Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 882
igaspotter
1 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 06:16

H-9 Otogar/Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı hattında nihayet sefer arttırımına gidildi. 5 saatte bir olan seferler 3 saatte bir olacak şekilde düzenlendi. Önceki haliyle şoförün her tamamladığı sefer sonrasında yaklaşık 1,5 saat dinlenmesi vardı. Geç de olsa düzenlenmesi yerinde bir karar oldu

silivrili7
1 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 10:39

igaspoter forumdaşımızın paylaşdığı mesaja ekleme yapayım; hat 76BT olarak değil 300 hattının Cumartesi ve Pazar günü Tüyap-Selimpaşa deparı olarak gözüküyor.

igaspotter
1 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 10:53

Alıntı:

igaspoter forumdaşımızın paylaşdığı mesaja ekleme yapayım; hat 76BT olarak değil 300 hattının Cumartesi ve Pazar günü Tüyap-Selimpaşa deparı olarak gözüküyor.

Evet şu anda “S” işaretli depar olarak gözüküyor 300 hattında. Ancak belediye başkanının paylaşmış olduğu görsele istinaden 76BT’nin Tepekent’ten Selimpaşa’ya kaydırılabileceğini düşünüyorum. Kullanmış oldukları görsele dikkatlice bakıldığında zaten orijinal tabela değil, üst satırdaki Selimpaşa ibaresi oynama ile yapılmış gibi duruyor. Durduk yere 76BT tabelası ile keyfi oynayacaklarını da sanmıyorum. Önümüzdeki süreçte attı kaydırma olabilir. Görsele büyük olarak bakmak isteyenler için:

(+)

em1nk
1 ay önce - Cmt 08 Ağu 2020, 19:40

Yaklaşık 1 saat öncesine kadar sırasıyla 36T ve 36CE hatlarını güzergahlarının dışında Cebeci İlkokulu-Seçkinler Sitesi arasında Muhsin Yazıcıoğlu ve/veya I Caddelerinde Alibeyköy yönüne seyrederken gördüm.

Ayrıca 36L hattı da aynı şekilde güzergahı dışındaki Osmangazi Caddesinde Mescidi Selam'a gidiş yolunda ilerliyordu.

Az önce araştırdım, İETT sitesinde 36L sayfasında yazan açıklama:

"Cebeci Cad. Kaza Nedeniyle Otolarımız Beşiktaş Yönüne Otolarımız 9. Cebeci Cad. İlkokulu Durağından Güzergahtan Ayrılarak 11. Sultangazi Belediyesi Durağından Güzergaha Girer.(18:38), Kapalı Olan Cebeci Caddesi Güzergahımız Normale Dönmüştür.(18:55)"

shem
1 ay önce - Cmt 08 Ağu 2020, 21:11

Dünde ben 36CE hattında ki B-074 kodlu aracı cebeci ilk okulundan muhsin yazıcıoğlu caddesine giderken gördüm ve tekrar geri dönüp güzergahına girdi neden böyle bişey yaptı anlamadım

em1nk
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 00:37

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinin önemini bilmiyor İETT. 36A ve 36E hatları bu caddeden geçmeli. Yollar biraz bozuk ama en azından Eski Edirne Asfaltındaki yük az da olsa dağılır.

Sultangazi'nin nüfusu en yoğun mahallesi olan 50.Yıl Mahallesinden geçerek Metris bölgesinden normal güzergahlarında devam edebilir, gayet de müthiş olur.

Bu konudaki şahsi görüşlerim:

> 36E hattı Cebeci Peronlara uzatılmalı.

> 36A ve 36E hatları (36E'yi Cebeci'ye uzattığımızı varsayalım), Cebeci İlkokulu durağından sonra dönüş yapmaksızın Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinden ilerleyebilir, ileride Mevlana Caddesinden Cumhuriyet Mah. mevkiine geçerek varsayılan güzergahlarında devam edebilirler.

> 36E hattının pik saatlerdeki seferleri arttırılmalı.

> Muhsin Yazıcıoğlu Caddesine bu 2 hattın kullanacağı 4 otobüs durağı yapılmalı;
- Fatih Caddesi
- Haydar Sancak Camii
- Bezmialem Vakıf Üniversitesi
- Şelaleli Park/Özel İstek Lisesi

igaspotter
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 18:10

Havalimanı hatlarından olan H9 Otogar/Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı hattında Cumartesi ve Pazar servisleri kaldırılmış ilginç bir şekilde. İETT yine şaşırtmadı Kısa zamanda düzeltirler inş.

shem
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 12:12

İett'nin Avrupa yakası Uluslararası kent ormanına açtığı 48R Kent ormanı - 4.levent metro hattı pandemi nedeniyle pasife alınmıştı. 10.08.2020 tarihinden itibaren haftasonu seferleri tekrar başlamıştır.

em1nk
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 12:54

Pandeminin etkileri artık ulaşım tercihini etkileyecek seviyede değil İstanbul'da, İETT halen teker teker hatları aktifleştitmenin peşinde.

em1nk
1 ay önce - Sal 11 Ağu 2020, 15:12

78C hattının güzergahı kesinlikle değiştirilmeli. Bir körüklü otobüse göre aşırı dar ve yoğun trafikli yerlerden geçiyor. Üstelik çok dolanıyor. Öneri güzergahım şöyle:

Yunus Emre Mahallesi - Cebeci Köyü Yolu - Haseki - Sanko - Mevlana Caddesi - Hamza Yerlikaya S.K. - Sultançiftliği - Malkoçoğlu - (Mahmutbey Yolu) - İSTOÇ - Eskoop - Başakşehir 1.Etap - Fenertepe Peronlar

sayfa 882
ANA SAYFA -> ULAŞIM