Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mesut Yeşil
6 yıl önce - Cum 20 Oca 2012, 15:05
İzmir Urla - Göztepe Spor Kulübü Adnan Süvari Tesisleri


Göztepe Spor Kulübü'nün Urla'da tesis yapacağı kesinleştikten sonra bu başlığı açma gereksinimi duydum. Biz Göztepe taraftarları için çok önemli olan bu olayın kesinleştiğine dair haberi sevgili başkanımız İmam Altınbaş'ın yazısını paylaşarak başlatmak istiyorum.

Alıntı:
Değerli Göztepeliler,
İzmir ili, Urla ilçesi, Altıntaş mahallesinde bulunan 20 dönümlük taşınmaz Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında 49 yıllığına Göztepe’ye devredilmiştir.

Halen imar durumu ile ilgili çalışmaların devam ettiği söz konusu alan, kulübümüzün tüm branşlarında gösterdiği/göstereceği sportif faaliyetlerde “Antrenman - Dinlenme ve Kamp Tesisi” olarak kullanılacaktır.

Göztepe’nin kurulduğu 1925 yılından bu güne kadar, tesisleşme adına atılan bu büyük adımın, Kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

İmam Altınbaş
Göztepe Başkanı


Üstünden belli bir zaman geçtikten sonra da yine kulübümüzün resmi olarak paylaştığı habere göre:

Alıntı:
Başkan Vekilimiz Serdar Samur Urla’da bulunan tesis arazimize ilişkin son durumu bugün arazinin bulunduğu bölgede düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı

Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu’nun da katıldığı ve arazinin bulunduğu bölgede gerçekleşen basın toplantısında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Md.lüğünce, Urla/Altıntaş Mah. bulunan 20 dönümlük arazi, 08 Aralık 2011 tarihinde, 3 yıllık süre içerisinde spor tesisi yapılmak üzere, 49 yıllığına Göztepe Spor Kulübüne devredildiğini belirten Başkan Vekilimiz Serdar Samur;
“Devir alınan araziye yapılacak proje için çalışmalara başlandığında, söz konusu arazinin imar planlarının olmadığı görülmüştür. Arazinin mevcut durumunu değerlendirmek ve imar planını oluşturmak maksadıyla, Urla Belediyesi, Defterdarlık ve Göztepe temsilcisi (Harita Mühendisi) ‘nden oluşan bir çalışma grubunun faaliyeti kapsamında, henüz tamamlanmış olan imar taslağı, proje onayı için 19 Ocak 2012 günü (Bugün) , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Md.lüğüne gönderilmiş, olup, söz konusu evrak, müteakiben İl Defterdarlığı vasıtası ile Urla Belediyesi’ne gönderilecektir.
Onay süreçleri tamamlandıktan sonra başlanacak olan tesis inşaatı içine, 2 doğal çim saha ile profesyonel futbol takımı ihtiyacına yönelik olarak dinlenme ve sağlık odaları, kondisyon salonu, yemekhane, malzemelik, çalışma ofisleri ve toplantı salonlarını kapsayacak şekilde sosyal tesis binası planlanmaktadır.” dedi.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da, Göztepe'nin Urla'ya böyle bir tesis yapmasının çok önemli olduğunu belirterek;
"Göztepe ile birlikte bu proje üzerinde uzun süredir çalışıyorduk. Amacımıza her geçen gün yaklaşıyoruz. Taslak imar planı bize geldiğinde süratle onaylamak için gayret sarf edeceğiz.Belediye olarak elimizden geleni yapacağız." diye konuştu


Arazinin görüntüsü ise bunlar,
Göründüğü gibi arazi tam deniz kıyısında, sakin bir yerde, yani tesis için ideal bir yer. Arazinin boyutu 20 dönüm kadar. Tesiste iki doğal çim saha, profesyonel futbol takımı ihtiyacına yönelik dinlenme ve sağlık odaları, kondisyon salonu, yemekhane, malzemelik, çalışma ofisleri ve toplantı salonlarını kapsayacak şekilde sosyal tesis binası bulunacak.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da arazinin karşısındaki deniz kıyısındaki bölümün su sporları yapılmak üzere Göztepe'ye devredilmesi için hazineden onay isteyeceğini söyledi. Bu da gerçekleşirse profesyonel futbol takımımız ile su sporcularımız yanyana Göztepe'mizin başarısı için çalışacaklar.

Yıllardır beklediğimiz an geldi, resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra kulübümüz tesis inşaatına başlayacak ve önümüzdeki sezona yetiştirilmeye çalışılacak. Su sporları işi de olursa çok güzel olur.

Proje görselleri çizildikten ve kamuoyuyla paylaşıldıktan sonra biz de bu başlıkta paylaşırız ve inşaatı takip ederiz. İzmir'in ve Türk futbolunun büyük markalarından biri böyle kalıcı ve sağlam adımlarla eski günlerine geri dönecek inşallah. Darısı stadımızın başına.


uzay
6 yıl önce - Çrş 25 Oca 2012, 19:45

Bu arazi bataklık bir arazi yazlığım bunun biraz ilersinde kalmakta . İnşallah temelinde bir sorun çıkmaz .

Kaye Mehmet
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 19:52

Ben 1 BJK'li olarak İzmir takımlarının süerligde olmamasına çok kafayı takıyorum. Hele Göztepe gibi bir takımınyıllardır çıkamasına sinir oluyorum. Karşıyaka - Göztepe yeter artık. umarım bu tip yatırımlar bu güzide İzmir takımlarının süer Lige çıkmasına ve ekonomik olarakda güçlenmesine olanak verir....uzay
6 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2012, 20:08

Aradan geçen 7 ayda hiç bir somut adım atılmamıştır . Şu anda o arazi İBB'nin Torasan Mah.'inin tümüne kurmakta olduğu su borusu imalatlarının deposu olarak kullanılmaktadır. Gerçi ben pek yapılacağını da sanmamaktayım .

Mesut Yeşil
6 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2012, 23:31

Alıntı:
Göz-Göz'e hayırlı olsun

GÖZTEPE'nin geçtiğimiz aralık ayında 49 yıllığına kiraladığı Urla Altıntaş mevkiindeki 20 dönümlük araziye İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden imar izni çıktı.

Altınbaş Holding bünyesine girdikten sonra kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan, ancak tesisleşme konusunda büyük sıkıntılar yaşayan İzmir temsilcisinin, Urla Belediyesi'nden kiraladığı alan, imar planında “Spor Alanı” olarak kaydedildi. Sabırsızlıkla beklenen değişikliğin yapılmasıyla büyük sevinç yaşayan Göz-Göz, en kısa sürede yeni tesisler yapmak için harekete geçecek.
Üç sezondur İzmirspor'un İnciraltı'ndaki tesislerinde antrenman yapan Göztepe, Urla'daki araziye öncelikle iki tane doğal çim saha yapacak. (A) takımın tamamen taşınacağı Urla'da bir kamp binası, kondisyon ve toplantı salonlarının yanı sıra tam donanımlı bir sağlık merkezi de kurulacak. Teknik kadro için çalışma odaları ve modern bir yemekhanenin yer alacağı tesiste hobi ve oyun alanları da inşa edilecek. Gürsel Aksel Stadı'ndaki suni çim saha ve prefabrik kamp merkezi ise tamamen altyapıya tahsis edilecek.

Hemen işe başlanacak

GÖZTEPE Başkan Vekili Sabri Sadıklar, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, imar planındaki yaptığı değişikliğin kendileri için harika bir haber olduğunu söyledi. Sadıklar, “Arazi kulübümüze kazandırıldığı günden beri bu haberi bekliyorduk. Hiç vakit kaybetmeden kazmayı vuracağız. En kısa sürede, Göztepe'nin yeni evi olacak olan modern tesisi bitireceğiz. Bu tesis, şampiyonluk kupası kadar değerli bir kazanım olacak” dedi. Hürriyet Ege


Sonunda. İzmir Büyükşehir Belediyesi çok bekletti ama, sonunda kendi tesisimize sahip olacağız.


mert101

6 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 00:10

Bence inciraltında 25.000 kişilik modern gösterişli bir stad yapsalar süper olur. Böylece alsancak stadına gidecegine kendi mevkisinde futbolunu oynar. Hemde kendi stadında..Baki KARAKOÇ
6 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 22:38

Arazi 49 yıllığına kulübümüze kiralandı. İBB'den imar iznide çıktı. Projelendirilmesi, ihaleye çıkıp temel atılması kaldı geriye. Temel atma törenine büyük bir heyecanla, şevkle koşa koşa gideceğiz inş.

Mesut Yeşil
6 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2012, 01:40

Alıntı:
Arazi 49 yıllığına kulübümüze kiralandı. İBB'den imar iznide çıktı. Projelendirilmesi, ihaleye çıkıp temel atılması kaldı geriye. Temel atma törenine büyük bir heyecanla, şevkle koşa koşa gideceğiz inş.


Hocam hem de ne şevk, kulüp istesin bu taraftar inşaatta bedavaya amelelik yapar.


35CEM35

5 yıl önce - Sal 21 May 2013, 11:05

Burası Göztepe elinde değil, kiralanmamış?
Yada vazgeçilmiş / iptal edilmiş.
Göztepe kulübünün hiçbir bağlantısı yok arazide, bilginize.


erdigözgöz
5 yıl önce - Cum 24 May 2013, 18:32

Alıntı:
Burası Göztepe elinde değil, kiralanmamış?
Yada vazgeçilmiş / iptal edilmiş.
Göztepe kulübünün hiçbir bağlantısı yok arazide, bilginize.


Cem bey bu konu hakkında daha açık bilgi verebilir misiniz?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet