Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 768
Süleyman 0671
8 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 19:30

@melihaka8
146 ve 76D'den başka doğru dürüst hiçbirşeyi yok Esenyurtun.146BA kaç saatte bir çalışıyor.Onlar yeter Esenyurta diyosun,nasıl yetebilir? Bakırköye ve Taksime hat var diye oranın ulaşımı muhteşemmi oluyor? Mecidiyeköy,Olimpiyatköye hat açılmadan ve 146BA'ya Avcılar-Bahçeşehir-Masko-Org.Sanayi-Başakşehir deparı konulsa belki rahatlar,ama yapılmıyor,ordaki insanların suçu ney?

mertesat07
8 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 20:03

Alıntı:
146 ve 76D'den başka doğru dürüst hiçbirşeyi yok Esenyurtun.146BA kaç saatte bir çalışıyor.Onlar yeter Esenyurta diyosun,nasıl yetebilir? Bakırköye ve Taksime hat var diye oranın ulaşımı muhteşemmi oluyor? Mecidiyeköy,Olimpiyatköye hat açılmadan ve 146BA'ya Avcılar-Bahçeşehir-Masko-Org.Sanayi-Başakşehir deparı konulsa belki rahatlar,ama yapılmıyor,ordaki insanların suçu ney?

Hala başlık altında ulaşım sorunu tartışmaya devam ediyorsunuz. Site yetkililerini göreve davet ediyorum. Bu başlıkta ulaşım sorunlarını paylaşmayın artık. Her bölgenin kendince sıkıntısı vardır sıkıldık artık Esenyurt,Tuzla,Silivri,Çatalca görmekten

Not: Ben Tuzla Şifa Mahallesinde oturmuyorum. Gebzede oturuyorum. Benim oturduğum yerde sıkıntı yok 15 tane hat geçiyor. 133Ş'yle ve 17B ile muhattap oluyorum ara sıra. Onun dışında burnumun dibinde Marmaray var. Marmaray'dan indiğim yerlerde kullandığım hatlar oluyor. Aynı sıkıntılar başka hatlarda da oluyor. 130Ş ve 500T işim pek olmuyor. Şifa Mahallesine akrabama geliyorum ara sıra orada da ayda 1 kullanırım bu hatları. Gebze-Harem,130Ş,500T hatlarından bir cacık olmaz. Tuzlaya metro da gelse yine devam ederler. İlgilenmiyorum da benim bölgem değil artık. Bazı arkadaşlar yalan yanlış beyanlarla bana ithamda bulunuyorlar. Kendilerine aynı şekilde iade ediyorum. Saygı çerçevesini aşmayalım. Melihin yaptığını da doğru bulmuyorum. Sorunlarını isyan edercesine ifade ediyor. Haksız..

Ustura Faysal
8 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 20:58

Alıntı:
senin Silivri dediğin yer yazlık bir yer, yazın elbet kalabalık olacak. Biz ona geçiçi göç/yerleşim diyoruz.

Silivri tatil beldesi falan değil. Kış nüfusu (yani yerleşik nüfusu) 180bin. Sadece yaz döneminde yazlıkçılar ile birlikte nüfus patlıyor.

Bugün tatil beldesi dediğin
Kuşadası nüfusu 115bin
Çeşme nüfusu 45bin
Bodrum nüfusu 170bin.

Bu rakamlar yerleşik yani kış nüfusu. Yaz olduğunda ancak tatilciler ile milyonu geçiyor.

Kimsenin Tuzlayı küçümsediği de yok. Siz Silivriyi küçümsediğiniz için biz ne desek başka bir tarafa çekmeye çalışıyorsunuz sadece.

Artık bu Tuzla meselesini baygınlık derecesine getirdiğiniz için tepki koyuyoruz sadece. Ayrıca tartıştığınız şeylerin başlığı da burası değil. Hat istiyorsanız onun için de başlık var zaten sitede.

İçimiz dışımız Tuzla oldu, Pendik oldu. Yetti gari.

mertesat07
8 ay önce - Pts 09 Arl 2019, 22:36

Alıntı:
Silivri tatil beldesi falan değil. Kış nüfusu (yani yerleşik nüfusu) 180bin. Sadece yaz döneminde yazlıkçılar ile birlikte nüfus patlıyor.

Bugün tatil beldesi dediğin
Kuşadası nüfusu 115bin
Çeşme nüfusu 45bin
Bodrum nüfusu 170bin.

Bu rakamlar yerleşik yani kış nüfusu. Yaz olduğunda ancak tatilciler ile milyonu geçiyor.

Kimsenin Tuzlayı küçümsediği de yok. Siz Silivriyi küçümsediğiniz için biz ne desek başka bir tarafa çekmeye çalışıyorsunuz sadece.

Artık bu Tuzla meselesini baygınlık derecesine getirdiğiniz için tepki koyuyoruz sadece. Ayrıca tartıştığınız şeylerin başlığı da burası değil. Hat istiyorsanız onun için de başlık var zaten sitede.

İçimiz dışımız Tuzla oldu, Pendik oldu. Yetti gari.

Mesele Silivri Tuzla Pendik Esenyurt değil arkadaşım İstanbul'un her ilçesi ayrı bir güzel, nüfus dengesizlikleri olabiliyor çeşitli nedenlere bağlı olarak mesela Bağcılar ve Esenyurt nüfusu milyon civarında iken Şilenin nüfusu çok çok daha az. Bunda ulaşım imkanlarının da etkisi var tabiki. Bu başlıkta ilçelerin nüfus dağılımını konuşmak doğru değil. Ulaşım sorunlarını ele alabileceğimiz başlık burası değil. Arama kısmına anahtar kelime olarak yazdığınızda çıkar. Çıkmıyorsa yakın başlıkta tartışılır yada yeni bir başlık açılır oradan devam edilir. Bu başlığa mesela yeni bir hat açılır onu yazın, mevcut bir hattın güzergahı değişir, depar servis eklenir yada hat-depar iptal edilir, sefer saati eklenir yada değiştirilir. Hatlara İETT eklenir ÖHO çekilir veya İOAŞ devredilir vs. bunların yazılacağı başlık burası lütfen daha fazla şahsi mesajlarla kirletmeyin bu başlığı zaten bir sürü troll türedi Wowturkeye başlıklara baktıkça artık sıkılıyorum 😏🥺

@melihaka8

Bak kardeşim heyecanlısın bir o kadar da isyankar. Sana 15 sene Şifa Mahallesinde yaşamış biri olarak tavsiyede bulunacağım. Zamanında bende sinirleniyordum 130Ş ve 500T niye Körüklü eklenmiyor. Niye 133Ş sefer eklenmiyor? Niye bize de yeni bir hat depar vs.açılmıyor diye. Defalarca Beyaz Masaya yazdım. Şifa ve Mimar Sinan Mahalleleri muhtarları ve Belediye başkanı ile halk toplantısında konuştum. Adamlar açamayız birşey yapamayız. Zaten sizin mahallede 130Ş 500T hatları var neyinize yetmiyor diye söylediler. Yani sürekli olumsuz. Ya bu şekilde kabul edeceksin ya da Tuzla dışında daha batıya doğru Marmaray ve Metroya yakın bir yere taşınacaksın. Başka çözümü yok bunun. Ne İETT bu mahalleye yeni bir hat açar ki en son 133TM açtı o zaman ben mahallede ikamet ediyordum düşün. Mahalleden taşınalı 6 seneyi geçiyor. Ne de 130Ş ve 500T hatlarına bir çözüm getirilir. Gebze Haremlere ve Pendik Şifa Mahallesi hatlarına çözüm bulamıyorlar. Öztaş istemiyor Şifa Mahallesine hat açılmasını otobüs eklenmesini tek olumlu gelişme 133Ş seferleri sıklaştırıldı. Dediklerimi iyice düşün yoksa kendini düşünmekten harap ettiğinle, insanların kalbini kırdığınla kalırsın.

Evet yaşadığın yerin durumu ortada metro ve Marmaray aktarmalı bir hat olsa bütün sorununu çözecek. Ama açmazlar işte metro Tuzlaya gelince bir şekilde Tuzlaya ulaşırsın.

Onur345

8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 00:12

melihaka8
Alıntı:
Bak ustura mısın jilet misin her ne Faysalsan

melihaka8
Alıntı:
Ne kadar mesnetsiz, saygısızca bir yorum. Saygılı ol kimseye hakaret edemezsin arkadaş orada dur, benimle beraber bot mu bağladın, kırk yıllık ahbabım mısın? Nerden buluyorsun bu samimiyeti?

Tam da sana yazılması gereken mesajı sen kendine yazmışsın.

Hasan6153
8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 07:39

Arkadaşlar her bölgenin ulaşım sorunu bulunuyor az da olsa bu başlıkta ise çoğunluklu şifa mahallesi ve tuzla sık konuşulduğu için bunaldı herkes ama böyle saygısızca şeylere gerkek yok bu sayfada saygı çerçevesinde konuşup tartışalım

M.GÜRBÜZ38
8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 10:07

Nüfus bakımından İstanbul'un en büyük ilçesi Esenyurt'tur.
Ama sizin abartı haline getirdiğiniz kadar biz dile getirmedik,abartmadıl ulaşımdaki yokluğumuzu.
Gerek İBB gerek UKOME gerekse İLÇE belediyesi bu konuda gerçekten faydalı hatlar açmamakta Esenyurt'a.
Beyaz Masa bile duyarsız ama unutmayalım İstanbulumuz ne Esenyurt ne de TUZLA'dan ibaret değil.

mertesat07
8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 10:31

Şuraya hala Tuzla ve Esenyurt yazıp tartışmayı devam ettirenler, mesaj yazmak için mesaj yazanlar kapatın artık konuyu ya işiniz gücünüz yok mu kardeşim sizin? Gidin başka yerde yapın tartışmanızı konuyu saptırıyorsunuz ikide bir mesele Tuzla yada Esenyurt mu? İstanbul sadece Tuzla ve Esenyurt mu? Bize ne nüfusundan gelişmişliğinden? İlçeler başlığında paylaşın bunları. Mesela Göktürkten biri çıkıpta sizin kadar şikayet etmiyor. Orası daha vahim durumda. Daha bir önceki mesajda uyardım sizi yapmayın özel mesajla çözün meselelerinizi şu başlığa uygun mesajlar gönderin lütfen rica ediyorum.

Üslubum gayet uygun Doğukan Kahraman denen üyenin ve diğerlerinin yazdıklarına göre gayet üslubüm yerinde. Siz anlamıyorsanız o sizin trollüğünüzden başka bir şey değildir. Hadi eyvallah sitenin içine ettiniz zaten. Herkes birbirine menfaat çeker olmuş. Eski üyelerden eser yok en azından saygı göstermesini biliyorlardı. Ne kadar ergen varsa toplanmış buraya

En son mertesat07 tarafından Sal 10 Arl 2019, 12:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

zaferyurt94
8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 11:15

Yeni Bir Başlık Açın Tuzla Beykoz Şile Esenyurt Beylikdüzü Çatalca Silivri Sorunlarını Orda Tartışın . Başlığında İsmi Bu Olsun İstanbulun Ulaşımı Sorunlu İlçeleri Diye .

furkan36
8 ay önce - Sal 10 Arl 2019, 12:21

zaferyurt94

"İstanbul'un Batı ve Doğu İlçelerinin Ulaşım Sorunları" ismi başlık olarak daha iyi olur.

sayfa 768
ANA SAYFA -> ULAŞIM