Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 4445464748   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 45
Arda33
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 22:29

Akdeniz ilçesi sadece çarşıdan ibaret değil ki, onun için her yıl verilen göçü sadece ofislere, iş merkezlerine bağlamak doğru değil. Ve çarşıdaki işyerlerinin büyük çoğunluğu zaten yıllardır var, son 1 yılda açılan işyeri varsa da sayıları halihazırda olan işyerlerine göre daha azdır.

Mezitli 10-15 yıl öncesine kadar köy görünümünde olan kasabaydı, bol miktarda boş arsa olunca haliyle yeni binalar inşa edildi ve dönüşüm yaşayarak ilçe haline geldi. Akdenizde ise yeni binalar yapılıyorsa da Mezitli'deki kadar boş arsa olmadığı için sayıları daha az. Her yıl yüzlerce konutun yapıldığı bir ilçeye göç hareketinin olması biraz normal aslında.

Bundan birkaç yıl sonra Mezitli ve Yenişehir ilçelerindeki boş arsa sayısı azaldığında ve binalar eskidikçe bu ilçelere yönelen göçler azalmaya başlar belki kimbilir!

UĞURÖZ
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 22:39

Bu fotoğrafı Mezitli - Akdeniz mahallesinde çektim.
15'er katlı konutlar yapılıyor. Sadece bir sokakta 5 tane inşaat gördüm.
Mezitli' nin kuzey bölgesi inşaat dolu. Oralara göç daha da artacak.

Yenişehir ilçesi Metro'nun ön tarafındaki cadde ve mahallelerde de konut inşaatı her yer.
Toroslarda gelişmekte olan bir yer.
Oralara da inşaatlar yapılıyor.

İş imkanı Mersin'de artsa nüfus daha da çoğalacak.
Ki ilerleyen yıllarda bu yadsınamaz bir gerçek.

Arda33
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 22:49

Mezitlinin nüfusunun artmasındaki ana neden yeni konutların yapılıyor olmasıdır, yoksa kimse gidip şehre 1 saat uzaklıktaki yerden ev almaz.

Emir ERTEN
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:05

Alıntı:
Mezitlinin nüfusunun artmasındaki ana neden yeni konutların yapılıyor olmasıdır, yoksa kimse gidip şehre 1 saat uzaklıktaki yerden ev almaz.

Ankara'da Eryaman veya İstanbul'da Esenyurt'a gitmedin sanırım. Ya da Mezitli'yi Erdemliyle karıştırdın ki orası bile 1 saat sürmüyor.

Ayrıca 30 numara ile maksimum 20-25 dakika sürüyor bu iki nokta arası. Ayrıca kimsenin çevre düzenlemesine şiddetle ihtiyaç duyulan o çarşıya da gitmesine gerek yok. Birçok şey mevcut Mezitli'de.

Çarşı ve çevresini gezip görülesi bir cazibe merkezi haline getirsinler o zaman daha fazla gidilir. Yaşatın oradaki inşaat yıllardır öyle bekliyor.

Mersin'e hala 90'ların bakış açısıyla yorum yapanları anlamıyorum. Her merkez ilçenin artık kendi çarşısı var. İlerleyen yıllarda bu durum daha da şekillenecek. Alışın derim.

sercanmer
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:22

80 ve 90'lardaki Mersin değil artık bu şehir!
Mersin gerçek anlamda Büyükşehir artık!
Çarşı kavramı ve cazibesi artık bitmiştir!
Her ilçenin artık merkezi yerleri ve çarşısı var.
Valilik makam binası, adliye, Maliye gibi bazı resmi kurumlar olmasa çarşıya gitmeye bile gerek yok! Şahsen o durumda ben gitmem!
Kıro dolu çarşı

serkan33

1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:35

Antalya çarşıyı ya da İzmir çarşı denilen Alsancak-Konak hattını bilen bilir, umarım bizim Mersin çarşı da bir gün bu kentlerin merkezi gibi bakımlı ve insanların ziyaret etmekten memnun kaldığı bir yer haline gelir!

sercanmer
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:38

İzmir ve Antalya'da 10 yıl yaşadım. Umarım Mersin merkezde (çarşı) o kıvamlarda olur
İstiklal caddesi trafiğe kapatılır ve alttan metro geçerse ve caddede markalar açılırsa olabilir.

En son sercanmer tarafından Cmt 02 Şub 2019, 23:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Arda33
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:40

Emir Akdenizi sevmiyorsun tamam anladık, yazdığın duygusal tepkiyi de bilinçaltındaki bu sevmeme nedenine bağlıyorum.

Ayrıca Mezitli kötü bir yer diye bir şey yazmadım! Ama ulaşım ve zaman konusu insanlar için önemli bir gerçek! Bu konuda hangi ilçe daha güzel tartışması yapılmıyor, sadece nüfus konusu değerlendiriliyor. Hangi çarşıdan alışveriş yaptığın beni ilgilendirmez, iş dünyası daha çok Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde şekillenmiş durumda, Mezitli'deki birçok insan da iş için gün içinde git gel yapıyor haliyle. Şehrin bir ucundan diğer ucuna 25 dakikada gidebiliyorsan uçak gücünde belediye otobüsü kullanıyor olmalısın, örneğin serbest bölgeden davultepe en az 1 saat sürüyor ve yol boyunca birçok trafik ışığı var.

90'ların bakış açısı sözünü ise iade ediyorum, bu bakış açısını sen daha çok yansıtıyorsun.

Emir ERTEN
1 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 23:59

Alıntı:
Şehrin bir ucundan diğer ucuna 25 dakikada gidebiliyorsan uçak gücünde belediye otobüsü kullanıyor olmalısın,

30 numara İnönü bulvarı ve Adnan Menderes bulvarından geliyor yalnız. Pek trafik ışıklarına takıldığı söylenemez. Dilersen 30 numaraya binip kronometreyi çalıştırarak test edebilirsin.

Ayrıca Akdeniz ilçesini seviyorum. Benim sevmediğim bu ilçedeki çarpık yapılaşma ve çağa ayak uyduramaması. Bir cazibe merkezi olsaydı göç veren bir ilçe olmazdı.

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 00:10

Konuya karışmak gibi olmasın ama geçenlerde hadi yarışmasında bir soru çıkmıştı Mersin ile ilgili.
Toroslar ve Akdeniz ilçesi hangi ilimizdedir diye.
Şıklar
Antalya
Mersin
Adana idi
70 bin küsur kişi Antalya dedi
50 küsur bin kişi Adana dedi
42 bin küsur kişi Mersin dedi.
Biz de wow Turkeyli olma sebebi ile doğru şıkkı işaretlemiş olduk.

sayfa 45
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 4445464748   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET