Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ulus - Melike Hatun Camii
123 ... 158159160   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 19:35
Ankara Ulus - Melike Hatun Camii


Öncelikle belirtmek isterim ki projenin yapılacağı yer ne Opera Meydanı oluyor, ne Hergelen Meydanı oluyor ama sanırım Hergelen demek daha doğru, çünkü Opera Meydanı şu anda Ekrem Barlas Köprüsü'nün ora ile Gençlik Parkı'nın ana kapısı arasında kalmış bölge. Bu projenin yapılacağı alan ise Gençlik Parkı'nın kapısı ile İtfaiye(Hergelen) Meydanı'nın arasında kalan alan.(+)


İller Bankası binasının yanındaki, kavşağın köşesindeki otopark kaldırılıp yerine büyük bir cami yapılacak. Hemen yan taraftaki otobüs durakları da yer altına alıp, yer üstü meydan yapılacak.

Caminin yapılacağı alan 9 bin m2 civarında bir alan. Çok geniş bir alan değil, bu nedenle devasa bir camiyi sıkıştırmak yerine mütevazi ölçülerde ama dikkat çeken bir cami yapıp çevresini meydan ve yeşil alan olarak değerlendirip, yandan geçen Ordu Sokağı da trafiğe kapatarak çok güzel bir merkez oluşturulabilir.

Alıntı:
Başkan Gökçek, Hergelen Meydanı’na bir cami ve meydan yapılacağını bildirerek, “Biliyorsunuz, Kızılay- Ulus hattı üzerinde ihtiyacı karşılayacak büyük bir cami yoktur. İller Bankası’nın bitişiğinde bir otopark var. Bu alan 9 bin metre kare. Sayın başbakanla konuştuk burası Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis ediliyor. Oraya cami ve önünde bir meydan yapılacak. Şu anda otobüslerin hareket noktası bu alanın altına indirilecek. Üstte devasa bir meydan olacak. Dolayısıyla eski Hergelen Meydanı o cami ile birlikte muhteşem bir meydan olarak ortaya çıkacak” dedi.


Murat UZUN

9 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 19:46

Altının otopark ve market tarzı yapıp üstü cami güzel olur Kocatepe gibi.

Göksel Çetiner
9 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 20:02

NE DENİLEBİLİR ÇOK HARİKA BİR PROJE İNŞAALLAH EN KISA ZAMANDA HAYATA GEÇER NE ZAMAN BİTECEGİ KONUSUNDA BİLGİ MEVCUTMU ACABA

koray006
9 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 21:07

yerin altına otoparkta yapsalar daha güzel olur..

emre yildiz

9 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 21:17

SGK'nın bir arazisine daha el konulmuş demek ki! Bir süredir SGK'nın elindeki tüm araziler, binalar, tesisler bir bir sağa sola veriliyor. Örneğin, Etlik arazisi TOKİ ve Sağlık Bakanlığına, Emekli Sandığı Genel Müdürlük binası önce Başbakanlığa, oradan Yargıtay'a, Üsküdar misafirhanesi özel sektöre, Kızılaydaki gökdelen önce Özelleştirme İdaresine, oradan bir işadamına, bu arazi de Diyanete gitmiş...

Neyse ki, bu alana cami ve meydan düzenlemesi yapılacakmış...Ne diyelim, hayırlısı olsun...sayfa 1
123 ... 158159160   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA