Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Cemoli D18
5 yıl önce - Prş 02 Şub 2012, 01:02

ışık basit iş bırakta yapsınlar

catcat
5 yıl önce - Cmt 04 Şub 2012, 05:19
güzel bir uygulama

güzel bir uygulama

ellerinden geleni yaptıkları kanaatindeyim

Cemoli D18
5 yıl önce - Çrş 18 Nis 2012, 16:47

Aşağıdaki numara ile başvuru yapılmıştır.
Gelen cevabı sizlerle paylaşacağım.

Başvuru Numaranız:
1443712

Kimlik Bilgileri:
Ad: Hasan
Soyad: Mihrican

Başvuru Konusu:
Merhabalar,
Şu an Dudullu'dan geçen Ümraniye-Bostancı İETT hattı çok uzun yol katediyor ve özellikle baş durak yolcuları için çok kullanışsız.

Hem bu yolculuğu kısaltmak hem de Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattı açılana kadar Ümraniye'nin M4 (Kartal-Kadıköy) ve Marmaray hattına seri bir şekilde ulaşması için TEM'den Ümraniye-Kozyatağı-Bostancı seferleri konmalı. Çok seri bir şekilde bu 2 hata ulaşan yolcular ister doğu, ister batı yönüne doğru yolculuklarına devam edebilirler. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattı yapılana kadar böyle bir güzergah büyük iş görür ve insanımızın hayatını kolaylaştırır.

Bu hattın en kısa zamanda devreye alınmasını rica ederim.

Saygılarımla,
Hasan Mihrican

hasan kardeşin yapmış olduğu başvuru

meric turkbikmaz

5 yıl önce - Sal 02 Ekm 2012, 16:07
Libadiye Caddesi - yan yollarla olan bağlantı sorunu

Alıntı:
@MERICTURKBIKMAZ Merhaba; 1648714 Nolu Başvuru iletinizde yer alan konu, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir: Söz konusu talebinizide içeren proje üretilmiş ve gereği için ilgili birimlere gönderilmiştir ancak başkanlığımızın yoğun iş programı nedeniyle proje hayata geçirilmemiştir. Proje imalat ile ilgili birimlere iletilmiş olup öncelikle değerlendirilmesi yapılarak inşa edilecektir. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü

Başvurunuz:
O1-O2 Çamlıca Bağlantısı, Güney-Kuzey yan yolları, Libadiye Cad. kesişimi. Hem kuzey hem de güney yan yollara alt geçit yapılarak buradaki trafik sorunu çözülmelidir. Trafik akışı, kuzey ve güney yan yolların batı-doğu yönlerinde ilerlerken kesintiye uğraması, bazı bölümlerinde çift yönlü trafiğin bulunmaması vb. nedenlerle aksamaktadır. Acıbadem, K. Çamlıca ve Ünalan mahallelerinden gelen trafik Cumhuriyet, Esatpaşa ve Esenevler mahallesine doğru akıcı bir şekilde gidememektedir. Yerin tarifi ve projenin kabataslak çizimi için görsel linki: http://i.imgur.com/UIk5s.jpg

http://www.twitlonger.com/show/jgarjt

En son meric turkbikmaz tarafından Sal 02 Ekm 2012, 16:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

meric turkbikmaz

5 yıl önce - Sal 02 Ekm 2012, 16:10
Libadiye Caddesi - Emaar Türkiye Projesi olumsuzlukları, trafik yükü vb.

Başvurunuz:
E-POSTA İLE GELEN BAŞVURU KONU: FW: Libadeyi Caddesi - Çamlıca Girişi K-13 Köp rüsü - Trafik Sorunu ________________________________ From: Ulaşım Planlama Müdürlüğü Yazışma Adresi Sent: Monday, February 20, 2012 8:31 AM To: Fatih GÜVEN Subject: FW: Libadeyi Caddesi - Çamlıca Girişi K-13 Köprüsü - Trafik Sorunu Fatih Bey merhaba; Vatandaştan gelen talep ile ilgili Ulaşım Koordinasyonun bölgede proje çalışması bulunmaktadır. Bu bağlamda vatandaşa gerekli bilginin verilmesini rica ederim. İyi Çalışmalar

From: Meriç Türkbıkmaz [mailto:mericturkbikmaz@gmail.com] Sent: Saturday, February 04, 2012 3:10 PM To: Ulaşım Planlama Müdürlüğü Yazışma Adresi Subject: Libadeyi Caddesi - Çamlıca Girişi K-13 Köprüsü - Trafik Sorunu Emaar Türkiye'nin Çamlıca'da çalışmalarına başladığı "Yeni İstanbul" projesinin etrafını gezdim. Caddeye 0 (öyle ki; yaya kaldırımını bile projenin inşaat alanına dahil etmişler) kazık çakma ve istinat duvarı inşası çalışmalarına başlamışlar. Artık işin bu aşamaya geldiğini görünce tabi ki üzüldüm, ancak ben halen yapılabilecek bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bakınız; eğer böyle büyük bir proje yapılıyorsa oraya getireceği trafik yükünü hesaba katmanız gerekir. Emaar Türkiye'nin o proje kapsamında kendini 10 metre geriye çekmesi ve Çamlıca-K13 bağlantı yolunun üzerinden geçen, Libadiye Caddesi'ne paralel köprüler inşa etmesi gerekir (madem oraya bir trafik yükü getirecekler, onların yapması gerekir, kapitalizmin diyarı ABD'de de böyledir mesela bu, inşaatı yapan firma sponsor olup yolları da yapar). Projenin devamı için bunu şart koşmanız gerekir. O bölgeye o kadar alış-veriş merkezi, ev inşa ettiğinzide o cadde, o köprüler yetmez. Orası Kadıköy>Üsküdar>Ümraniye ilçelerini bir birine bağlayan en önemli aks ve siz o aksın en çok tıkanan yerine çok büyük bir inşaat için izin veriyorsunuz ( yani siz derken bu işle ilgilinen İBB'nin diğer kurumları). Aynı zamanda bir çok toplu taşıma aracının da kullandığı bir güzergah (10larca Kadıköy>Ümraniye yönlü İETT hattı). Peki böyle benim gibi bir vatandaşın buradan sesini duyurmaya çalışması ne kadar etkili olur? Sizce gidip Emaar Türkiye'nin yetkilileriyle mi konuşmalıyım? Derdimi nasıl anlatayım? Derdimi dinleyecek ve çözümler bulacak yer siz değil misiniz? (Adınız üzerinizde, Ulaşım Planlama) Doğup, büyüdüğüm ve sevdiğim şehrimi nasıl koruyayım, kollayım? Ben projeye karşı değilim, istedikleri kadar rant elde etsinler, çok paralar kazansınlar umrumda değil, benim umrumda olan şey, şehrin içinden çıkılmaz trafik sorununa daha da çok ket vurmamaları. Gereğinin yapılması için bilgilerinize sunarım. Meriç Türkbıkmaz TC Kimlik No: 31096996182 Cep Tel No: +90 542 310 67 63 e-mail: mericturkbikmaz@gmail.com meslek: otomotiv müh. öğrencisi
Sayın MERİÇ TÜRKBIKMAZ;

İlgi : 01/03/2012 09:33:53 Tarih ve 1411560 Nolu Başvurunuz
Başvuru iletinizde yer alan konu, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir : Söz konusu yerde Emaar inşaat tarafından imalat çalışmaları yapılan Yeni İstanbul Projesi kapsamında çevresinde yapılması gerekli olan düzenlemeler de (Libadiye Caddesinin kesişitiği yan yollar, katlı kavşak ve Libadiye üzerindeki köprü üzerinde vs... ) dahil olmak üzere Emaar İnşaat yetkilerine hazırlatılmış olup, İBB kontrolünde imalat çalışmaları devam etmektedir. İmalat çalışmaların tamamlanmasına müteakip bölgedeki diğer düzenlemeler de yüklenici firma Emaar İnşaat tarafından İBB kontrolünde yapılacaktır. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü

Cemoli D18
4 yıl önce - Cum 08 Şub 2013, 08:39

Alıntı:
bu hatta neden körüklü araç vermezsiniz anlayamıyorum.

zaten vatan caddesine giden araçlar yüzünden E-5 e ulaşana kadar tıklım tıkış otobüste bağırış ve çağırış içerisinde yolculuk yapmanın hiç bir keyfi kalmıyor ve işe başlamadan yoruluyoruz.

konforlu ve rahat ulaşım bu mu

iett ye atmış olduğum bir mail bu ibb başlığına attım bunu da uygun değilse kaldırılabilir..

Alıntı:
Elimizdeki körüklü araç sayısının kısıtlı oluşu ve hatlarımıza dağılımının daha önceden planlanmış olması şu an itibarıyla gerekli araç ilavelerini ve değişikliklerini yapmamıza engel teşkil ettiği,ancak yeni alınacak körüklü araçlarımızın tamamının devreye girmesiyle birlikte gerekli düzenlemelerin sağlanabileceğini,bilgilerinize rica ederiz

cevapta bu yönde daha fazla körüklü otobüs alımı yap bu çok mu zor ?

Alıntı:
sabah akşam bu hattı kullanıyorum ama hala tıklım tıkış insanlarla sabah akşam kavga çıkıyor. bunu çekmek zorunda mıyız

daha sık aralıklarla otobüs çıkartsanız ve bu hatta körüklü otobüs kullansanız olmaz mı körüklü de daha fazla insan alıp taşımak varken ne diye kısa otobüsle bunu yapmaya çalışıyorsunuz ki

sonra tekrar bunu yazdım

Alıntı:
92Ş Ateştuğla-Mecidiyeköy hattında günde 16 araç ile 93 sefer yapılmaktadır.10 dakika sefer aralıkları ile toplu ulaşım hizmeti verilmektedir. Tüm hatlarımızda sabah ve akşam saatlerinde bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bunun sebebi tüm İstanbul genelinde olduğu gibi İşletme Bölgemizdeki hatlarımızda da; Kamu Kurum ve Kuruluşları ile özel işletmelerin ve okulların iş başlangıç ve bitiş saatlerinin aynı olmasıdır. Bölgedeki denetim ve kontrollerimizin devam etmektedir.İşletme bölgemizdeki hat,güzergah ve araç sayılarının arttırılıp araçların yenilenmesi ayrıca sefer ve servislerin sıklaştırılması için çalışmalarımız devam etmektedir.Bilgilerinize rica ederiz.

attıkları cevap bu !!!!!!

Karcı Can
4 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 20:54

Yaklaşık 1 yıl önce trafik ışıklarına EDS takılması için beyaz masaya başvurmuştum 20-30 gün sonra EDS yaptılar. (Işıklarda benim başvurum sayesinde yapılmıştı.)

EDS yapılsın başvurumun amacı tırlar Trafik Işıklarında durmayıp tehlike saçıyorlardı...

rıfat soydan
4 yıl önce - Cmt 06 Nis 2013, 22:14

Genelde kalıplaşmış cevapları yollayıp, bakarız, hallederiz, inceleriz vs. ağıza bal çalan cevaplar yollayıp hiç bir önlem almayan kısaca bana göre tırt bir uygulama.

rıfat soydan
4 yıl önce - Cmt 06 Nis 2013, 22:22

Ha bu arada; 1 hafta içinde size geri döneceğiz derler ve gerçekten de dönerler ama 3 sene geçer aradan ve siz 10 tane mail atarsınız, 3 sene sonra size 3 sene önceki şablon maili atmaktan başka bişey yapmazlar. Sanki gaz alıcı bir uygulama gibi geliyor insana

Cemoli D18
4 yıl önce - Sal 16 Tem 2013, 15:36

http://application2.ibb.gov.tr/forms/beyazmasa/Ap ...earch.aspx

Başvuru No:2025700
Güvenlik No:43356

numaraları gerekli yerlere yazdığınızda cevabı göreceksiniz

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet