Gören varsa söylesin..

En son Resul GUL tarafından Pzr 10 Arl 2017, 23:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

COGRAFYACI
7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 21:11

Tamam tamam Resul kardeşim,
Adana muhteşem bir yer, hiç bir sorunu yok, dünyanın en yaşanılır kenti Adana, herkes Adanaya gelmek için can atıyor, Mersin filan zaten Adananın köyü kadar bile olamaz!
Adanalılar da zaten, kendi aralarında Adananın eksiklerini konuşurken laf olsun diye konuşuyorlar, Adananın hiç bir sorunu yok aslında! Ben hata yaptım!
Neyse, benden bu kadar. Bu sayları bu yüzden sevmiyorum. Akıl hep arka planda.

ceyhanlı umut
7 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 21:33

ya bizim adana kadar memleketini yerden yere vuran yoktur adana artik gücleniyor tarim osb gida osb ceyhan osb gibi 3 önemli yatirim alani kuruluyor kimya vadisi projesi var türkiyede üretilemeyen kimyasallar adanada üretilecek bir kimya mühendisi olarak cok yerinde bulduğum bir proje inşaat sektörü ile ilgili imar sorunu nihayet çözüldü kabasakal sambayat imara acildi saricam imara acildi 33 adet kentsel donusum projesi yurutuluyor kent meydani seyhanda ve yureğirde projeleri var menderese el atildi karatasa birseyler yapilmaya baslandi plajlarimiz mavi bayrak aliyor yani iyi birseyler olmaya baslandi ama bunlari görmezden gelip adana geriye gidiyor demek gercekten komik tabi eksiklerimiz var yarim kalan metro sahil yolu gibi

erkticaret01
7 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 00:00

@ceyhanlı umut kardeşim şambayat ne zaman imara açıldı?

ceyhanlı umut
7 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 08:36

geçen aylara böyle bir haber çıkmısti linkini bulursam atarım

Misafir fe6

7 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 18:11

Resul gul kardeşim bir adana sevdalısı olarak adanamızın 4. Büyükşehirken bu konuma düşmesine çok üzülüyorum... sanayide geriledik internette saçma sapan bi haber çıkınca başka şehirlerde çok daha fazla şeyler olurken adanads olan olaylar için adanada sıradan birgün yazmalarına çok üzülüyor ve kızıyorum sanki her taraf güllük gülistanlık tek sıkıntılı il adana gibi görüyorlar dışardaki adana algısı çok kötü bir zamanların sanayi devi şimdi ne halde tespitlerinizi takip ediyorum çok yerinde peki sizce ne olacak kötüye gidip daha beter mi olacak yoksa şehirleşmeden sanayiye herşey düzelecek adana eski günlerine dönecek dışardaki adana algısı düzelecek mi cevap yazarsanız sevinirim üzülüyorum adanamız için

sayfa 27
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET