Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Diclekent Üçkuyular Bağlantı Yolu Projesi
123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
sedat tekin

6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 21:48
Diyarbakır - Diclekent Üçkuyular Bağlantı Yolu Projesi


5,5 km uzunluğunda 50 mt genişliğindeki imar yolunun gidiş şeridinin çift yönlü olarak açılması planlanmaktadır. Dicle kent bulvarının devamı niteliğinde olan ve üçkuyu araştırma hastahanesi önünden geçen 50 m lik yolla birlikte yapımına başlanan bu yol şehir içi ile hastahane arasındaki bağlantıyı sağlayarak elazığ caddesinin yükünü hafifletecektir.(+)
(+)
ssskkk
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 23:12

bu yol yenimi projelendi yoksa daha önceden vardı

sedat tekin

6 yıl önce - Cum 27 Oca 2012, 19:55

iki resim daha var insaat halinde oldugunu gosteriyorSurkentli_21
6 yıl önce - Cmt 28 Oca 2012, 17:00

Ulaşım sayfasında haberi vermiştim bu bulvarın şehre hem estetik hemde trafik yönünden büyük faydası olacak http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2394877#2394877

Diyarbakır'ın en uzun bulvarı yapılıyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Diclekent- Üçkuyu bağlantı yolundaki çalışmaları denetledi.
Baydemir, Genel Sekreter Yardımcısı Zülfü Atlı ile birlikte Üçkuyu bölgesindeki Toplukonutlar ve Araştırma Hastanesi ulaşımının daha çabuk ve güvenli bir şekilde sağlanması için başlatılan imar yolunu inceledi. Yaklaşık beş buçuk kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olan yolun çalışmalarını denetleyen Baydemir Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan'dan bilgi aldı.

Baydemir bu yolla birlikte ulaşımın şehirlerarası yol üzerinden değil de kentin içinden geçen ve imar yolu üzerinden daha güvenilir bir şekilde sağlanacağını belirterek, bölgede bulunan yapılaşma faaliyetlerine bir aks oluşturma amacıyla bu imar yolunun yapımına karar verdiklerini anımsattı. Diyarbakır'ın en uzun bulvarını bitirmek üzere olduklarını ifade eden Baydemir “Aslında Dağkapı Meydanı'ndan Elazığ Caddesi oradan Urfa yoluna, Diclekent Bulvarı ve Araştırma Hastanesi'ne kadar yaklaşık 18 kilometrelik bir ulaşım projesini hayata geçiriyoruz. Tek başına Diclekent Bulvarımızın nihai bitim noktası olan Araştırma Hastanesi'ne kadar olan 9 kilometrelik bulvarı tamamen bitirmiş olacağız” dedi.
İki-üç haftalık zaman dilimi içerisinde artık araçla Diclekent Bulvarı'ndan Araştırma Hastanesi'ne rahatlıkla ulaşabileceğini bildiren Baydemir, çalışmanın bütün aksesuarlarıyla 2012 yılının Ağustos ayında tamamen bitmiş olacağını söyledi.
http://www.diyarinsesi.org/haber/diyarbakirin-en- ...-25222.htm


Surkentli_21
6 yıl önce - Pzr 12 Şub 2012, 18:49

Bu yolun Araştırma hastane kampüsüne direk ulaşacak olması Şehrimizdeki genel ulaşım için süper olacak yapılan hizmet için teşekkürlersayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler