Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ulus - Melike Hatun Camii
« önceki   1234 ... 153154155   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 3
ufuk06
7 yıl önce - Cmt 19 Oca 2013, 02:31

Hergelen Meydanı deyip geçmemek lazım. Otoparkı kaldırıp yerine Kocatepe Cami'yi aynen yerleştirirseniz çok rahat sığıyor. Gökçek acaba böyle büyük bir cami mi düşünüyor?

Baturalptürk
7 yıl önce - Cmt 19 Oca 2013, 10:19

Bence o kadar büyük cami için müsait değil orası. Çünkü yollar hem dar hem yoğun. Ben büyüklükten ziyade kaliteye bakarım. Mimarîsi benim için çok daha önemli. Şık ve sanatlı bir cami olacaksa başım üstüne.

Ancak bölgenin düzene girmesi için İller Bankası'nın çokkatlı ucubesinin (baştaki niteliksiz olanı) ve Kültür Bakanlığı'na bakan köşedeki çevresiyle alakasız uzun binanın mutlaka yıkılması lazım.

Ulaş666
7 yıl önce - Pts 21 Oca 2013, 12:29

Atatürk zamanında Opera yapılması için kamulaştırılan bir alandı, projesi bile hazırdı İnönü zamanında sümen altı edildi. Sonra otopark yapıldı yıllarca atıl kaldı. 90'ların başında Büyükşehir Belediyesi otobüs duraklarının yeniden düzenlenmesi ve buranın meydan yapılması için bir yarışma açmıştı güzel çıktıları da vardı keşke projeler revize edilip meydan projesi uygulansa. Çünkü adım gibi eminim çevresindeki İller Bankası, Gazi Lisesi gibi modernist mimarinin iyi örnekleriyle üslup birliği olan bir cami yapılmayacak.

Okan YÜKSEL

7 yıl önce - Cum 19 Nis 2013, 03:02

Hergelen Meydanına yapılması planlanan cami:
(+)

06yasin92
7 yıl önce - Cum 19 Nis 2013, 03:13

Artık farklı cami mimarileri denesek nasıl olur? Hep birbirinin aynısı camiler. Allah'tan zamanında Mimar Sinan bir tasarım yapmış (Tasarım güzel yanlış anlaşılma olmasın lafım Mimar Sinan'a değil) hep aynı şeyler taklit ediliyor. Bu caminin bu tasarımla ek ibadet yeri oluşturmanın dışında Ankara'ya zerre katkısı olacağını düşünmüyorum. Mimarları toplayıp değişik bir tasarım yaptırmak daha güzel olur. Bu arada bu cami tasarımının ön tarafına da 2 tane minare koysalarmışta tam çakma Sultan Ahmet olsaymış.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 153154155   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA