Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ulus - Melike Hatun Camii
« önceki   123 ... 6465666768   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 65
Arda M Öztürk

5 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 22:22

(+)

Hamza BAŞYURT
5 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 19:57

(+)

(+)

Birol Ezertaş

4 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 16:55

(+)

(+)

(+)

(+)

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 19:18

Bu Camide 29 Kasim Carsamba Gunu TRT1 de canli Mevlud Kandili Programi Duzenlenecektir. Bilgilerinize

farukaytac
4 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 22:28

Bu camide avize neden yok, acaba sonra mı yapılacak?

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 07:31

Avizeye gerek kalmadan isiklandirma yapmislar ve gayette guzel olmus. Ben ilk defa boyle birseye rastladim cok hosuma gitti. Vakit namazlarinda isiklandirmalari aciyorlar. Bir onceki sayfada isikli ve isiksiz resimlerini paylasmistim bakabilirsiniz.

Misafir 9ae

4 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 12:44

Alıntı: Bir başka mesele şu: hala özgün bir mimari stil geliştiremedik ve Mimar Sinan taklidi camiler inşa ediyoruz.

Geliştirdik de ne oldu? Mesela TBMM Camii. Behruz Çinici'nin eseri. Meclis Başkanının tek derdi ise bunu yıkıp sözü geçen standart camilerden birini yaptırmak. İstanbul'da yapılan camiler de öyle. İktidardakilerin başka türlüsüne tahammülü yok.

farukaytac
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 16:06

Alıntı:
Avizeye gerek kalmadan isiklandirma yapmislar ve gayette guzel olmus. Ben ilk defa boyle birseye rastladim cok hosuma gitti. Vakit namazlarinda isiklandirmalari aciyorlar. Bir onceki sayfada isikli ve isiksiz resimlerini paylasmistim bakabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler.Ancak ben güzel bir avize seçiminin camiye estetik kattığına inananlardanım özellikle İstanbul Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisini gördükten sonra bu konudaki düşüncelerim daha da kuvvetlendi.

farukaytac
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 16:26

Melike hatun camisi hakkında bir şikâyette bulunmak istiyorum bu formu okuyanlardan cami yetkilileri olursa belki ciddiye alırlar.
Geçenlerde akşam namazımı kılmak üzere ezana yaklaşık 10 dakika kala camiye girdim.Camide ezanı beklerken arkadaki ana kapı diyeceğimiz kapıdan buz gibi soğuk geldiği için inanın mabadım dondu.Üstelik yan kapılardan da ara ara cemaat giriyor ve kapılar tam kapanmıyordu.Ankara'nın ihtiyacı olan böyle büyük diyeceğimiz bir cami yapmak çok güzelde mevsimleri sert geçen Ankara'da böylesi caminin hiç olmazsa anankapısına branda takmak hiç mi kimsenin aklına gelmiyor?Ana kapısına İstanbul'daki büyük camilerin kapısına olduğu gibi branda taksalar diğer kapılara da hidrolik taksalar ibadet konforu açısından büyük konfor sağlanmış olacaklar.Bizime de mabadımız donmayacak.

veysel döker
4 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 17:43

Şu camiinin dış kaplaması biraz daha koyu olsa harika olurmuş. O kadar beyaz bir mermer ile yapılmışki, bölgede sırıtıyor.

sayfa 65
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 6465666768   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet